PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد امکانات ادیتور tinymce

vestaa
چهارشنبه 16 آذر 1390, 02:30 صبح
سلام

من ادیتور tinymce رو نصب کردم ولی امکانات بیشتری نیاز هست.. در واقع چیزی که من از سایتش دانلود کردم به صورت شکل زیر هست:
78805

ولی من به امکانات زیر نیاز دارم، کسی راه حل مناسبی داره؟ یا امکانات بیشتر خریدنی هستن؟

78806

با سپاس

MMSHFE
چهارشنبه 16 آذر 1390, 07:53 صبح
با سلام، اون اسکریپتی که شما دانلود کردین، کامله ولی باید موقع استفاده ازش توی صفحه، برای نمایش همه امکانات، اینطوری فراخوانی کنیدش:

<script type="text/javascript" src="/js/tinymce/jscripts/tiny_mce/tiny_mce.js"></script>
<script type="text/javascript">
tinyMCE.init({
// General options
mode : "textareas",
theme : "advanced",
plugins : "autolink,lists,spellchecker,pagebreak,style,layer, table,save,advhr,advimage,advlink,emotions,iespell ,inlinepopups,insertdatetime,preview,media,searchr eplace,print,contextmenu,paste,directionality,full screen,noneditable,visualchars,nonbreaking,xhtmlxt ras,template",

// Theme options
theme_advanced_buttons1 : "save,newdocument,|,bold,italic,underline,strikethr ough,|,justifyleft,justifycenter,justifyright,just ifyfull,|,styleselect,formatselect,fontselect,font sizeselect",
theme_advanced_buttons2 : "cut,copy,paste,pastetext,pasteword,|,search,replac e,|,bullist,numlist,|,outdent,indent,blockquote,|, undo,redo,|,link,unlink,anchor,image,cleanup,help, code,|,insertdate,inserttime,preview,|,forecolor,b ackcolor",
theme_advanced_buttons3 : "tablecontrols,|,hr,removeformat,visualaid,|,sub,su p,|,charmap,emotions,iespell,media,advhr,|,print,| ,ltr,rtl,|,fullscreen",
theme_advanced_buttons4 : "insertlayer,moveforward,movebackward,absolute,|,st yleprops,spellchecker,|,cite,abbr,acronym,del,ins, attribs,|,visualchars,nonbreaking,template,blockqu ote,pagebreak,|,insertfile,insertimage",
theme_advanced_toolbar_location : "top",
theme_advanced_toolbar_align : "left",
theme_advanced_statusbar_location : "bottom",
theme_advanced_resizing : true,

// Skin options
skin : "o2k7",
skin_variant : "silver",

// Example content CSS (should be your site CSS)
content_css : "css/example.css",

// Drop lists for link/image/media/template dialogs
template_external_list_url : "js/template_list.js",
external_link_list_url : "js/link_list.js",
external_image_list_url : "js/image_list.js",
media_external_list_url : "js/media_list.js",

// Replace values for the template plugin
template_replace_values : {
username : "Some User",
staffid : "991234"
}
});
</script>

موفق باشید.

vestaa
چهارشنبه 16 آذر 1390, 14:48 عصر
خیلی خیلی ممنون.. عالی بود

فقط یه سوال دیگه: الان با اینکه align روی چپ تنظیم شده ولی آیکونها همه از سمت راست ردیف شدن، آیا راه حلی وجود داره؟

یه چیز دیگه من اگر هر کدوم از آیتم ها رو نخوام می تونم حذفشون کنم؟ و اونوقت حجمش هم پایین تر میاد، درسته؟

باز هم سپاسگزارم

vestaa
پنج شنبه 17 آذر 1390, 01:42 صبح
سلام

خواستم اطلاع بدم که درست شد.. ممنون

MMSHFE
پنج شنبه 17 آذر 1390, 11:15 صبح
سلام، خدا رو شکر. ضمناً یادم رفت بگم برای اینکه صفحه تون زیاد شلوغ نشه هم میتونید کد JavaScript مربوط به تابع init رو هم توی یک فایل با پسوند js. ذخیره کنید و اون رو هم مثل خود فایل tiny_mce.js، وارد صفحه کنید.
موفق باشید.

vestaa
پنج شنبه 17 آذر 1390, 23:04 عصر
دوباره سلام

یه سوال دیگه: الان متن تو خود ادیتور یه فونت و سایز نامناسبی داره، من چون از استایل در خود صفحات استفاده کردم، نمی خوام از طریق ادیتور سایز و فونت رو تغییر بدم ولی برای خوانایی بیشتر در خود ادیتور ترجیح میدم فونت و سایز تغییر کنه؛ آیا می دونید کجا باید این تغییر رو انجام بدم که سایز و فونت نوشته ها در ادیتور مطلوب باشه؟

