PDA

View Full Version : refresh کردن اطلاعات درون datagrid

mohsen1900
شنبه 19 آذر 1390, 00:30 صبح
با چه کدی میشه اطلاعات درون datagrid رو بروز کرد؟

zarrinnegar
شنبه 19 آذر 1390, 00:35 صبح
با همون کدی که توشو پر میکنی

اگه دوباره اجراش کنی بروز میشه

mohsen1900
شنبه 19 آذر 1390, 00:43 صبح
من دو تا dataset دارم یکی واسه ویرایش یکی واسه نمایش که datagrid به اون متصل هستش می خوام همزمان با ویراش اطلاعات اون یکی دیتاستم هم بروزشه

ali_habibi1384
شنبه 19 آذر 1390, 00:53 صبح
اگه ميخواي سطري رو كه روش هستي فقط تغييرات رو اعمال كني ميشه به سلولهاي گريد جاري به روش زير دسترسي پيدا كرد و سلول به سلول اونو آپديت كني.

dataGridView1["ColumnName", dataGridView1.CurrentRow.Index].Value = "مقدار مورد نظر";

روشي كه دوستمون گفت هربار كه Refresh بشه سطر جاري قبلي همينطور سورتها رو به هم ميزنه

mohsen1900
شنبه 19 آذر 1390, 00:56 صبح
یعنی راهی واسه update مستقیم دیتاگرید وجود نداره

zarrinnegar
شنبه 19 آذر 1390, 00:58 صبح
روشي كه دوستمون گفت هربار كه Refresh بشه سطر جاري قبلي همينطور سورتها رو به هم ميزنه

آره به هم میزنه ولی اگه تحت شبکه برنامه نویسی کرده باشی مطمئن باش اگه یکی دیگه رو شبکه اطلاعات رو تغییر داده باشه متوجه نمیشی
ولی برای اینکه موقعیت رکوردت رو حفظ کنی و سورتت هم به هم نریزه یه کم کنترل میخواد
ولی بهترین روشه

ali_habibi1384
شنبه 19 آذر 1390, 01:45 صبح
دنبال چطور راهي هستي؟يكي رو من گفتم يكي هم دوستمون.اگر ميخواي هر بار مستقيم از ديتابيس بخوني قبل از اينكه آپديت كني موقعيت داده ها رو ذخيره كن و بعد از اتمام دوباره بخون و بعد اون حالتهاي قبلي رو اعمال كن تا موقعيت قبلت به هم نريزه. راه ديگه به ذهنم نميرسه مگه دوستان ديگه كمك كنن. اين نمونه رو ببين:

public DataTable dt = new DataTable();
string SortItem, FilterItem;
int CurrentItem;
SortItem = dt.DefaultView.Sort.ToString();
FilterItem = dt.DefaultView.RowFilter.ToString();
CurrentItem = dataGridView1.CurrentRow.Index;
frm.ShowDialog();
LoadData();
dt.DefaultView.RowFilter = FilterItem;
dt.DefaultView.Sort = SortItem;
if (dt.Rows.Count != 0)
{
dataGridView1.CurrentCell = dataGridView1["ShomareSanad", CurrentItem];
}

ma.rad
شنبه 19 آذر 1390, 15:34 عصر
من یه برنامه دارم تحت شبکه میخوام زمانی که یکی از کلاینت ها موردی رو ثبت یا حذف یاویرایش کرد تو دیتاگرید من هم تغییرات اعمال بشه آیا راهی وجود داره؟