PDA

View Full Version : سوالاتی راجع به Color در Windows Application

nbe( amateur C sharp
چهارشنبه 16 آذر 1390, 21:36 عصر
با سلام....

ببخسید من کد زیر رو دارم ولی توضیحاتی راجع به پارامترها میخوام که چه کاری انجام میدن :

Color temp = Color.FromArgb(255,255,100,100);
float h = temp.GetHue();
float b = temp.GetBrightness();
float s = temp.GetSaturation();

میخوام بدونم که این h,b,s هر کدام چه کاری انجام میدهند؟ و این که اگر بخوام برای خط دور شکلم (stroke) هم رنگ مشخص کنم، چه طوری باید این رو بنویسم؟؟؟؟

ممنونم .... .

mmd2009
پنج شنبه 17 آذر 1390, 02:30 صبح
با سلام

توضیحات متدهایی که مقادیرشون میره تو همون h s b رو میتونید اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.drawing.color_methods.aspx)ببینید کافیه روی متد ها کلید کنید

قسمت دوم سوالتون رو هم تو یک تاپیک دیگه پرسید. چون سوالات مرتبط با هم نیستن

موفق باشید

m2_farzan
پنج شنبه 17 آذر 1390, 10:23 صبح
خط اول: یک رنگ به نام temp تعریف میکنه. متد getArgb با این overload که شما استفاده کردین 4 تا آرگومان int داره. int اول برای میزان شفافیت رنگ است. بدین معنا که اگه این مقدار رو صفر قرار بدید رنگ کاملا شفاف میشه و اگه 255 قرار بدید رنگ کاملا کدر میشه. حالا سه آرگومان بعدی به ترتیب میزان نور قرمز، سبز و آبی رو مشخص میکنن.

خط دوم زاویه ریشه رنگ رو برمیگردونه که یک عددی بین 0 تا 360 خواهد بود که خودش یه فلسفه جداگانه ای داره.

خط سوم میاد روشنایی رنگتون رو بر میگردونه که فکر کنم بین 1 تا 0 هست... یا بین 100 تا صفر...

خط چهارم هم میزان غلظت رنگ رو بر میگردونه که اطلاع خاصی در باره بازه اش ندارم فقط میدونم که هرچی این عدد پایین تر باشه رنگتون با خاکستری نزدیک تر میشه (میزان قرمز و سبز و آبیشون بهم نزدیکتر میشه)