PDA

View Full Version : سوال: استفاده از Attachments

Mohammad_chz
چهارشنبه 16 آذر 1390, 12:30 عصر
به نام خدا

من توی بانکم یه فیلد attachment دارم که با کمک کد یه فایل تصویر توش ذخیره می کنم. حالا چطور می تونم تصویر ذخیره شده توی فیلد رو با کد نویسی نمایش بدم.

Mohammad_chz
پنج شنبه 17 آذر 1390, 11:06 صبح
اساتید نظری ندارند؟؟

من باید چیکار کنم!!!!:متعجب::ناراحت:

bita_ziba77
شنبه 19 آذر 1390, 07:40 صبح
با سلام
شما اگر در اكسس 2007 در جدول خود فيلدي به فرمت attachment بسازيد و در فرم خود اين فيلد را قرار دهيد در صورت كليك بر روي اين فيلد پنجره اي جهت ذخيره عكس به نمايش در مي آيد و همچنين تصوير انتخابي را نمايش مي دهد و نيازي به كدنويسي وجود ندارد

Mohammad_chz
شنبه 19 آذر 1390, 08:50 صبح
شما اگر در اكسس 2007 در جدول خود فيلدي به فرمت attachment بسازيد و در فرم خود اين فيلد را قرار دهيد در صورت كليك بر روي اين فيلد پنجره اي جهت ذخيره عكس به نمايش در مي آيد و همچنين تصوير انتخابي را نمايش مي دهد و نيازي به كدنويسي وجود ندارد

ببخشید!!! جدول من توی یک فایل دیگه است. به خاطر بالا بردن ضریب امنیت اطلاعات کد میشن و توی اون ذخیره میشن. در ضمن نحوه دسترسی به بانک اطلاعاتی (Back-End) از طریق رکوردست هست و نه لینک کردن جداول! بنابراین فرمایش شما عملا امکان پذیر نیست.
بازم ممنون میشم اگه راه حل دیگه ای باشه.

Abbas Amiri
یک شنبه 20 آذر 1390, 23:05 عصر
لینک زیر کار با Attachments از طریق VBA را شرح می دهد.ولی فکر نمی کنم خیلی کمکتان کند. بیشتر کاربران از آدرس تصاویر استفاده میکنند وآنرا در یک فیلد تکست با فضای خیلی کم ذخیره می کنند
http://blogs.office.com/b/microsoft-access/archive/2007/08/30/using-vba-code-to-open-a-file-stored-in-the-new-access-2007-attachment-field.aspx

Mohammad_chz
دوشنبه 21 آذر 1390, 11:39 صبح
لینک زیر کار با Attachments از طریق VBA را شرح می دهد.ولی فکر نمی کنم خیلی کمکتان کند. بیشتر کاربران از آدرس تصاویر استفاده میکنند وآنرا در یک فیلد تکست با فضای خیلی کم ذخیره می کنند

ممنون از راهنمایی شما.
مطالب برای ذخیره سند موجود در فیلد Attachments روی هارد بود. ولی بازم ممنون.
در ضمن تصاویر من مربوط به یه سری اسناده که جنبه طبقه بندی شده دارند (بهتره بگم خصوصی) پس نباید هر کسی بتون اصل اسناد رو ببینه. 2تا راه حل دارم یکی اینکه عکس هارو کد کنم که من نتونستم با Access اینکارو کنم چون توابع لازم رو نداره (شاید من بلد نیستم). دوم استفاده از فیلد Attachment در Back-End برنامه است. البته تعداد اسناد زیاد نیست و مشکلی برای حجم دیتابیس نداره.
اگه راه حلی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید.

Abbas Amiri
دوشنبه 21 آذر 1390, 20:11 عصر
در فایل زیر محتویات Attachments در یک فایل ذخیره می شود وشما می توانید با کدنویسی ویا به هرطریقی مایل هستید آنها را مشاهده کنید

Mohammad_chz
سه شنبه 22 آذر 1390, 08:26 صبح
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.
این نمونه در ساده شده همون لینک پست قبلیتون بود که زحمت کشیده بودین. و البته بر اساس سرچ هایی هم که خودم کرده بودم به همین موارد رسیدم. امام ضعف این کار برای من اینه که فایل به صورت فیزیکی روی هارد یا هر Device دیگه باید ذخیره بشه و این مسئله امنیت اونو برای عدم دسترسی غیر مجاز از بین میبره. مضاف بر اینکه اگه حتی سعی در پنهان کردن فایل ها پس از کپی شدن روی هارد کنم و از مسیر های غیر معمول برای محل نگهداری آنها استفاده کنم فقط عده معدودی از کاربران مبتدی رو می تونم گمراه کنم چون کسی که اطلاعات بیشتری داره با کنترل ورودی و خروجی های برنامه میتونه مسیر فایل ها رو پیدا کنه.

راستش من تا حالا با اکسس به صورت حرفه ای کار نکردم. گاهی برای بعضی از برنامه هایی که نوشتم به عنوان بانک اطلاعاتی (فقط به عنوان لایه DAL) استفاده شده و تمام کدها رو با زبان برنامه نویسی نوشتم ولی در پروژه جدید مجبورم به دلایل زیادی تمام لایه های برنامه موجود رو توی اکسس بسازم. خوب میدونید که ایجاد امنیت توی اکسس سخته به طوری که دارم از این تصمیم پشیمون میشم.
از طرفی اطلاعات موجود (حتی عکس ها که در واقع تصاویر اسکن شده مستندات به نوعی طبقه بندی شده سازمان هستند) کاملا شخصی هست و باید دور از دسترسی افراد غیر مجاز باشه.

امیدوارم راه حلی غیر از استفاده از زبان های برنامه نویسی پیدا کنم.
بازهم از راهنمایی صمیمانه شما و وقتی که گذاشتید ممنونم.

Abbas Amiri
سه شنبه 22 آذر 1390, 17:55 عصر
پیشنهاد میکنم درروال Form_Close تصاویر راپاک کنید
ضمنا می توان یک رکوردست از جدول مربوط به Attachments در فایل مبدا ، در فایل جاری ایجاد کرد و به خصوصیت form.Recordset نسبت داد و تصاویر را دید