بازم سپاسگزارم

vestaa
جمعه 18 آذر 1390, 17:23 عصر
سلام

خواستم دوباره اطلاع رسانی کنم که درستش کردم، ممنون

armsoftpc
جمعه 18 آذر 1390, 17:51 عصر
به نام خدا
با سلام

خواستم دوباره اطلاع رسانی کنم که درستش کردم، ممنون
چه جوری درستش کردید.
خود من با این مشکل برخوردم که فونت ها و سایز و کلا استایل صفحه سایتی که دارم روش کار می کنم ، یه چیزی. اونوقت این ادیتور به استایل های من تطبیق (از لحاظ نوع و سایز فونت) تطبیق پیدا نمی کنه ، یعنی این متنی که در داخل ادیتور وارد می کنیم ، با تنظیمات پیش فرض ادیتور که شکل خیلی زشتی هم داره نمایش داده می شه.
چیکار کنم که تنظیمات خودم در ادیتور "دقت کنید قسمت نمایشی(اون چیزی که برای کاربر در هنگام بارگزاری صفحه نمایش داده میشه" به صورت پیش فرض اعمال بشه و نیاز به هر دفعه تنظیم اون نباشه ( یعنی اصلا نیاز به تنظیمات دستی اولیه نداشته باشه.)
کد های اعمالی:
direction:rtl;
font-size: 8pt;
font-family:tahoma;
font-weight:normal;

idocsidocs
جمعه 18 آذر 1390, 19:14 عصر
چیکار کنم که تنظیمات خودم در ادیتور "دقت کنید قسمت نمایشی(اون چیزی که برای کاربر در هنگام بارگزاری صفحه نمایش داده میشه" به صورت پیش فرض اعمال بشه و نیاز به هر دفعه تنظیم اون نباشه ( یعنی اصلا نیاز به تنظیمات دستی اولیه نداشته باشه.)
این ادیتور یه فایل سی اس اس داره که می تونید تنظیمات پیشفرضتون رو توش اعمال کنید. دستورات این فایل توی متنهایی که تایپ می کنید تاثیر دارن و استایل دلخواه شما رو اعمال می کنن.

vestaa
شنبه 19 آذر 1390, 02:02 صبح
من فایل css خودم رو فراخوانی کردم، به این صورت:

content_css : "/index.css",

ولی فکر می کنم روشی که دوستمون گفتن هم درست باشه...

armsoftpc
شنبه 19 آذر 1390, 17:01 عصر
به نام خدا
با سلام
من که تنونستم کاری بکنم.

این ادیتور یه فایل سی اس اس داره که می تونید تنظیمات پیشفرضتون رو توش اعمال کنید. دستورات این فایل توی متنهایی که تایپ می کنید تاثیر دارن و استایل دلخواه شما رو اعمال می کنن.
فایل css توی کدوم دایرکتوری قرار دارد ، لطفا آدرس دقیق بدید.

من فایل css خودم رو فراخوانی کردم، به این صورت:

1
content_css : "/index.css",

من این ادیتور را به صورت یک تابع کردم ، یعنی این که کدها در دایرکتوری اصلی اجرا می شود ، بنابراین فایل استایل باید از دایرکتوری اصلی لینک دهی شود.:متفکر:
خوب حالا این لینک دهی در این جا چگونه است ، ایا باید از خود ادیتور لینک دهی شود.
اگر امکان دارد فیلمی از نحوه کار بگیرید یا حداقل با چند عکس آنرا نمایش دهید.
موفق باشید.

armsoftpc
شنبه 19 آذر 1390, 17:19 عصر
به نام خدا
با سلام
همین الان درست شد ، ممنون از شما!

vestaa
سه شنبه 22 آذر 1390, 18:23 عصر
خدارو شکر.. منم تا وقتی سوال می پرسم، تازه خودم به جواب می رسم، انگار این روش خیلی خوبیه ها...

ayub_coder
چهارشنبه 23 آذر 1390, 10:42 صبح
سلام دوستان
این ادیتور روشی برای کار باهاش خارج از ادیتور داره؟
مثلابه جای کار با افزودن عکس توسط خود ادیتور من یه button دارم که می خوام با زدنش یه عکس تو ادیتور وارد کنم. ؟ کسی می تونه راهنمایی کنه؟

com.mohsen
شنبه 25 شهریور 1391, 23:02 عصر
بنده یک مشکلی با این ادیتور دارم اینه که تمامی متن ها به صورت پاراگراف در نظر میگیره(یعنی هر چی بنویسی داخل تگ p قرار میده).چطور میتونم این رو بردارم و هیچ تگی نداشته باشه؟