PDA

View Full Version : سوال: کمپایل شدن بعد از حذف تمامی کتابخانه های Vcl.Forms

farhaddl
دوشنبه 14 آذر 1390, 19:57 عصر
سلام
من اومدم تمامی کتابخانه های داخل Unit رو جز Vcl.Forms حذف کردم و همینطور تمامی کتابخانه های داخل Vcl.Forms ولی وقتی میخوام پروژه رو کمپایل کنم بدون گرفتن هیچ خطایی پروژه رو کمپایل میکنه در صورتی که تو تمامی ورژنهای دلفی اگه این عمل انجام میشد اجازه کمپایل نمیداد تا وقتی که کلاس و قسمتهای مربوطه رو بهش میدادی یا کتابخانه مربوطش رو به Uses اضافه میکردی حالا نمیدونم چرا تو XE2 اینطوریه آخه هر تغییری که تو نسخه های قبلیش مهم بود رو حذف میکردی خطا میگرفت ولی تو این نسخه باز کمپایل میکنه آیا این کتابخانه ها در کتابخانه دیگر جای داده شده و XE2 به صورت مخفی ازش استفاده میکنه؟

BORHAN TEC
جمعه 18 آذر 1390, 14:34 عصر
اشتباه می کنید!!! :چشمک:
در یک فرم خالی شما به کلاسی بجز vcl.forms و System نیاز ندارید. توجه داشته باشید که یونیت System اگر در فهرست uses هم وجود نداشته باشد به صورت خودکار به برنامه اضافه می شود. در این مثال شما تمام یونیت ها را بجز VCL.Forms از فهرست uses حذف کنید. حال یک کنترل از نوع TButton را بر روی فرم قرار دهید. حال برنامه را کامپایل کنید. همانطور که می بینید فهرست uses به صورت زیر در آمده است:
uses
VCL.Forms, System.Classes, Vcl.Controls, Vcl.StdCtrls;

نتیجه:
همانطور که متوجه شده اید دلفی در بسیاری از موارد می تواند به شکلی کاملاً هوشمند یونیت های مورد نیاز را شناسایی کرده و به فهرست uses اضافه کند. :لبخند: