PDA

View Full Version : پروژه گروهی -بخش VB & VB.Net

S.Azish
یک شنبه 11 آبان 1382, 15:26 عصر
دوستان قسمت VB & VB.Net شرح پروژه گروهی قسمت رو در قسمت زیر بخونید. از تمامی دوستانی که مایل به انجام کار و بعهده گرفتن بخشی از مسئولیت این کار هستن خواهش میکنم حضور خودشون رو اعلام کنند.

تعریف: یک شرکت فروش و رزرو بلیط های هواپیمایی قصد استفاده از یک نرم افزار جامع در دفاتر خود دارد که در تمام کشور پخش هستند. مدیر شرکت مشکلات خودشون رو به این شکل بیان میکنه:

1. در حال حاضر برای رزرو بلیط باید با دفتر مرکزی تماس گرفت و تعیین کرد که آیا جایی برای یک پرواز مشخصی وجود دارد یا نه که هم زمان گیر و هم به صرفه نیست.
2. آخرین اطلاعات پرواز ها به سادگی قابل دسترسی نیست.
3. امکان استفاده از اینترنت برای رزرو بلیط وجود نداره.
4. گزارشات فروش هفتگی, ماهیانه یا سالیانه به سختی تولید میشن.
5. در خیلی از موارد مشتری ها باید مدت زمان زیادی رو برای رزرو بلیط صرف کنند.

به همین منظور این شرکت قصد بروز رسانی سیستم های خود رو داره تا با استفاده از تکنولوژی روز هم قادر به افزایش بهره وری و هم خدمات بهتر برای مشتریان خود باشه.

ما قصد داریم قسمتی از این پروژه بزرگ رو در این قسمت انجام بدیم. این قسمت فقط شامل نرم افزاری که در دفاتر برای رزرو بلیط لازم هست خواهد بود.

این پروژه به شکل زیر انجام خواهد شد:

پروژه شامل چهار لایه خواهد بود

1. رابطهای کاربر (UI) در زبان VB.Net
2. منطق برنامه (‌Business Logic) در زبان VB.Net
3. لایه های برقراری ارتباط با Database در زبان VB.Net
4. لایه نگهداری Data بااستفاده از SQL Server

از اونجایی که این پروژه برای یادگیری هست لذا تمام رابطهای کاربران کاملآ به زبان انگلیسی طراحی خواهد شد تا از پیچیدگیهای پروژه کاسته بشه.

لطفآ تمام دوستانی که مایل به شرکت در پروژه هستن ظرف مدت یک هفته به من اطلاع بدن تا اسمشون رو در لیست افراد مورد نیاز اضافه کنم.

از تمام دوستان با تمام سطوح دعوت به همکاری میکنم.

الهام تفریشی
یک شنبه 11 آبان 1382, 15:33 عصر
اقای آذیش من که هستم

کم حوصله
یک شنبه 11 آبان 1382, 15:40 عصر
منم حتما هستم
راستش من داشتم این کارو دست می گرفتم تو فکر اینم بودم که سراسریش کنم خوب شد که رو این پروژه سرمایه گذاری نکردم وگرنه باد هوا می شد هر چی می گذاشتم باسش

ولی یک سئوال قرار است این پروژه به چه صورت انجام بشه ؟؟؟ و در نهایت درسته که پروژه فراگیری است ولی وقتی این درخت به ثمر رسید میوه هاش مال کیه ؟؟؟؟

ببخشید ها نگین این چقدر پولکیه ولی خوب من اینو گفتم چون فکر می کنم همه اونایی که می خواهن تو این پروژه شرکت کنند دوست داردند این مورد را حتما بدونند ولی روشون نمیشه بپرسند که من پرسیدم :oops:

mehrzad007
یک شنبه 11 آبان 1382, 18:06 عصر
ما هم که هستیم ...

h_rezaei
یک شنبه 11 آبان 1382, 18:11 عصر
سلام خوشحالم که انگار کار داره شروع میشه .
من هم تو زمینه اجرای پروژه حاضرم همکاری کنم. (VB.net&SQL Server) هم اگه برا جمع کردن بچه های تیم یه محل احتیاج داشتین حاضرم دفتر کارم رو در اختیار گروه قرار بدم .

SoheilKH
دوشنبه 12 آبان 1382, 04:16 صبح
من هم هستم....

linux
دوشنبه 12 آبان 1382, 04:51 صبح
سلام!
من هستم! ولی فعلا فقط vb بلدم! .net را هنوز شروع نکردم

jannati
دوشنبه 12 آبان 1382, 08:17 صبح
با سلام
آقای آذیش اگه اجازه بدید من هم در جریان این برنامه باشم.البته مثل linuxهنوز .netرو شروع نکردم.ولی خیلی مایلم در این کار سهیم باشم.
اما مسایل مادی (اینطور که کم حوصله مطرح کرده)اصلا برای من مهم نیست.

Voldemort
جمعه 16 آبان 1382, 10:29 صبح
آقای آذیش سلام حیف شد که بخاطر مشکلات نمی توانم در این پروژه در کنار شما و دوستان دیگر باشم ولی در پروژه بعدی حتما من هم هستم. موفق باشید.

S.Azish
جمعه 16 آبان 1382, 15:34 عصر
دوست عزیز, آقای مهرزاد خان و دوستان دیگر. با تشکر که روند کار پروژه رو پیگیری میکنید ولی بعد از انجام چندین پروژه بزرگ متوجه میشید که کار تا چه اندازه باید از روی حساب و حوصله انجام بشه تا از روی شتاب. افراد تیم باید به دقت انتخاب بشن, زمانبندی باید به دقت انجام بشه. اگر خاطرتون باشه مدیر پروژه من هستم پس برنامه زمانبدنی رو مدیر پروژه انجام میده, هماهنگی افراد تیم رو مدیر پروژه انجام میده به علاوه طول عمر پروژه, هزینه ها و ارتباطات.
اگر توی متن تعریف پروژه دقت کنید میبینید که من نوشتم افرادی که مایل به شرکت هستن در طول حداکثر یک هفته حضور خودشون رو اعلام کنن, پس ما باید این زمان رو صبر کنیم. دوست عزیز شما که خودتون میگید تا به حال کار گروهی انجام ندید پس به تجربه های دیگران احترام بذارید و نتیجه کار رو ببینید. هنوز چند روز از تعریف پروژه بیشتر نگذشته و احتمال داره تا یکسال زمان ببره, آیا واقعآ‌میتونید این زمان رو بذارید.

دوست عزیز من تا به حال توی انجام دهها پروژه به شکلهای مختلف درگیر بودم پس نوع انجام کار رو به دقت میدونم. هدف از انجام این پروژه دستیابی به اهداف زیر هست

یادگیری کار گروهی
یادگیری طریقه مدیریت پروژه
یادگیری برنامه نویسی چند لایه
یادگیری طریقه طراحی پروژه های بزرگ
یادگیری انجام پروژه های بزرگ
یادگیری Net.
یادگیری بهتر SQL Server

آیا اینها رو میشه در یک ماه تموم کرد؟ آیا اینها رو میشه با افراد کم انجام داد؟ به چند نفر افراد با تجربه نیاز داریم؟ به چند نفر برنامه نویس معمولی نیاز داریم؟ با چه امکاناتی میشه این کار رو انجام داد؟

دوست من, بهتره سعی کنید به جای ذکر مطالبی که کاری رو از پیش نمیبرن, با افراد دیگه ای که تو این قسمت هستن تماس بگیرین و اونا رو هم تشویق کنین که زودتر بیان تو جمع. هدف من از این کار کمک به همه بچه های این قسمت هست و سعی میکنم تا جایی که میتونم زمان بذارم.

