PDA

View Full Version : سوال: کمک در Trial سازی

NasimBamdad
چهارشنبه 16 آذر 1390, 19:07 عصر
سلام .

من یک راهی به نظرم رسید که از برنامه ام محافظت کنم . من می خواهم برنامه ام 60 روزه باشد .

به فکرم رسید که یک فایل رو مثلا در آدرس C:\Windows\System32\zzz.txt داشته باشم که مقدار داخلش 60 باشه .

هر روز هم یک عدد ازش کم بشه تا زمانی که 0 بشه ، توی برنامه هم هر زمان که اجرا می کنم این فایل رو بخوانم که اگه 0 شد ، یک Error با MessageBox بده .

نظر شما چیه دوستان ؟ چه طوری می توانم از این عدد 60 به ازای هر روز یکی کم کنم ؟

Hybrid
چهارشنبه 16 آذر 1390, 20:08 عصر
سلام دوست عزیز میتونین از رجیستری هم استفاده کنین البته اگه یه هکر خوب و خوش ذوق بیاد راحت برنامتون رو هک میکنه ولی اینم به نظر من راهی هست..

موفق باشین

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 17 آذر 1390, 00:52 صبح
یه راهکار دیگه (البته به شرط داشتن اینترنت رو سیستم مقصد)

استفاده از وب سرویس

s3rv3r
پنج شنبه 17 آذر 1390, 01:09 صبح
بدك نيست عزيز برادر
ولي اينجور چيزارو سعي كن كد كني. بعد تو برنامه ديكد. عدد رو خودش ميره ميكنه 60 :دي

راستش اين كارا يكم كهنه شده. نميارزه به دردسراش. يه نسخه ساده ساده بزار رايگان.
برنامه خودت رو تيكه تيكه كن. هرچيزي نياز داشتن ازت بخرن.. در واقع كامپوننت كامپيوننت

به عنوان مثلا. كامپوننت پرينت ها مثلا. چه ميدونم از اين قبيل.

fakhravari
پنج شنبه 17 آذر 1390, 03:00 صبح
با سلام
دوستان یه مثالی بزنید .

Hossenbor
پنج شنبه 17 آذر 1390, 08:34 صبح
سلام دوست عزیز شرمنده که در محضر اساتید اظهار نظر میکنم اما اگه نظره منو میخوایی یک کلید ورود واسه برنامه ات بساز که تو اون کلید اطلاعاتی از قبیل اطلاعات سخت افزاری و زمان نصب برنامه توش هست که با اجرایه اون اول سیستم چک می کنه که کلید مال خودشه یا نه بعد زمانه نصبو چک می کنه میبینه اگه به ۶٠ زسیده یک پیام نشون میده که مدت ازمایش برنامه تمام شده اشکال روشم اینه که اگه تاریخه سیستمو قبله اجرایه برنامه به تاریخ نصب برگردونن مدت ازمایشی برنامه ثابت می مونه که راه حلش اینه که هر دفعه یک کلید بسازه که تاریخ قبلی و تاریخ تریال رو توش بنویسه که اگه برنامه ناهماهنگی بود برنامه رو اجرا نکنه اشکال این روش جایگزین کلید قبلی با اصلیه اگه تونسی که راه حل پیدا کنی روش خوبیه فقط میمونه deep freeze

NasimBamdad
شنبه 19 آذر 1390, 21:24 عصر
بدك نيست عزيز برادر
ولي اينجور چيزارو سعي كن كد كني. بعد تو برنامه ديكد. عدد رو خودش ميره ميكنه 60 :دي

راستش اين كارا يكم كهنه شده. نميارزه به دردسراش. يه نسخه ساده ساده بزار رايگان.
برنامه خودت رو تيكه تيكه كن. هرچيزي نياز داشتن ازت بخرن.. در واقع كامپوننت كامپيوننت

به عنوان مثلا. كامپوننت پرينت ها مثلا. چه ميدونم از اين قبيل.

مشکل من با DEMO گذاشتند نیست ، من می خواهم حتی بعد از این که برنامه رو فروختم و در محل نصب کردم ، بازم ازش محافظت کنم .

سلام دوست عزیز شرمنده که در محضر اساتید اظهار نظر میکنم اما اگه نظره منو میخوایی یک کلید ورود واسه برنامه ات بساز که تو اون کلید اطلاعاتی از قبیل اطلاعات سخت افزاری و زمان نصب برنامه توش هست که با اجرایه اون اول سیستم چک می کنه که کلید مال خودشه یا نه بعد زمانه نصبو چک می کنه میبینه اگه به ۶٠ زسیده یک پیام نشون میده که مدت ازمایش برنامه تمام شده اشکال روشم اینه که اگه تاریخه سیستمو قبله اجرایه برنامه به تاریخ نصب برگردونن مدت ازمایشی برنامه ثابت می مونه که راه حلش اینه که هر دفعه یک کلید بسازه که تاریخ قبلی و تاریخ تریال رو توش بنویسه که اگه برنامه ناهماهنگی بود برنامه رو اجرا نکنه اشکال این روش جایگزین کلید قبلی با اصلیه اگه تونسی که راه حل پیدا کنی روش خوبیه فقط میمونه deep freeze

خوب این روش با ساعت ویندوز عوض کردن حل میشه ، .

