PDA

View Full Version : سوال: آیا می توان همزمان از چند مودم به جای کارتهای تلفن استفاده کرد؟

ebi529
دوشنبه 14 آذر 1390, 09:58 صبح
سلام به همه دوستان برنامه نویس.
از دوستان کسی می دونه چجوری میشه 2تا مودم رو تو پورت pci نصب کرد و هر کدوم رو به یه خط تلفن مجزا وصل کرد طوری که هر دوتا مودم همزمان فعال باشند.خواهش میکنم اگه کسی میتونه مشکلم و حل کنه کمکم کنه.

ebi529
دوشنبه 14 آذر 1390, 12:46 عصر
یعنی هیچ کدوم از شما ها نمی تونید این مشکل و حل کنید یا اصلا راهی وجود نداره.

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 14 آذر 1390, 13:08 عصر
یعنی چی هر دو همزمان فعال باشن؟ هردوشون فعال هستن دیگه پورت خودشون روهم دارن می تونی با اونا هم رمان کار کنی

ebi529
دوشنبه 14 آذر 1390, 13:23 عصر
من یه برنامه تاکسی سرویس نوشتم با قابلیت کالر آی دی با کامپوننت kdtele .مشکلم این که فقط آی دی کالر واسه یه خط فعاله.با hyper terminal هم تست کردم.فقط با یه خط تماس میگیره.یه نفر بهم گفت چون مودم از یه کام استفاده میکنه نمیشه همزمان از دو مودم استفاده کرد.آیا واقعا نمیشه از دو مودم استفاده کرد؟؟؟

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 14 آذر 1390, 23:04 عصر
چون مودم از یه کام استفاده میکنه نمیشه همزمان از دو مودم استفاده کرد.آیا واقعا نمیشه از دو مودم استفاده کرد؟؟؟
بله هر مودم از یهCom استفاده می کنه یعنی هر مودمی از یه پورت Com مختص به خودش استفاده می کنه مثلا یکی ممکنه Com1و بعدی Com2 , ... باشه
هر مودمی که رو سیستم نصب کردی یه پورت COM مربوط به خودش رو داره برو تنظیمات هر کدوم بعد ببین هر کدوم از چه پورتی استفاده می کنه بعد بیا با Hyper همون پورت رو باز کن استفاده کن
ولی در کل استفاده از این روش زیاد مناسب نیست دستگاه های بهتری برای اینکار وجود داره که می تونید از اونها استفاده کنید و مدیریت بیشتری هم رو خط ها داشته باشید

ebi529
سه شنبه 15 آذر 1390, 21:36 عصر
آقا علیرضا میشه بیشتر توضیح بدی.آخه من رفتم 3 تا مودم zoltrix 3chip گرفتم واسه همینه که میخوام ببینم اگه راهی هست با همین مودم کارمو انجام بدم.در مورد تنظیمات مودم هم این کارایی که گفتی رو انجام دادم.مودم اول از com3 و اون یکی از com5 استفاده میکنه.وقتیکه مودم دومو نصب میکنم تو hyper دیگه نمیتونم از مودم اول استفاده کنم.وقتی خطای تلفنو به مودم ها وصل میکنم فقط یه خط شماره رو نشون میده.اگه تنظیمات خاصی داره بیشتر توضیح بده.مرسی

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 16 آذر 1390, 06:40 صبح
.وقتیکه مودم دومو نصب میکنم تو hyper دیگه نمیتونم از مودم اول استفاده کنم.
چه خطایی میده؟

ebi529
چهارشنبه 16 آذر 1390, 10:31 صبح
error نمیده،حتی دستورات command رو هم تو hyper اجرا میکنه فقط تنها مشکلش اینه که وقتی مودم دومو رو pci نصب میکنی فقط شماره تلفنو واسه همون مودم نشون می ده یعنی وقتی کابل تلفنو از پورت مودمی که تازه نصب کردی(com4) در میاری و به مودم قبلی وصل میکنی(com3) دیگه شماره تلفنو نشون نمیده.یعنی انگار مودم اولی غیر فعاله و قابلیت نشون دادن شماره تلفنو نداره در صورتیکه اگه مودم دومی رو(com4) از پورت pci درش بیاری اونموقع مودم اولی(com3) شماره تلفنو نشون میده.استدلال من اینه که وقتی یه مودم جدید رو pci نصب میکنی فقط اون میتونه از com استفاده کنه و مودم قبلی غیر فعال میشه.واسه اینکه بهتر این موضوع رو درک کنی میتونی از دو تا مودم استفاده کنی تا بهتر متوجه منظورم بشی.مرسی

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 16 آذر 1390, 16:22 عصر
وقتی کابل تلفنو از پورت مودمی که تازه نصب کردی(com4) در میاری و به مودم قبلی وصل میکنی(com3) دیگه شماره تلفنو نشون نمیده.یعنی انگار مودم اولی غیر فعاله و قابلیت نشون دادن شماره تلفنو نداره
سعی کن هر بار قبل از اتصال خط مودم رو Initialize کنی درست میشه
به استفاده از Com ربطی نداره شما می تونی از 2 تا پورت Com همزمان استفاده کنی ولی باید هر با قبل از استفاده مقدار دهی کنی و پورت رو دوباره ببندی و باز کنی من این مشکل رو با کارت خوان داشتم نتیجه هم این بود که نرم افزار یاز و بشته شدن و مقدار هی پورت رو درست عمل نمی کرد با دوتا خط می تونی بهتر تست کنی حتما جواب می گیری

ebi529
پنج شنبه 17 آذر 1390, 09:02 صبح
آقا علیرضا چجوری باید مودم رو initialize کنم؟مگه تو hyper اگه پورت باز باشه error نمیده!ولی من وقتی میخوام ازشون استفاده کنم هیچ خطایی نشون نمیده فقط موقع زنگ خوردن نه تشخیص میده که داره خط زنگ میخوره نه شماره رو نشون میده.بازم ممنون ازینکه تا اینجا منو راهنمایی کردی.

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 17 آذر 1390, 17:15 عصر
مودم رو نه پورت رو Initialize کن(پورت رو ببند و دوباره باز کن)