PDA

View Full Version : مشاهده فیلدی از بانک اطلاعاتی درون یک تکست باکس

ms.daneshmand
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:40 عصر
سلام
بنده بانکی دارم شامل دو ستون که می خوام وقتی از داخل سی شارپ کلمه ای رو سرچ زدم داخل ستون اول سرچ کنه و اگر این کلمه رو پیدا کرد محتویات ستون مقابلش رو در تکست باکس دیگه ای نشون بده . خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید چیکار کنم.ضمنا با ling اصلا کار نکردم.
عمرتان پربار، علمتان سرشار

ma.rad
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:47 عصر
یه دفعه اون چیزی که نوشتید رو بخونید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
اگر چیزی پیدا نکرد پس ستون دوم چی رو بریزه تو تکس باکس
دوم این سوال تکراریه لطفا جستجو کنید

ms.daneshmand
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:56 عصر
البته من نوشتم اگر این کلمه را پیدا کرد.
ضمن اینکه جستجو هم کردم اما به نتیجه دلخواه نرسیدم.

ma.rad
پنج شنبه 17 آذر 1390, 22:06 عصر
کد:
textBox.Text=dt.Rows[0]["نام ستون"].value.tostring();

ms.daneshmand
پنج شنبه 17 آذر 1390, 22:21 عصر
از لطفتون متشکرم دستور شما رو به این شکل نوشتم.
textBox1.Text = dataSet11 .row[0][

"javab"].value.tostring();
اما با این ارور مواجه شدم:
Error 1 'kalanjar.DataSet1' does not contain a definition for 'row' and no extension method 'row' accepting a first argument of type 'kalanjar.DataSet1' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

behzad_rainy
پنج شنبه 17 آذر 1390, 22:37 عصر
از لطفتون متشکرم دستور شما رو به این شکل نوشتم.
textBox1.Text = dataSet11 .row[0][

"javab"].value.tostring();
اما با این ارور مواجه شدم:
Error 1 'kalanjar.DataSet1' does not contain a definition for 'row' and no extension method 'row' accepting a first argument of type 'kalanjar.DataSet1' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

به جای Dataset از Datatable استفاده کن اینطوری راحت به سطر و ستون مورد نظر میتونی دسترسی داشته باشی

ms.daneshmand
پنج شنبه 17 آذر 1390, 23:28 عصر
سلام در ادامه این مشکل برام پیش اومده

textBox1.Text = dataSet11.Tables["jadval"].Select("soal='" + textBox1.Text.tostring() + "'");

این هم اروری که دریافت می کنم:
Error 1 Cannot implicitly convert type 'System.Data.DataRow[]' to 'string'

lespaul
جمعه 18 آذر 1390, 00:24 صبح
اول از همه باید یه کانکشن درست کنی و یه کوئری از دیتا بیست بگیری . نتیجه این کوئری رو بریزی توی یه دیتاتیبل , بعد تکست باکستو Bind کنی به سطر دیتاتیبلت . درصورتی هم که نیتجه کوئریت بیشتر از یک مورد باشه باید یه Navigator بذاری که بتونی به همه نتایج بدست اومده دسترسی داشته باشی ...

ms.daneshmand
دوشنبه 21 آذر 1390, 10:17 صبح
کد:
textBox.Text=dt.Rows[0]["نام ستون"].value.tostring();

این دستور جواب داد و تونستم محتویات جدول رو درون تکست باکس نمایش بدم اما حالا بفرمایید شرط رو چه جوری اعمال کنم. می خوام فیلدی حاوی کلمه ای خاص است درون تکست باکس نمایش داده بشه.