PDA

View Full Version : مشکل حرف ی در موقع فارسی تایپ کردن در visual studio 2010

majid_darab
یک شنبه 13 آذر 1390, 03:09 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید :
مشکلی که اخیراً پس از نصب ویندوز جدید (ویندوز 7) با اون روبرو شدم اینه در موقع تایپ حرف ی در visual studio این حرف به صورت جدا از بقیه حروف نوشته می شود.
فونت پیش فرض در visual studio فونت consolas می باشد.
با توجه به اینکه این فونت برای کدها بسیار مساعد می باشد ، چگونه می توان با حفظ آن مشکل تایپ فارسی در visual studio را حل کرد؟
(آیا در ویژوال استودیو تنظیمی برای تعیین فونت های غیر لاتین وجود دارد؟ من در قسمت options تنظیمی در این باره پیدا نکردم)

با تشکر از حسن توجه شما

majid_darab
شنبه 19 آذر 1390, 06:01 صبح
واقعاً حرف ی در ویژوال استودیو آزار دهنده شده است.
زمانی که فونت consolas رو به tahoma تغییر می دم همه چی درست می شه ، اما فونت tahoma برای کدها (حروف لاتین) در مقایسه با consolas زیاد جلب نیست.
آیا می شود فقط فونت حروف فارسی در ویژوال استودیو رو tahoma کرد و بقیه ی فونت ها به صورت پیش فرض باقی بمانند.(از جمله فونت consolas)؟

amin_programmer
شنبه 19 آذر 1390, 15:23 عصر
مراحل زیر رو دنبال کنید:
Tools > Options > Environment > Font and Colors
از بخش
Display items > Plain Text
رو انتخاب کنید
و فونت Fixed Miriam Transpartent رو انتخاب کنید
فونت تقریبا مناسبی هست

majid_darab
شنبه 19 آذر 1390, 15:48 عصر
سلام ...
دست شما درد نکنه
فونت مورد نظرو دانلود و نصب کردم.
پس از تغییر فونت در ویژوال استودیو مشکل همچنان به قوت خود باقیست و به نظر میاد خیلی نسبت به consolas متفاوت است
حال چه کنیم؟

با تشکر از توجه شما

karleone
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 22:48 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید.
منم یه مشکل مشابه بالا دارم به این صورت که توی محیط asp.net جدول درست میکنم و فارسی توی جداول می نویسم اما به صورت مربع نشون میده(توی حالت Design و البته موقع اجرا) این نکترو هم بگم که مثلا عنوان یه دکمه رو فارسی نشون میده.
همه توضیحاتی که در بالا اومده رو انجام دادم اما درست نشد.
لازم به ذکره که نرم افزار من visual studio 2010 و ویندوزم هم 7 است. هر کسی راه حل مشکل منو میدونه لطفا کمک کنه.

majid_darab
جمعه 26 اسفند 1390, 12:47 عصر
همان طور که اعلام کرده بودم منم همین مشکلو داشتم ودلیل آن عدم نشناختن فونتهای ویندوز توسط ویژوال استودیو بود.
لذا برای حل آن باید یک بار فونتهای ویندوز را در جایی کپی و حذف و دوباره فونتها را به جای اول خود بارگردانید.
فقط یادتون باشه در طول این پروسه ویندوز را ریست نکنید.
Majid's iphone

malek97
یک شنبه 23 خرداد 1395, 18:01 عصر
سلام من اصلا نميتونم فارسي تايپ كنم زبان ویندوزم فارسی کردم نشد چیکار کنم؟