PDA

View Full Version : سوال: ظرفیت پردازش my sql در لحظه

sobhangh
سه شنبه 15 آذر 1390, 09:38 صبح
سلام
می خواستم بدونم که my sql در هر لحظه چند تا دستور رو می تونه پردازش کنه؟ و خب چه راه حلی هست اگه تعداد بیشتر بشه؟
متشکر

ravand
سه شنبه 15 آذر 1390, 10:20 صبح
اينطوري كه من شنيدم سرعت sqlite از mysql بيشتره.

pejman_view
چهارشنبه 16 آذر 1390, 23:53 عصر
سلام
می خواستم بدونم که my sql در هر لحظه چند تا دستور رو می تونه پردازش کنه؟ و خب چه راه حلی هست اگه تعداد بیشتر بشه؟
متشکر

جواب این سوال به عوامل بسیاری بستگی دارد و هر کسی نمی تواند دقیقاً جواب این سوال را بهتون بگوید. به نظر شما mysql با یک CPU تک هسته ایی 2800 توانایی پردازش دستوراتی را دارد یا mysql با یک CPU Quad Core 16 هسته ایی که هر هسته 3200 مگاهرتز توانایی پردازش دارد؟
حالا عوامل دیگری هم در این زمینه درگیرند...

بنابراین بجایی که بپرسید mysql چقدر توانایی دارد چند میلیارد تراکنش را پردازش کند.. باید بگویید با این منابع سخت افزاری امکان پشتیبانی از یک میلیارد کوئری در ثانیه را دارد یا نه.

اينطوري كه من شنيدم سرعت sqlite از mysql بيشتره.

شاید حرف این کاربر درست باشد اما کامل نیست! بله در بعضی از موارد sqlite سرعت بیشتری به نسبت mysql دارد و در بعضی از موارد mysql سرعت بیشتری نسبت به sqlite دارد.

با آرزوی موفقیت

mostafa_shaeri_tj
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:20 عصر
بستگی به سخت افزار مورد استفاده داره. اما مطمئن باش قادره تو تمام پروژه های حرفه ای جواب بده. شنیدم که فیس بوک از mysql استفاده میکنه. بعید میدونم پروژه ای داشته باشی که ترکنشش در حد فیس بوک باشه

peachcms
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:27 عصر
من هم معتقدم که به منابع سخت افزاری مربوط هست