PDA

View Full Version : سوال: کدام ساختار ارتباط با اطلاعات موجود در بانک درست است؟

maktab
شنبه 19 آذر 1390, 15:56 عصر
خیلی از دوستان معتقد هستن بهتره یک کپی از اطلاعات از بانک در برنامه داشته باشیم و برای دسترسی به اطلاعات از آنها استفاده کنیم. مثلا از دیتاست استفاده کرده و کل اطلاعات بانک رو درون اون بریزیم و هر بار نیاز هست از اون دیتاست بخونیم.
البته این روش خیلی هم کاربرد داره بخصوص برای مواقعی که بانک و برنامه یک جا نباشن. ولی برای جایی مثل یک سایت که بانک و کدهای سایت یک جا قرار دارن چطور؟ یعنی بیایم همه اطلاعات را بر روی دیتاست بریزیم و برای هر بار خوندن از دیتاست بخونیم و هر وقت اطلاعات جدیدی به بانک اضافه کردیم، دیتاست را هم رفرش کنیم.

من تصور می کردم که بهتره از این روش برای کدنویسی سایت استفاده کنم ولی وقتی به ساختار EF نگاه کردم دیدم EF این کار رو نمی کنه!!! EF اطلاعات را مستقیما از خود بانک می خونه.
نظر شما چیه؟

Saman Hashemi
شنبه 19 آذر 1390, 16:03 عصر
منظور شما بکاپ گیری از بانک یا استفاده از cache؟دیتاست بر روی رم قرار میگیره اگه کل بانک بخوایی روی رم نگهداری و بانک حجیم باشه که سایتت از دست میره...!

maktab
شنبه 19 آذر 1390, 16:14 عصر
بزارید یه مثال دیگه بزنم:
مثلا ما اطلاعات دانشنجو رو داریم (جدول دانشجو). حالا ما ابتدا کل اطلاعات این جدول رو مثلا درون یه لیست یا جدول یا... در برنامه میریزیم و برای هر بار خوندن از همین اطلاعات استفاده می کنیم و نیاز نیست برای هر بار خوندن به بانک دسترسی داشته باشیم (کانکش رو باز و بسته کنیم و... که موجب کاهش سرعت میشه). البته این از روش های برنامه تحت ویندوزه برای تحت وب نمی دونم دقیقا کاربرد داره یا نه.

alonemm
شنبه 19 آذر 1390, 18:22 عصر
سلام:
بهتره که بجای دیتاست از کوئری های خیلی سبک استفاده کنید.
مثلا بجای اینکه کل اطلاعات جدول دانشجو رو داخل یک گرید نشون بدید یا در جایی لود کنید به صورت پیجینگ پیاده سازی کنید مثلا فقط 5 رکورد رو در بار اول در بار بعد 5 رکورد بعدی.

در این مورد و روش های پیاده سازی در سایت خیلی بحث شده کمی جستجو کنید!

موفق باشید.

Saman Hashemi
یک شنبه 20 آذر 1390, 08:04 صبح
این کار در برنامه های تحت وب باعث کاهش سرعت شما میشه و شیوه خوبی نیست شما از SP استفاده کنید و سعی کنید میزان اتصال به بانک بهینه کنید...!

alonemm
یک شنبه 20 آذر 1390, 17:31 عصر
این کار در برنامه های تحت وب باعث کاهش سرعت شما میشه و شیوه خوبی نیست شما از SP استفاده کنید و سعی کنید میزان اتصال به بانک بهینه کنید...!

دوست عزیز:
روی وب با راه حلی که در پست قبل گفتم (پیجینگ) مشکلی در سرعت نداره.
(پیجینگ هم به صورت SP نوشته میشه.)

موفق باشید.

Saman Hashemi
دوشنبه 21 آذر 1390, 07:48 صبح
دوست عزیز:
روی وب با راه حلی که در پست قبل گفتم (پیجینگ) مشکلی در سرعت نداره.
(پیجینگ هم به صورت SP نوشته میشه.)
من در مورد پست بالای پست شما نظر گذاشتم و منظور جواب پست شما نبود البته پست شما هم درسته و باید در استفاده از کنترلهای data لحاظ بشه...!

alonemm
دوشنبه 21 آذر 1390, 17:29 عصر
من در مورد پست بالای پست شما نظر گذاشتم و منظور جواب پست شما نبود البته پست شما هم درسته و باید در استفاده از کنترلهای data لحاظ بشه...!
با درج نقل قول از این مشکلات جلوگیری کنید!:بامزه: