PDA

View Full Version : حذف کردن رکود و استخراج اطلاعات رکود

Veteran
چهارشنبه 16 آذر 1390, 17:32 عصر
سلام دوستان چجوری میتونم با کلیک بر روی یک دکمه
اون رکودی که اشاره گر دیتاگرید که در عکس هم مشخص کرده ام داره اشاره میکنه رو حذف کنم ؟
حالا میخوام همین رکوردی که داریم بهش اشاره میکنیم اطلاعات اونو بیاریم توی تکست باکس
مثلا مقداری که در فیلد نام و نام خوانوادگی و تلفن هست هر کدوم بره توی یک تکست باکس

با تشکر

Sirwan Afifi
چهارشنبه 16 آذر 1390, 17:41 عصر
سلام دوست عزیز
کاری نداره کافیه توی رویداد CellClick مربوط به دیتاگرید این کد رو بنویسی :
string name = dataGridView1.CurrentRow.Cells[اندیس سلول موردنظر].Value.ToString();
بعد از این کافیه این مقدار رو با دستور SQL از جدول حذف کنی.
"Delete from TableName where strName='"+name+"'"

ولی بهتره برای حذف، یک فیلد ID تعریف کنی که PrimaryKey باشه و اطلاعات رو براساس اون حذف کنی چون در حالت فوق ممکن است چندین نام یکسان وجود داشته باشد که منجر به حذف همه آنها می شه.

Veteran
چهارشنبه 16 آذر 1390, 20:27 عصر
راستش درست متوجه نشدم
من میخوام رکوردی که دارم بهش اشاره میکنم رو حذف کنم در صورت موارد مشابه حذف میشن که تمامی مقادیر فیلد ها با یک رکورد دیگه ای برابر باشند

"Delete from TableName where strName='"+name+"'"

اینو کجا به کار ببرم ؟ راه ساده تری نیست ؟ دستوری چیزی همینه ؟

برای استخراج مقادیر فیلد ها این دستوری که گذاشتین یک توضیحی میدین ؟
من وقتی کلیک میکنم روی دیتاگرید خوب دارم به یک رکوردی اشاره میکنم اون رکورد هم الان مثلا 3 تا فیلد به اسم ها name Family Tel داره که مقادیری درش هست میخوام مقادیر هر کدوم از فیلد های اون رکورد مورد نظر به یک تکست باکسی برن
بازم ممنون که وقت گذاشتین

meisam3322
چهارشنبه 16 آذر 1390, 22:21 عصر
DataGridView1.CurrentRow.Cells.Item(0).Value.ToStr ing

با استفاده از کد بالا، میتونی ردیفی که کاربر انتخاب کرده رو پیدا کنی ، Item هم شماره ستون هست. از صفر شروع میشه. حالا مقدار سلول مورد نظر رو میتونی توی هر چیزی قرار بدی و بخونی

Veteran
پنج شنبه 17 آذر 1390, 19:29 عصر
این ing چیه ؟ مشکل داره میتونی خودت یک نمونه سورسی بزاری ؟

hakan648
پنج شنبه 17 آذر 1390, 20:59 عصر
سلام - ing ادامه دستور ToString هست که به دلایلی از قسمت اصلی فاصله گرفته - از این موارد زیاد وجود داره

برای حذف یک رکورد از گریدویو هم این مقاله را مطالعه کنید :

http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=f05c6d6f-4350-4efb-84b5-6e7dca3976c4

موفق باشید ...