PDA

View Full Version : سوال: نظرتون راجع به این قالب چیه؟

raha1234567
پنج شنبه 17 آذر 1390, 20:49 عصر
سلام دوستان عزیز اول از همه از اینکه لطف کردید و نظر دادید در مورد تاپیک قبلی متشکرم و به این دلیل که همگی توافق نظر داشتید که بد هست قالب رو عوض کردم و امیدوارم که بهتر شده باشه و خوشحال میشم:قلب: که نظر بگذارید. 78892

saeedgharedaghi
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:09 عصر
قسمتی navigation سایت رو بساز و بعد قسمت پایینی قالب تو انتقال بدی به قسمت navigation
این طوری استاندارد تره

raha1234567
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:19 عصر
با ارزش پوزش نه تازه کار هستم برا همین زیاد با اصطلاحات آشنا نیستم میشه بگید navigation کجاست؟؟؟؟
بعدم یعنی خوبه؟؟ یا بده؟:چشمک::متعجب::متفکر::گیج:

golnouri
جمعه 18 آذر 1390, 00:44 صبح
دوست عزیز این چیزی که من دارم تو عکس میبینم فقط یک نمایه است و من قالب سایت نمیبینم
و متاسفانه قابل نقد نیست و در مجموع
خوب نیست ...

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 18 آذر 1390, 01:34 صبح
سلام و خسته نباشید و آرزوی موفقیت در ادامه راه

چند تا نکته هست :

شما تازه کار هستید سفارش قبول کردین ؟ ( شاید الان بگی من یه نظر خواستم این چه سوالی می پرسه ... اما )

می خواید با این سوال به چه جوابی برسید ؟ بهتون بگن خوبه و برید ؟ یا اینکه نه می خواید بدونید اگر این سبک طراحی من خوب نیست باید چه بکنم که طراح وب بشم ؟

آخه شما یه سوال در این زمینه نمی پرسید که شما رو هدایت کنند به سمت منابعی . آموزشی و ...

هر کس می خواد طرح بزنه باید یه سری مسائل از طراحی و گرافیک رو بدونه و گرنه هر طرحی بزنه اشکال داره :

ترکیب بندی ( تعادل - توازن - تقارن - نا متقارن - وحدت - کثرت - ) شناسایی المان های طرحی ( خط - دایره - مربع و ... و کاربرد و معانی اونها ) .

رنگ شناسی و ...

من با وجود اینکه این مبانی رو نزد یه استاد گذروندم ( مبانی شو و من گرافیست نیستم ) و طراحی با دست انجام دادم . طراح نیستم ! ( باز هم می خونم که نیازهای خودم و برطرف کنم و به گرافیست وابسته نباشم ) و شما کار انجام ندین تا وقتی که اینها رو یاد نگرفتید و یا آموزش ندیدین .

اگر می خواید این کار رو تموم کنید . خب حرفی نیست خوبه تحویلش بده . اما اگر می خواید اینها رو بدونید منم دارم مطالعه می کنم بگید تا منبعی بهتون معرفی کنیم .

برید اینجا دو تا مقاله هستند ببینید‌:

http://weblogina.com/webdesign/

اگر می بینید وبلاگینا طراحیش قشنگه و چشم شما اونجا راحته باید بدونید که طراحش این مسائل و می دونه و گرافیسته ... این وب سایت های زیبا همینجوری زیبا نیستند یه سری مسائل توشون رعایت می شه که مخاطب نمی دونه اما نمود اون در راحتی کابری وب سایت حس می کنه .

وبلاگینا اگر متن سمت راسته و اشتراک ایمیلی و ... رو چپ گذاشته همینجوری نیست . به این دلیله که ما فارسی زبان هستیم و چشم ما دوست داره متن و از راست به چپ ببینه .

می بینید تو همین صفحه وب چه مسائلی رعایت میشه .

raha1234567
جمعه 18 آذر 1390, 08:13 صبح
سلام دوست عزیز از این که اومدید و نظر دادید ممنون باید به عرضتون برسونم من هم دقیقا به این موضوع که ما فارسی زبانیم و دوست داریم که صفحه بندیم ما ثابت باشه و منوی ما یا بالا باشه یا سمت راست و چپ دقت کردم به این موضوع که مخاطبم کیه و باید باسلیقه اون کار کنم توجه کردم ولی متاسفانه دوستان نپسندیدند و گفتند این طرح قدیمی شده و تحول ایجاد کن برای همینه من این کار رو کردم و در بابت رنگ من هم تحقیق کردم و برای یک کار رسمی رنگ نقره ای و آبی تایید شده است چه بسا که در دایره رنگ این دو رنگ مکمل هم هستند
در ضمن مطمئن باشید من دوست ندارم که یه چیز سردستکی درست کنم و اگه اینجا گذاشتم با تمام کمبود وقتی که دارم بازم روش وقت میگذارم پس خوشحال میشم راهنماییم کنید.