کم حوصله
جمعه 16 آبان 1382, 16:27 عصر
خوب آقای آذیش چند سئوال
1 - نحوه تقسیم کار ؟؟؟
2 - مدت زمان پیش بینی شده ؟؟؟؟
3 - میزان افراد پیش بینی شده ؟؟؟
4 - شرح وظایف و قسمت هایی که نیرو لازم دارید ؟؟؟؟
5 - نحوه برقراری ارتباط تیم با هم و میزان اهمیت کار و میزان دسترسی اعضای دیگر به کارهای دیگر دوستان

mehrzad007
جمعه 16 آبان 1382, 21:06 عصر
استاد عزیز شما نباید هر چند وقت یه بار یه سری به ما بزنی؟ دلگرمی چیزی؟
همونطور که خودتون گفتید شما مدیر پروژه هستید نباید یه سری راهنمایی چیزی بکنین؟ شما حتی نگفتین چند نفر رو لازم دارین
بعد از یه سال تقریبا (خالی نبد پسر) اومدین یه سر زدین به اینجا فقط چند تا موضوع رو پاک کردین این به نظر شما مدیریته؟
همین؟ بهتر نیست یه کم بیشتر به ما سر بزنین؟

S.Azish
جمعه 16 آبان 1382, 22:27 عصر
دوست عزیز باید صبر کنیم همه بیان و همه نظر بدن تا بشه تصمیم گرفت. اینجا که فقط برای من و شما نیست

mehrzad007
جمعه 16 آبان 1382, 23:14 عصر
اکی
صلاح مملکت خویش خسروان دارند ما هم می ریم گم میشیم

الهام تفریشی
شنبه 17 آبان 1382, 08:27 صبح
صلاح مملکت خویش خسروان دارند ما هم می ریم گم میشیم
این چه حرفی هست اقا مهرزاد
من که هنوز رو حرفم هستم
اقای Azish هر وقت بگین یا علی منم میگم یا علی

کم حوصله
شنبه 17 آبان 1382, 11:23 صبح
ما هم همینطور :wink: :mrgreen:

ساران سافت
شنبه 17 آبان 1382, 11:59 صبح
من هم می توانم به شما کمک کنم اما متاسفانه .net کار نکردم.
ولی خوش حال می شوم با شما همکاری کنم. :oops:
راستی چجوری وارد .net شوم آخر بعد از 6 سال کار کردن به وی بی عادت کردم

S.Azish
شنبه 17 آبان 1382, 15:48 عصر
دوستان از Net. نترسید اتفاقآ هر چی با زبونهای دیگه بیشتر کار کرده باشید راحتتر یاد میگیردش (اگر جاوا و ++C بدونید که خیلی سریعتر). فقط لطفآ همه از الان نصبش کنید (نسخه 2003) و شروع کنید باهاش کار کنید, متوجه میشید چقدر ساده تر از VB یا ++C میشه باهاش برنامه نویسی کرد, فقط باید بهش عادت کنید دیگه سمت هیچ زبونی نمیرید.

mehrzad007
شنبه 17 آبان 1382, 19:55 عصر
نه عزیز منظور من خودم بودم . و کاری هم به کسی ندارم .
اما بخدا بیشتر از همه دوس دارم این پروژه به یه سر و سامونی برسه

