PDA

View Full Version : Select چند نوع فیلد Floatو Text

immortal1990
شنبه 19 آذر 1390, 23:53 عصر
سلام وخسته نباشید مهندسان گرامی
من تو قسمت ServerExplorerسی شارپ DataBaseخودمو طراحی کردم که چند فیلد اولی نوع تکست و آخری که برای قیمت هست رو نوع Floatگذاشتم ولی وقتی میخوام با شرط خاصی که تو برنامه هست رکورد های دلخواهمو بدست بیارم تا فیلد قیمت (PRICE) پر نکنم [این و بگم که تو پروسیجرم اینطور تعریف کردم که هر قیمتی وارد کردم کمتر از اونم نوشون بده]حالا موقع جستجو چیزیو نشون نمیده حتما باید یه مقدار قیمت که از همه قیمتا بیشتر بزارم بعد کار جست جو انجام میده مثلا وقتی استان تهران انتخاب کنم اون موقع تمام رکورد های تهران و بهم میده
چکار کنم که دیگه با قیمت کاری نداشته باشم؟
یعنی اگه فیلد PRICEاگر خالیم باشه بازم رکورد های که تهران رو داره رو فقط نشون بده؟
اینم پروسیجرم

ALTER PROCEDURE

dbo.pSearchAll @BuyName nvarchar(50) , @Type varchar(50),

@Town varchar(50),@City varchar(50),@Price float

AS
Select * From Buy_table
Where (BuyName like @BuyName+'%' or BuyName is null) and (Type like @Type+'%' or Type is null) and
(Town

like @Town+'%' or Town is null) and (City like @City+'%' or City is null)

and (Price is null or Price <= @price)
RETURN

(چقدر حرف زدم)
اگر کد قابل فهم نیست اینجارو کلیک (http://up7.iranblog.com/images/nr7hrq6lgj8cq2ey8gp3.jpg)کن

zarrinnegar
یک شنبه 20 آذر 1390, 00:01 صبح
and (Price is null or Price <= @price)

این قسمت رو تغییر بده

and ( @price is null or (price <=@price))

immortal1990
یک شنبه 20 آذر 1390, 00:11 صبح
Zarrinnegar
ای کاش مهندس تو این سایت یه دکمه تشکر بزرگ وجود داشت واقعا ممنونتم مهندس که راه نمایی کردی مخصوصا تو چنین وقتی
یه مشکلی که دارم دومیش البته وقتی توی فیلد مثلا کلمه {تجاری} بنویسم پیدا نمیکنه ولی ناقص بنویسم مثل تجار پیداش میکنه نوع فیلد هم
NVARCHARهستش چرا؟؟؟؟

zarrinnegar
یک شنبه 20 آذر 1390, 00:18 صبح
چ.ن که تجاری رو توی sql تایپ کردی و توی دیتابیس گذاشتی ولی حالا از توی برنامه تجاری رو مینویسی به sql میدی
گیر توی حرف ی هست که codepage سیستم با codepage دیتابیست یکی نیست