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 18 آذر 1390, 12:38 عصر
سلام

شما به ساختار های دیگه هم فکر کنید . برید به سایت majidonline.com‌ ببینید می تونید همچون خط شکسته ایی رو در بیارید با نرم افزار هایی مثل کلک .

78936

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 18 آذر 1390, 13:04 عصر
78940

موفق باشید ...

raha1234567
جمعه 18 آذر 1390, 13:49 عصر
ممنون از کمکتون دوست دارم بقیه دوستان هم مثل شما نظر بدند تا بهترینانتخاب بشه .
.هرچند طرح شما چیزی شبیه به طرح اولیه خودم هست. ولی اگه دوستان تایید نکنند .من باز هم قالبم رو تغییر میدم

aminghaderi
جمعه 18 آذر 1390, 14:50 عصر
4 تا قالب از قالب های رایگان رو نگاه کنید و الگو بگیرید ، سطح طراحی شما بسیار پایین است ولی خوشبختانه انگیزه شما بالا هست.

موفق باشید.

نکته : انتقاد باعث پیشرفت می شود!

.Coder
جمعه 18 آذر 1390, 14:58 عصر
خب دوست عزیز . من همین امروز عضو شدم و اتفاقی به قالب شما برخوردم .
منم مثل شما برنامه نویس تازه کار هستم . ولی حدود 4 ، 5 سالی میشه که تو زمینه ی گرافیک فعالیت میکنم .

و اما قالب شما .
درباره ی قالبتم باید بگم که دقیقا اون طرحی رو زدی که من همیشه مخالف اون بودم ، چون در اکثر سایتهای دولتی و رسمی ایران قالبا تو این شکل و شمایله .
کمتر کسی پیدا میشه که متفاوت فکر کنه .
پیشنهاد من به شما اینه که سری به سایتای خارجی که طراحی سایت میکنند بزنی . البته نه اینکه بری از روش کپی بزنی ، فقط برو اونجا ایده بگیر . به نظر من یه برنامه نویس وب به همون مقدار که روی قسمت کدنویسی وقت میذاره ، باید برای دیزاین هم همون قدر وقت صرف کنه .
پیشنهاد دوم اینکه تا جایی که امکان داره از فونتهای نستعلیق استفاده نکن . البته بازم نظر خودته اما فونتهای فارسی خیلی زیبا تری است که بعد از اعمال چندتا استایل ساده خیلی خیلی زیباترم میشه .
پیشنهاد سوم اینکه سعی کن از زبانهای برنامه نویسی فانتزی مثل جی کوئری استفاده کنی که این کار زیبایی چند برابری رو به کارات میده .

اینم یه نقل جامع از قالب شما . امیدوارم مفید بوده باشه .

و در آخر به شما تیریک میگم چرا که کمتر کسی هست که انتقاد پذیری شمارو داشته باشه ، چون شما بخاطر نظرات دیگران قالب پروژتون رو عوض کردید .

موفق باشید :چشمک:

raha1234567
جمعه 18 آذر 1390, 20:28 عصر
سلام دوستان باز هم به دلیل اینکه اکثریت ایراد گرفتند قالب رو عوض کردم و بهتره قبل از اون یک مواردی رو در موردش بگم
اول من اندازه عکس رو بزرگ فرستادم تا بهتر دیده بشه
دوم من به هیچ عنوان رنگم و عوض نمیکنم چرا که باید دقت داشته باشید این یک سایت خرید نیست یا یک سایت علمی این وب سایت عمومیت دارد و به نوعی رسمی هست و همانطور که گفتم در دایره رنگ این دو رنگ به عنوان رنگ رسمی کلاسیک شناخته شده و همچنین مکمل هم هستند
موضوع بعد منو های من هست تعداد مطالب منوی من زیاد هست و همگی در منوی سمت بالا جا نمی شه در نتیجه مجبورم دو دسته کنم
که این دو دسته منوی بالا مربوط به قسمت های مختلف سایتم هست
و منوی سمت راست مربوط به کاربر میشه.
موضوع بعدی آرم یا عکس کنار لوگو است که این عکس نماد شهر هست البته من در صفحه اولیه یک عکس بزرگ از اون گذاشتم و اگه فکرمی کنید کارم رو زشت میکنه میتونم بردارم
موضوع بعد فونت متن هست

