PDA

View Full Version : شروع کار با صفحات سرور جاوا

JHM9318
دوشنبه 14 آذر 1390, 22:45 عصر
سلام خدمت دوستان بزرگوار
من یه مدت(حدود نه ماه) با java se کار کردم و یه تجربه و اطلاعات متوسط در موردش دارم. الان میخوام JSP رو شروع کنم. کلی PDF و سایت هم هست ولی مشکلم اینجاست که خیلی خیلی زیاد هستن و نمیدونم از کجا شروعش کنم و به صورت درست یاد بگیریم.

از دوستانی که تجربه دارن خواهش میکنم راهنماییم کنم و بگن خودشون از کجا شروع کردن؟
البته با خوندن pdf انگلیسی مشکلی ندارم ولی هزار تاش رو دارم که نمیدونم کدومش رو بخونم!!
اگه میشه پیش نیازهای حیاتیش رو هم معرفی کنید. که مثلا اگه اونا رو بلد نباشم کارم لنگ میمونه.

البته الان فقط در مورد پله ی اول سوال دارم و فقط میخوام بدونم واسه شروع کردن و آشنایی از چه منبعی استفاده کنم.

(راستی یه نکنه هم بگم بهتره و شاید برام مفید باشه، اینکه از گنو/لینوکس استفاده میکنم. البته اگه تفاوتی تو منابع ایجاد میکنه!!)

spiderman200700
سه شنبه 15 آذر 1390, 14:11 عصر
سلام.
جز Netbeans تنها چیزایی که لازم داری کتابخانه ی JavaEE و یه سرور می باشه:لبخند:
که اگه Netbeans رو کامل نصب کرده باشی،هر دوی اینها همراهش هست.
برای شروع هم به نظر من با این PDF شروع کن.
من خودم با این PDF شروع کردم،هم فارسیه و هم برای Start کار،عالیه.
آموزش فارسی JSP _ لینک مستقیم (ehsanlinux.persiangig.com/other/Chapter18_JSP.pdf)

در مورد اینکه از لینوکس استفاده میکنی هم باید بگم که هیچ فرقی نداره.

ayub_coder
جمعه 07 بهمن 1390, 17:04 عصر
سلام بنده می خوام برنامه نویسی JSP یاد بگیرم. یعنی الان 0 هستم می شه راهنمایی کنید؟
چیه نرم افزار هایی لازم است؟ اگه می شه تک تک معرفی کنید و لینک دانلودش رو بذارید.
من PHP کار میکنم برای PHP نرم افزار LAMP , ECLIPSE یا دریم ویور کار رو را می ندازه؟ برای JSP چیا لازمه ?
ممنونم

L u k e
شنبه 08 بهمن 1390, 00:38 صبح
یه ide‌مثل NetBeans , Eclipse یا ...
یه Application Server‌ مثل GlassFish , Apache Tomcat , JBOSS , WebLogic , WebSphere , ...

که تازه کارا بهتره از NetBeans و GlassFish یا Tomcat استفاده کنند

ayub_coder
شنبه 08 بهمن 1390, 10:07 صبح
خیلی ممنون
برای کار با JSP قبلا باید با جاوا آشنایی کامل داشت؟ توضیح می دین؟
یه منبع فارسی برای شروع از 0 هم معرفی می کنید؟