PDA

View Full Version : سوال: گرفتن آی دی از سیستم

amir691
شنبه 19 آذر 1390, 20:00 عصر
درود به همه دوستان خوبم : من تو سی شارپ که با بانک اس کیو ال 2005 کار می کنم می خوام هر بار که اطلاعات جدید رو ذخیره می کنم سیستم یک پیام به من بده و بگه که شماره آی دی این اطلاعات جدید که شما وارد کردید مثلاً فلان شماره است به طوری که اگر من بعداً خواستم یک سرچ تو برنامه داشته باشم با دادن همین شماره آی دی بتونم محتویات اطلاعات وارد شده رو ببینم . موضوع دیگه اینه که اگر کاربر فرضاً یکی از اطلاعاتی که ثبت کرده بود را پاک کنه یا ویرایش کنه ممکن این شماره آی دی تغییر کنه در این صورت ما چطور باید از سیستم یک آی دی داشته باشیم که در هر صورت ثابت باشه

zarrinnegar
شنبه 19 آذر 1390, 23:44 عصر
اگر شماره آی دی که میخوای منظورت فیلد autonumber یا همون Identity توی sql هست که خودش شماره تولید میکنه باید بگم که توی خود sql یه دستور داریم به نام SELECT SCOPE_IDENTITY() که آخرین کدی رو که تولید کرده برمیگردونه
باید store procedure بنویسی و توش بگی که این کد رو برگردونه توبرنامه هم بعد از insert این کد رو نگه داری و استفاده کنه
بعدش هم اطلاعات رو پاک کنه و یا اطلاعات رو ویرایش کنه این id ذخیره شده به چه درد میخوره ؟
همون موقع میریم از database اطلاعات رو میخونیم میفهمیم id اون رکورد چنده اگه قراره رکورد جدیدی اضافه کنیم id جدید رو خود sql تولید میکنه و با اون روش به ما برمیگردونه