کم حوصله
یک شنبه 18 آبان 1382, 00:00 صبح
مهرزاد جو اینو بهت صادقانه بگم هیچ وقت یک پروژه بزرگ و خوب زود به ثمر نمیشینه
من الان دارم روی یک برنامه کارمی کنم با یک تیم 4 نفری الان تقریبا 1سال و 9 ماه است یعنی از برج 12 سال 80 و هنوز پیش بینی می کنیم تا 1 سال دیگه کارداشته باشد ولی وقتی تمام شود درست است پس اگر بخواهی یک برنامه نویس خوب و چیره شی اولین چیزی که باید یاد بگیری صبر است صبر صبر صبر بعد برنامه نویسی
والا به نظر من از اصول برنامه نویسی می شه اینها را نام برد
1 صبور بودن
2 فکر باز داشتن
3 توانایی کنترل تمام موارد برنامه یعنی با نوشتن یک خط کد بتوانی تاثیر آن را بر روی کل پروژه حدس بزنی
4 بیشتر در ایران این مورد است :oops: سلیقه چون متاسفانه اکثر ما ایرانی ها عقلمون به چشممون است :x
موارد دیگه ای هم هست
پس سعی کن صبور باشی :mrgreen:

راستی من کوچیک تر از اونیم که به شما چیزی یاد بدم :oops:

archi
یک شنبه 18 آبان 1382, 08:49 صبح
سلام منم دوست دارم باشم ولی تازه می خوام VB.net رو شروع کنم می تونم تو گروه باشم؟
کار چند نفریه؟ چروژه برا جای خاصی هست یا به صورت آموزشیه ؟ باید در جای خاصی حضور داشه باشیم؟ چند روز باید در هفته وقت بذاریم؟ تا چند ماه پروژه طول می کشه؟ آنالیز شده یا خودمون باید آنالیزش کنیم؟
ولی هر جوری که باشه خیلی نعمته !

mehrzad007
یک شنبه 18 آبان 1382, 14:20 عصر
من هیچی نمی گم....

الهام تفریشی
دوشنبه 19 آبان 1382, 07:56 صبح
من هیچی نمی گم....
:shock:
چرا ؟

ساران سافت
دوشنبه 19 آبان 1382, 10:40 صبح
سلام :
فکر نمی کنید که یک هفته تمام شده!!!!!!! :oops:

کم حوصله
دوشنبه 19 آبان 1382, 12:13 عصر
من هیچی نمی گم....
:shock:
از من دلخور شدی ؟،؟؟؟؟ :(

mehrzad007
دوشنبه 19 آبان 1382, 16:25 عصر
نه بابا .
مث اینکه زیادی حرف زدم بهتر دیگه هیچی نگم

bbehnam
سه شنبه 20 آبان 1382, 11:40 صبح
روی من هم میتونید حساب کنید.
در زمینه .net و SQL server چند تا پروژه کار کردم

با تشکر

A.Noor
سه شنبه 20 آبان 1382, 12:45 عصر
با سلام
خوشحال میشم که در این کار با شما همراه باشم اما مشکلی هست و اون قابل ÷یش بینی نبودن برنامه کاریم هست . ولی سعی خودم را می کنم . ضمنا کمی Asp.net کار کرده ام.

Amin_tus
چهارشنبه 21 آبان 1382, 03:57 صبح
منم هستم... یادتون نره ها.... منم حتما حتما هستم.....تک پری نکنید ها...

Microsoft.net
چهارشنبه 21 آبان 1382, 16:04 عصر
منم با تجربیات زیاد در وی بی 6 و دات نت در خدمتم

mehrzad007
چهارشنبه 21 آبان 1382, 20:21 عصر
آقای آذیش می دونم باز می گین به شما ربطی نداره اما به نظرتون یه کمی لفتش نمی دین؟

ساران سافت
پنج شنبه 22 آبان 1382, 13:00 عصر
افرادی که مایل به شرکت هستن در طول حداکثر یک هفته حضور خودشون رو اعلام کنن, پس ما باید این زمان رو صبر کنیم.
اگر من اگر اشتباه نکرده باشم بیش از این مدت گذشته است. :oops:

پنج شنبه 22 آبان 1382, 22:18 عصر
سلام آقای آذیش
من فعلا با VB.Net و SQL Server کار می کنم و تقریبا مسلط هستم. و کار گروهی هم انجام دادم.
البته شاید تا آخر این ترم نتونم خیلی کمک کنم ولی از بعد از اون می تونم وقت بیشتری بگذارم و خیلی دوست دارم که از تجربه های کار گروهی با شما استفاده کنم.

