PDA

View Full Version : جستجو به نوعی دیگر

mostafa580
شنبه 12 آذر 1390, 13:20 عصر
با سلام خدمت دوستان
به عنوان مثال در یک برنامه به مدت یک ماه اطلاعات وارد شده که در این برنامه بانک اسامی داریم شامل 50 اسم

حالا میخواهیم اسامی اسمهایی که در این یک ماه وارد نشدند را جستجو کنیم / همچنین اسامی کسانی که نامشان در این مدت وارد شده است.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

Abbas Amiri
شنبه 12 آذر 1390, 23:21 عصر
فایل تان را آپلودکنید تا دقیق راهنمایی شوید.(حداقل فرم و جدول مربوطه)

wolfstander
یک شنبه 13 آذر 1390, 07:13 صبح
سلام
شما میتونید از کوئری های find unmatched استفاده کنید
با استفاده از ویزارد خود اکسس
یک جدول دارید که دیتای وارد شده است
یک جدول دیگه هم دارید که اطلاعاتی که باید باشه رو توش زدید
این دوتا رو انتخاب میکنید، فیلدی رو که باید کنترل بشه رو انتخاب میکنید
نتیجه کوئری، مواردی هست که تو اولی هست، ولی تو دومی نیست
اول و دوم رو خودتون تعیین میکنید
خیلی خیلی ساده است
شما وقی تو قسمت کوئری، New رو بزنید، با استفاده از ویزارد اکسس،میتونید درست کنید
راهنمایی هاش رو نخونده هم متوجه میشید که چی میخواد

emami.sie
یک شنبه 13 آذر 1390, 07:17 صبح
سلام
یک کوئری بسازید شامل 2 ستون اسامی و تاریخ ثبت. بعد برای اینکه اسامی کسایی رو ببینید که در یک بازه مشخص وارد شدند، در قسمت criteria ستون تاریخ بنیویسید:
Between #2011/03/01# and #2011/03/30# (تاریخ ها به عنوان نمونه وارد شده اند)
و برای اینکه اسامی کسایی رو ببینید که در یک بازه تاریخ ثبت نشده اند از Not Between #2011/03/01# and #2011/03/30# استفاده کنید...
البته شما می تونید یک فرم بسازید که تاریخ های مورد نظر رو کاربر وارد کنه و نتیجه کوئری رو هم به صورت یک فرم نمایش بدید فقط دستورات باید به صورت :
Between Forms!form1.Date1 and Forms!form1.Date2 نوشته بشن... (Form1و Date1 و Date2 رو به عنوان مثال نوشتم)
یا علی

mostafa580
یک شنبه 13 آذر 1390, 08:53 صبح
ممنون

اگه لطف کنین و نمونه رو ببینین و راهنمایی کنین ممنون میشم

emami.sie
چهارشنبه 16 آذر 1390, 12:52 عصر
با سلام
فایل رو براتون اصلاح کردم، فقط باید به چند نکته توجه کنید...
برای اینکه بخواین توی برنامتون از تاریخ شمسی استفاده کنید باید از ماژول های موجود بهره ببرید که من براتون اینسرتش کردم و ازش استفاده کردم، بعد اینکه برای ورود تاریخ باید از فرمت 00/00/00 استفاده کنید یعنی تاریخ رو مثلا به صورت 90/08/01 وارد کنید؛ و در نهایت به شرط داخل کوئری و قسمت after update فیلد date2 توجه داشته باشید... توی فرم table2 همون تاریخ های مد نظرتون که مثال زدید رو به صورت بالا وارد کرده و نتیجه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی