PDA

View Full Version : سوال: تابع یا کامپوننتی برای چک کردن (کنترل) تاریخ وارد شده توسط کاربر

shahin60
چهارشنبه 16 آذر 1390, 11:30 صبح
سلام
چندتا تکس باکس دارم که کاربر باید تاریخ تولد ؛ ثبت نام ؛ تاریخ اخذ مدرک و... وارد می کنه
حالا مشکلی که هست اینه نمی تونم چک کنم آیا تاریخ وارد شده صحیح هست این که ماه بین 1تا12 باشه- روز بین 1تا31 باشه-سال بزرگتر سال جاری نباشه- تاریخ بزرگتر از تاریخ جاری نباشه-تاریخ ثبت نام و.. کوچکتر از تاریخ تولد نباشه
لطفا راهنمایی کنید-تابع باشه بهتره:خجالت:

gwbasic
چهارشنبه 16 آذر 1390, 12:00 عصر
http://www.codeproject.com/KB/selection/FarsiLibrary.aspx

shahin60
چهارشنبه 16 آذر 1390, 12:58 عصر
دوست عزیز من قبلا این کامپوننت دانلود کردم خیلی پیچیده است. نتونستم باهاش کار کنم
من فقط میخوام یه تاریخ شمسی بگیره تبدیل به میلادی کنه وباالعکس وکنترل کنه تاریخ درسته یانه

gwbasic
چهارشنبه 16 آذر 1390, 14:40 عصر
برای گرفتن تاریخ از کاربر بهترین راه استفاده از یک کنترل مناسب هست مثل کنترلی که در پست قبلی گذاشتم. نه اینکه از چند تا تکس باکس برای گرفتن روز و ماه و سال استفاده بشه اینطوری همه نیاز ها رو خودوتون باید هندل کنید (معتبر بودن روز و ماه و سال و سال کبیسه و ... ) کافیه یه کم وقت بذارید اصلا کار سختی نیست مثال هم خودش داره. شما فقط کافیه dll شو به پروژتون Add کنید و بعد پروژتونو ReBuild کنید و در نهایت کنترل مورد نظرو از ToolBox به فرم اضافه کنید

shahin60
چهارشنبه 16 آذر 1390, 15:06 عصر
من dll رو به برنامه اضافه کردم هیچ کنترلی اضافه نشد
اگر امکان داره یه نمونه برنامه کوچیک با این کامپوننت که از کاربر یه تاریخ بگیره کنترل کنه درسته یانه واختلاف اون رو با تاریخ امروز (یا هرتاریخی) بگه چند روزه ممنون میشم

gwbasic
چهارشنبه 16 آذر 1390, 16:10 عصر
کنترل ها از طریق کلیک راست کردن روی ToolBox و کلیک روی ChooseItem و انتخاب FarsiLibrary.Win.dll اضافه می شوند.

اینم نمونه کد:

shahin60
پنج شنبه 17 آذر 1390, 12:40 عصر
از دوستان اگر کسی آموزش فارسی این کامپوننت رو داره بزار ممنون میشم
خیلی پارامتر داره من که گیج شدم
کامپوننت ساده تری نیست؟