ببنید دوستان یه چیزایی هست که ایرانی بودن ما رو اثبات میکنه مثل فونت نستعلیق مثل اون وکتورهایی که گذاشتم مثل همین موضوع که خودتون مطرح کردید که متن باید راست باشه منو چپ و ....
خب من به این دلیل استفاده کردم و اگه این ها رو هم تغییر که دیگه چیزی از یک وب سایت که میخواد شهری رو توصیف کنه باقی نمی مونه البته من در کل از این موضوع که مثل بقیه سایت ها بردارم و یک مربع ساده بگذارم به عنوان جا منویی بدم میاد بله درسته اگه یک سایت خرید بود باید در نهایت ساگی می بود ولی من فکر میکنم این وکتورها باعث میشه که کاربران به نوعی احساس امنیت کنند.

خب فعلا چیز دیگه بیادم نیست ولی در کل اینا موضوعاتی بود که خاطرش من این قالب رو به این حالت در آوردم .
البته خودمم از نوع چیدمان متن لوگوم خوشم نمیاد اگه شما نظری دارید خوشحالم میکنید.
وهمچنین با تمام دلایلی که گفتم اگه هنوز قالبم مورد تایید نیست هر قسمت براتون زنننده هست بگید تا عوض کنم.

78951

hamid_shrk
شنبه 19 آذر 1390, 09:24 صبح
بهتون تبریک میگم ، اعتراف میکنم از اولین سایت من خیلی زیبا تر شده ، فقط چند تا نکته :

1- کیبوردتون عربیه چون تو نوشتتون حرف "ی" زیرش نقطه داره ،تو طراحی اصلی حتما درست کنید.
2- shahinshar.org رو کلا بردارید چون آوردن آدرس تو بنر منسوخ شده.
3 - یکم تنوع رنگتون رو بیشتر کنید ، نه اینکه خیلی ها ، مثلا رنگ فونتتون رو عوض کنید.
4 - اون قسمت محتوای وسط رو خیلی روش کار کنید تا قالب سایتتون از وبلاگی دربیاد ، جی کوئری هم فراموش نشه
موفق باشید

.Coder
شنبه 19 آذر 1390, 15:17 عصر
سلامی دوباره به برنامه نویسان جوان از جمله شما دوست عزیز .

من آخرین پستتو دقیق خوندم .

چند نکته:

1- عزیز ، خوشتیپ من اینو دوستانه بهت میگم اگه واقعا میخوای پیشرفت کنی طرز تفکرتو عوض کن
2- اگه قراره که ما با فونت نستعلیقمون شناخته بشیم همون بهتر که اصلا نشیم
3- اگه واقعا فونت نستعلیق تو پروژت به تصویب رسیده سعی کن دیزاین کارتم ببری تو مایه های سنتی ، که اگه یکم سلیقه به خرج بدی قالبت از این رو به اون رو میشه .
4 - در آخر هم باید بگم که ما همه داریم راهنماییت میکنیم . نظر آخر مال خودته . :چشمک:

ravand
شنبه 19 آذر 1390, 16:48 عصر
سلامی دوباره به برنامه نویسان جوان از جمله شما دوست عزیز .

من آخرین پستتو دقیق خوندم .

چند نکته:

1- عزیز ، خوشتیپ من اینو دوستانه بهت میگم اگه واقعا میخوای پیشرفت کنی طرز تفکرتو عوض کن
2- اگه قراره که ما با فونت نستعلیقمون شناخته بشیم همون بهتر که اصلا نشیم
3- اگه واقعا فونت نستعلیق تو پروژت به تصویب رسیده سعی کن دیزاین کارتم ببری تو مایه های سنتی ، که اگه یکم سلیقه به خرج بدی قالبت از این رو به اون رو میشه .
4 - در آخر هم باید بگم که ما همه داریم راهنماییت میکنیم . نظر آخر مال خودته . :چشمک:

اتفاقا فونتي كه ايشون گذاشتن خيلي به تصاويري كه در قالب هست مياد.

saeedgharedaghi
یک شنبه 20 آذر 1390, 16:32 عصر
دوست عزیز یه سر به سایت های زیر بزن میتونی الگوهای خوبی بگیری

http://www.templatemo.com/

www.templatemonster.com/free-templates.php

http://www.freewebtemplates.com/templates/html
http://www.templatemonster.com/free-templates.php

Saber Mogaddas
یک شنبه 20 آذر 1390, 18:46 عصر
سلام
هر چقدر ساده باشه بهتره..فونت هارم باید یه مقداری اداریش کنید..قالب سایت هم مثل قالب وبلاگهاست روش کار کنید خوب میشه..
تبریک میگم..موفق باشی..