خوب شما میشه یک مثال برنامه نویسی بزنید که چه طوری این عملیات کم کردن عدد از یک فایل رو انجام بدیم ، اما بدون استفاده از ساعت ویندوز .

آیا میشه یک ساعت مجازی یا چیزی ساخت که توی خود برنامه باشه ؟ و با تاریخ ویندوز و سیستم منحصر به فرد باشه و کلا مستقل ؟

NasimBamdad
شنبه 19 آذر 1390, 21:27 عصر
در مورد رجیستری هم من با setup خود VS خواستم Key بسازم که فکر کنم در این قسمت می ندازه

HKEY_CURRENT_USER / Software / Product Name /

به راحتی هر کسی می تونه این رو نگاه کنه .

نمیشه در یک قسمت دیگه انداخت ؟ مثلا در قسمت HKEY_CLASSES_ROOT در یک فولدر نا مفهوم ؟

بعد وقتی Key رو ساختم ، چه طوری توی برنامه چک کنم ؟

یعنی دستور IF چه طوری میشه ؟ چه طوری باید گفت که فلا کلید در Registry رو چک کن ؟

system32
شنبه 19 آذر 1390, 22:18 عصر
می تونی تاریخ ساخت فایل برنامه رو بگیری (creationTime) بعد اونو با زمان حال مقایسه کنی اگر 60 روز گذشته بود ....

تا هکره بیاد بفهمه شما بر اساس چه تاریخی دارید کار می کنید دو سه تا نسخه از برنامتون فروختید.

group45
شنبه 19 آذر 1390, 22:45 عصر
سلام
این میتونه کمکتونکنه.اگه مشکلی بود بگید تا توجیهتون کنم

79013

reza_mostafavi63
شنبه 19 آذر 1390, 22:51 عصر
بهترين راه استفاده از WebService و يا قفل سخت افزاري هست ...(از اينايي كه شبيه فلش ممورين) . البته اگه برنامه واقعا ارزششو داشته باشه . در غير اينصورت باقي به درد نميخورن ...

چرا ؟ چون شما هر چه قد هم قدر باشين ، از هزاران نوابغي كه تو ماكروسافت كار ميكنن كه بهتر نيستين ... امروز ويندوز ميزنه 2 ساعت بعد كرك شدشو تحويل ميگيره :لبخند:

ASKaffash
یک شنبه 20 آذر 1390, 08:31 صبح
سلام
اصلا سعی نکنید نسخه آزمایشی تابع زمان درست کنید مثلا اگر فرد تنها فایلی که شما تاریخ را عقب جلو می کنید بردارد و بعد از اجرای برنامه شما دوباره آن را OverWrite کند تکلیف چیست اگر برنامه های شما یک بانک اطلاعاتی دارد مطمئن ترین روش محدود کردن ورود اطلاعات به تعداد خاص رکورد است و بعد از آن پیام تکمیل ظرفیت بدهید مثلا در یک سیستم حسابداری حداکثر 100 سند حسابداری یا سیستم پرسنلی تعداد 20 کارمند و ... بستگی به تشخیص خودتان است امتحان کنید ضرر نمی کنید

Hossenbor
یک شنبه 20 آذر 1390, 08:39 صبح
دوستمه من اشکالایه روشمو پیدا کردم باید نصب طوری باشه که نیار به راه اندازی مجدد داشته باشه دوما یک کلید دیگه باید تو رجیستری ذخیره کنی که تفکیک کننده فایل کلید باشه اگه در مورد تریال تو سایت بگردی مثال هست من کامپیوتر در دسترس نداشتم و گرنه واست مینوشتم

NasimBamdad
یک شنبه 20 آذر 1390, 13:41 عصر
سلام
این میتونه کمکتونکنه.اگه مشکلی بود بگید تا توجیهتون کنم

79013

این رو داشتم ، دستت درد نکنه ، اما یک مقدار سخته . یعنی من به اون قدر حرفه ای نیستم که ازش استفاده کنم .