S.Azish
شنبه 24 آبان 1382, 00:24 صبح
لیست دوستانی که تا به الان اعلام آمادگی کردن

خانم تفرشی
آقای کم حوصله
آقای مهرزاد
آقای h_rezaei
آقای سهیل خسروی
آقا یا خانم linux
آقا یا خانم saran soft
آقا یا خانم archi
آقا یا خانم bbehnam
آقای علی نوربالا
آقای Amin tus
آقا یا خانم Microsoft.Net
خانم شیما

لطفآ تمام دوستان (به جز خانم شیما) یک نمونه برنامه خیلی ساده که توی VB.Net نوشته شده باشه رو برای من به آدرس SaeidA@drs.co.uk
بفرستید. این برنامه میتونه هر چیزی باشه فقط نشون بده که شما کار با Net. رو شروع کردید و با محیط اون کمی آشنا شدید. می تونه یک ماشین حساب خیلی ساده باشه, میتونه یک برنامه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی باشه یا هر چیز دیگه. در عین حال که شما این برنامه رو مینویسید من اطلاعات بیشتری درباره پروژه, قسمتهای مختلف اون و نحوه انجام کار در اختیارتون میذارم. تقسیم کار بعد از رسیدن برنامه های شما انجام میشه.

S.Azish
پنج شنبه 29 آبان 1382, 23:38 عصر
دوستانی که همچنان قصد شرکت دارن فقط 2 هفته دیگه فرصت دارن تا کارهاشونو بفرستن.

rezash
پنج شنبه 13 آذر 1382, 12:12 عصر
با سلام خدمت شما
از شما اجازه میخواهم تا در این پروژه ی تیمی شرکت داشته باشم
برنامه ی که گفته بودید در 2 ساعت نوشتم و به ضمیمه ی نامه ارسال شد
در دات نت تازه کارم امیدوارم بتوانم از این پروژه نهایت استفاده را ببرم

omid1974
دوشنبه 01 دی 1382, 12:55 عصر
سلام

منم هستم دوستان

امید 8)

namazi
دوشنبه 01 دی 1382, 14:04 عصر
سلام
اینطوری که از قرائن و شواهد بر میاد این پروژه عمر نوح میخواد و صبر ایوب.

ساران سافت
دوشنبه 01 دی 1382, 15:17 عصر
ظاهراً چون خیلی از بچه ها پروژه نفرستادند در حال ملغا شدن است. :|

h_rezaei
سه شنبه 02 دی 1382, 08:40 صبح
من می خواستم بفرستم که ظاهرا آقای آزیش دیگه فرصت ندارند! خوب حالا چی کار کنیم؟

mehrzad007
سه شنبه 02 دی 1382, 10:27 صبح
عزیزان این پروژه به هیچ وجه نباید لنگ بشه . صب می کنیم تا یه مدیر جدید برای بخش انتساب بشه . اگه شد زحمت مدیریت رو می اندازیم گردن ایشون . اگه ایشون قبول نکردن یکی رو به اتفاق انتخاب می کنیم.
حداقل به پاس زحمتهایی اقای آذیش نباید این پروژه بخوابه

ساران سافت
چهارشنبه 03 دی 1382, 09:47 صبح
آخر آقای آذیش خیلی دیر به دیر به ما سر می زند. الان خم که اعلام کرده دیگر فرصت ادامة کار را ندارد.
پس باید یک فکر دیگر کرد. :|

mehrzad007
چهارشنبه 03 دی 1382, 20:23 عصر
مطمن هستم که آقای آذیش تقصیری ندارند . اما این پروژه نباید بخوابه....

ساران سافت
دوشنبه 08 دی 1382, 18:53 عصر
شما چه پیشنهادی دارید؟ :|