PDA

View Full Version : یک توضیح مهم در رابطه با اتهامات دزدی و کلاهبرداری

cybercoder
دوشنبه 14 آذر 1390, 15:45 عصر
امروز ناگهان به لینکی برخوردم که اصلا دنبالش نبودم و مدت هاست که کار وب به صورت حرفه ای رو کنار گذاشتم. جالب بود:
http://www.mambolearn.com/forum/index.php?topic=4114
خواستم عضو فرومشون بشم که پاسخ بدم به اتهاماتی که متوجه بنده کرده اند، متاسفانه یا خوشبختانه عضوگیری رو در سایتشون غیرفعال کردن.
اولین نکته این هست که افراد بدون این که از مسئله ای اطلاع داشته باشند نظر داده حکم صادر کرده و اجرا می کنند که البته چیز غیر منتظره و جدیدی در ایران نیست و سال هاست که ما بهش عادت کردیم ( شاید قبلا من خودم هم این جوری بوده باشم! )
بگذریم
اما در مورد پرتال مذکور
اون موقع یعنی فکر کنم طرف های 84 هنوز جوملایی وجود نداشت و بعدها joomble نام و لوگوی پیشنهادی بود که به جوملا تبدیل شد.
http://www.mamboportal.com/content/view/2030/2/
مامبو امکان فارسی سازی core رو برای قسمت backend نداشت و فقط یک admin lang pack ریلیز شده بود که نسخه بتاش بود و بعد ها هم حذف شد.
اما اون موقع که از من درخواست شد با مبلغ پایین و زمان کم این چند کار رو انجام بدم:
1- ایجاد یک پرتال کامل که خودش زیرپرتال هایی داشته باشد که مستقل باشند اما از پرتال اصلی تبعیت کنند از نظر permission ها و ...
2- طراحی قالب 4 پرتال
3- استفاده از یکی از فروم های open source موجود و ایجاد پل ارتباطی بین اون ها و پرتال مذکور
4- تبدیل اطلاعات آماده از جداول آماری اکسل و ... و تزریق به پرتال
و خیلی چیزهای دیگه ای که یادم نمیاد.

جالبه که من بسیاری از bug های امنیتی و ... رو رفع کردم، backednd کاملا فارسی با template ی که خودم طراحی کرده بودم برای backend برای mambo ساختم و تغییرات زیادی که در core دادم تا Multi user و دارای زیر مجموعه شد که هر کدام حیطه های کاری خودشون رو داشتند.

و اما این قضیه : fportal copyright by miro چی بود؟ مسئولان مرتبط وقت خواستند که نام Mambo حذف بشه و بنابراین بنده اون رو بالاجبار به fportal تغییر دادم که مخفف farhangsara portal بود! و این کار هم با replace کلی در فایل ها و جداول صورت گرفت که به این صورت درآمد.

در مورد دستمزد هم در ازای کدهایی که زدم، تغییراتی که دادم و طراحی هایی که کردم و برنامه هایی که برای Import و تزریق اطلاعات موجود نوشتم، 1/10 قیمت واقعی رو هم دریافت نکردم.

البته اون موقع این افراد فکر می کنم یا سر کلاس بودند یا ... بگذریم.
جالبه که این تاپیک هم در همین تالار حدود 6 یا 8 ماه بعدش زده شده : http://barnamenevis.org/showthread.php?11443

جالب است که در تمام دنیا کامپوننت های مالتی یوزر و ساب پرتالینگ رو به قیمت های بالایی میفروختند و از اون جا که مرکز حاضر به خرید نشد بالاجبار من خودم دست به کار شدم و core مامبو رو تغییر دادم.

و نکته جالب ترش اینه که کمتر از یک سال بعدش هم همه تلاش های ما به سادگی حذف شد و dotnetnuke جایگزینش شد!

حالا شما قضاوت کنید چه کسی ...؟

cybercoder
دوشنبه 14 آذر 1390, 15:59 عصر
جالبه که این تاپیک هم در همین تالار حدود 6 یا 8 ماه بعدش زده شده : http://barnamenevis.org/showthread.php?11443

منظور پست های بنده در آن تاپیک بود. جهت اصلاح

pejman_view
دوشنبه 14 آذر 1390, 20:00 عصر
سلام

دوست من خودتو ناراحت نکن اگر کسی شما را بشناسه با خواندن این حرفها به خودش شکی راه نمی ده و کسی هم که شما رو نمی شناسه می تواند با تحقیق در اینترنت شما را بهتر بشناسد.

با آرزوی موفقیت

cybercoder
دوشنبه 14 آذر 1390, 21:00 عصر
ناراحت که مطمئناً شدم اما حرف اشخاص زیاد مهم نیست بلکه بازخوردش در جامعه خیلی بده. باید پاسخ داده بشه به این مسائل تا برای دیگران روشنگری بشه. جالب تر از همه اینه که اون موقع که این کار انجام شده هنوز مامبولرنی وجود نداشت نمی دانم چرا کاسه داغ تر از آش شدند!!!

persian-boy
سه شنبه 15 آذر 1390, 21:23 عصر
متاسفانه تالار های گفت و گوی ما ، تبدیل به دادگاه هایی بدون پایه و اساس و مدرک و دلیل شده .

همه سیر سعودی دارن ! ما ایرانی ها همیشه همه چیزمون نزولی بوده !

MMSHFE
سه شنبه 15 آذر 1390, 22:21 عصر
عزيز خودتو زياد ناراحت نكن. اين عادت هميشگي ما ايرانيها بوده. فقط هم محدود به جامعه مجازي نيست. همين الآن اگه به يكي بگي فلاني هر شب نماز شب ميخونه ميگه برو بابا كمتر خالي ببند ولي اگه بگي شنيدم فلاني از ديوار مردم بالا رفته، ميگه لابد يه چيزي بوده كه گفتن!

pejman_view
چهارشنبه 16 آذر 1390, 13:24 عصر
سلام

من کاملاً حرف MMSHFE (شرمنده اسمتان را بلد نیستم) را قبول دارم، این انحرافات اخلاقی هم ریشه تاریخی دارد و اصلاحشم به سن ما قد نمی ده!

چه خوب می شد این فروم یک بخشی داشت هر کسی می توانست پروفایل و رزومه کاری خودش را بگذارد تا حداقل دیتابیس بزرگی و خوبی از برنامه نویسان داشتیم. اینطور با دیدن بقیه رزومه و توضیحات متوجه می شدند که این وصله ها به شما نمی چسبد.

ضمناً بایستی به خودتان افتخار کنید که بعضی ها سعی می کنند شما را خراب کنند چون به جایی رسیدید که بقیه نرسیدند و نخواهند رسید بنابراین می خواهند با خراب کردن خودشان را به شما برسانند.

با آرزوی موفقیت