میشه یک نمونه برنامه یا یک توضیحی بهم بدید ؟

Mani_rf
یک شنبه 20 آذر 1390, 21:24 عصر
سلام
اصلا سعی نکنید نسخه آزمایشی تابع زمان درست کنید مثلا اگر فرد تنها فایلی که شما تاریخ را عقب جلو می کنید بردارد و بعد از اجرای برنامه شما دوباره آن را OverWrite کند تکلیف چیست اگر برنامه های شما یک بانک اطلاعاتی دارد مطمئن ترین روش محدود کردن ورود اطلاعات به تعداد خاص رکورد است و بعد از آن پیام تکمیل ظرفیت بدهید مثلا در یک سیستم حسابداری حداکثر 100 سند حسابداری یا سیستم پرسنلی تعداد 20 کارمند و ... بستگی به تشخیص خودتان است امتحان کنید ضرر نمی کنید

من با این روشی که دوستمون گفتند کاملا موافقم؛ من هم برای یکی از برنامه هام که می خواستم نسخه آزمایشی بدم دقیقا همین کارو کردم. باعث میشه تا کاربر وابسته بشه و از 1جایی به بعد متوقف بشه چون کلی اطلاعات زده . فقط باید حواست به این نکته باشه که تو نسخه آزمایشی امکان هرگونه حذف اطلاعات یا ابطال اون را از کاربر صلب کنی تا با حذف کردن نتونه رسیدن به اون تعداد مشخص را متوقف کنه.

group45
دوشنبه 21 آذر 1390, 17:53 عصر
این رو داشتم ، دستت درد نکنه ، اما یک مقدار سخته . یعنی من به اون قدر حرفه ای نیستم که ازش استفاده کنم .

میشه یک نمونه برنامه یا یک توضیحی بهم بدید ؟

با سلام
کاری که نداره!!! اولش یه شی تعریف میکنید بعد (اگه رجیستری رو دیده باشید که 5 فولدر اصلی داره) یکی از فولدرا رو مشخص میکنید . بعد آدرسی رو براش تعریف کنید و مقادیر رو توش بریزید.
من خودم امتحانش کردم که بعد آنیستال کردن هنوزم مقادیر می مونن (طرف نتونه کلک بزنه و دوباره نصبش کنه و استفاده کنه) و با برنامه های مرتی سازی رجیستری هم پاک نمیشه

اگه مشکای بود بازم در خدمتم

NasimBamdad
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:32 عصر
با سلام
کاری که نداره!!! اولش یه شی تعریف میکنید بعد (اگه رجیستری رو دیده باشید که 5 فولدر اصلی داره) یکی از فولدرا رو مشخص میکنید . بعد آدرسی رو براش تعریف کنید و مقادیر رو توش بریزید.
من خودم امتحانش کردم که بعد آنیستال کردن هنوزم مقادیر می مونن (طرف نتونه کلک بزنه و دوباره نصبش کنه و استفاده کنه) و با برنامه های مرتی سازی رجیستری هم پاک نمیشه

اگه مشکای بود بازم در خدمتم

من سعی می کنم روش کار کنم که روشش رو پیدا کنم . اما اگه امکانش برات مقدور بود یک نمونه برنامه برام بسازی ممنونت میشم ،

(((( از نظر وقت اگه وقت نداری در مورد هزینه هم می توانم بر حسب توانم پرداخت کنم ))))

l4dl4d
شنبه 17 تیر 1391, 19:32 عصر
من نرم افزارم روو بدون زمان ساختم تا امكان سعي و فهميدن الگوريتم كم بشه.بعدش از رجيسيتري استفاده مي كنم.نرم افزارم يه سريال ميده بهشون كه از cpu هست . حالا هرچي وارد كنيد بايد دوبرابر +33 كد cpu باشه.بعد كد وارد شده توسط شمارو در هر حالت(درست بودن يا نه) ذخيره مي كنه تو رجيستري.هر بار نرم افزار اجرا شه سريال رو تو رجيستري چك مي كنه!

sobijoon
یک شنبه 18 تیر 1391, 11:38 صبح
نوشته شده توسط ASKaffash
سلام
من با این روشی که دوستمون گفتند کاملا موافقم؛ من هم برای یکی از برنامه هام که می خواستم نسخه آزمایشی بدم دقیقا همین کارو کردم. باعث میشه تا کاربر وابسته بشه و از 1جایی به بعد متوقف بشه چون کلی اطلاعات زده . فقط باید حواست به این نکته باشه که تو نسخه آزمایشی امکان هرگونه حذف اطلاعات یا ابطال اون را از کاربر صلب کنی تا با حذف کردن نتونه رسیدن به اون تعداد مشخص را متوقف کنه.
مواقم.
منم با همین روش حمدود کردن رکوردهای ورودی به دیتا بیس این کار رو میکنم.برای ساعت هم میتونیم بعد از انقضا یه فیلد بیتی رو یک کنیم و بعد برای اجرای برنامه اون فیلد بیتی چک شه