PDA

View Full Version : بر قرار کردن رابطه هنگام بستن صفحه با بانک اطلاعاتی

smm2006sh
دوشنبه 14 آذر 1390, 20:03 عصر
با سلام خدوت دوستان
یه سوال که بهش گیر کردم .
من توی سایتم یه قسمتی دارم که تغریبا شبیه سبد خرید است ، وقتی کاربر روی محصولات مورد نظر کلیک میکنه اونا را توی یه جدول موقت ذخیره میکنه و هنگامی که مثلا خرید خودش را نهایی کرد اطلاعات در جدول اصلی ذخیره شده و اون جدول موقت پاک میشه .
حالا سوالم اینجاست اگه کاربر صفحه را بست و اطلاعات را تایید نکرد چطوری جدولم را پاک کنم .

با تشکر:لبخند:

maysam09
دوشنبه 14 آذر 1390, 20:59 عصر
میتونی وقتی اطلاعات سبد رو زمانی که پر میکنی همزمان یه Cookie با تایمر مخصوص بدی که اگر تو اون مدت خرید انجام نشد, اطلاعات رو پاک کنه..واگر امنیت واست مهمه از Session میتونی استفاده کنی ولی توصیه نمیشه جون بار روی سایتت بالا میره

sobhan5968
دوشنبه 14 آذر 1390, 21:04 عصر
اگه قصد ذخیره موقت را دارید می توانید از سشن استفاده کنید .

شما دقیقا توضیح نداده اید که چه پروژه ای هست ولی اینکه مثال فروشگاه و سبد خرید رو زدید این امکان یه مزیت محسوب میشه که کاربر وقتی از سایت خارج شد چیزایی که دفعه قبل به سبدش اضافه کرده رو داشته باشه تا در صورت نیاز خرید نهایی رو انجام بده .

smm2006sh
دوشنبه 14 آذر 1390, 22:35 عصر
سلام
از سشن استفاده میکنم . کاری به اون ندارم ، انگار سوالم را متوجه نشدید ؟؟ یه سری دیتا تو یه جدول دارم میخوام وقتی صفحه بسته شد یه دستور delete رو بانک اجرا بشه همین

fakhravari
دوشنبه 14 آذر 1390, 22:55 عصر
دوستان ایا میشه تشخیص داد که Page بسته شده که بعد از آن یک دستور صادر شود.

sobhan5968
دوشنبه 14 آذر 1390, 23:27 عصر
اینکه بشه تشخیص داد مستقیما که ایا پنجره بسته شده یا نه من تا به حال ندیدم .

یه روش فکر نشده این که در فایل گلوبل در قسمت session_end بیاد چک کن که ایا در جدول مورد نظرتون رکوردهایی با ویژگی خاص وجود داره یا نه . اگه وجود داشت پاکشون کنه . البته در این روش به سرعت این کار انجام نمیشود چون بعد از بسته شدن چند دقیقه طول میکشد تا سشن عند اجرا شود .

البته نمیدونم این روش عملی هست یا نه ولی خوب رو این روش فکر کنید و ابعاد اون رو بسنجید بد نیست !:چشمک:

Saman Hashemi
چهارشنبه 16 آذر 1390, 08:51 صبح
اینکه بلافاصله پاک کنید خوب نیست چون شاید مشتری یه لحظه ارتباطش قطع شه بهترین کار اینه که برای هر رکورد یه تاریخ داشته باشید چند روز که ازش گذشت با خود SQL پاکش کنید اینجوری به نظر من بهتره...!

Mohandes2009
چهارشنبه 16 آذر 1390, 10:25 صبح
دوستان ایا میشه تشخیص داد که Page بسته شده که بعد از آن یک دستور صادر شود.
بله میشه دستور جاوا اسکریپت داره و میشه فهمید!

fakhravari
چهارشنبه 16 آذر 1390, 13:36 عصر
بله میشه دستور جاوا اسکریپت داره و میشه فهمید!
ممنون میشم کد بزارید

minaalamshahi
یک شنبه 06 فروردین 1391, 13:04 عصر
خوب فقط در این لینک گفته شده که میشه اما چطور میشه؟

C#.net
یک شنبه 06 فروردین 1391, 14:55 عصر
اگر دو تا کاربر همزمان بخوان آیتم هایی رو وارد سبد کنند، جدول موقتی تون رو چطور هندل می کنید؟
(پاسخ این سوال به حل مساله کمک می کنه)

در هر حال این سمپل این کار رو انجام می ده(ولی اگه جاوا اسکریپت فعال نباشه قطعا کار نمی کنه)
http://www.codeproject.com/Articles/20260/Save-Changes-on-Close-of-Browser-or-When-Exiting-t