PDA

View Full Version : سوال: موقع ساختن یه سایت برای ارسال و دریافت ایمیل با مشخصاتی که توضیح دادم، به چه نکاتی باید توجه کنم؟

idocsidocs
یک شنبه 20 آذر 1390, 01:48 صبح
موقع ساختن یه سایت برای ارسال و دریافت ایمیل به چه نکاتی باید توجه کنم؟

سایتی که می خوام بسازم طوریه که هر کاربر بتونه عضو بشه و ایمیل ارسال و دریافت کنه. به هر کاربر می خوام یک مگ فضا بدم، سایت باید بتونه حداقل 50 هزار نفر رو بدون مشکل ساپورت کنه.

برای ساختن چنین سایتی باید به چه مواردی توجه کنم؟

idocsidocs
یک شنبه 20 آذر 1390, 22:15 عصر
کسی از دوستان در این مورد نظری نداره؟

J.Masomi
دوشنبه 21 آذر 1390, 15:15 عصر
با سلام
فکر کنم یک چیزی شبیه جیمیل یا .. باشه
یک سیستم مدیریت اعضا (ثبت نام،بازیابی،فعال سازی و ...)
یک سیستم مدیریت ایمیل(تنظیمات ایمیل، دریافت، ارسال و ...)
مورد دوم کمی سخته پیاده سازیش ولی بیشترین مشکل در دریافت ایمیلها خواهد بود. همچنین باید با پورتهای ایمیل کار کرده باشی چون برنامه نویسی خاص خودش را دارد.

idocsidocs
دوشنبه 21 آذر 1390, 15:54 عصر
مورد دوم کمی سخته پیاده سازیش ولی بیشترین مشکل در دریافت ایمیلها خواهد بود. همچنین باید با پورتهای ایمیل کار کرده باشی چون برنامه نویسی خاص خودش را دارد.
مگر نمی شه که با توابع imap و smtp که توی پی اچ پی هم موجود هستن چنین کاری کرد؟

J.Masomi
دوشنبه 21 آذر 1390, 16:11 عصر
چرا ولی باید از API های Cpanel هم استفاده کنی مگه نمیخوای اکانت ایمیل بسازی؟ فکر کنم برای اینکار باید با API کار کنی.
البته من خودم تازه میخوام شروع کنم، میخوام یک سیستم مدیریت ایمیل بنویسم ولی هنوز فرصتش را پیدا نکردم.
توی phpclasses هست کلاسش یه سرچ کنی پیدا میشه.

idocsidocs
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:59 عصر
چرا ولی باید از API های Cpanel هم استفاده کنی مگه نمیخوای اکانت ایمیل بسازی؟ فکر کنم برای اینکار باید با API کار کنی.
البته من خودم تازه میخوام شروع کنم، میخوام یک سیستم مدیریت ایمیل بنویسم ولی هنوز فرصتش را پیدا نکردم.
توی phpclasses هست کلاسش یه سرچ کنی پیدا میشه.
ساختن اکانت ایمیل شبیه به ساختن امانت های کاربری که موقع ثبت نام ایجاد می کنیم نیست؟
به اینطورت که آدرس اکانت رو توی دیتابیس ذخیره کنیم و هر ایمیلی که دریافت شد، گیرنده رو با آدرسهای توی دیتابیس مقایسه کنیم و اگر آدرس گیرنده موجود بود ایمیل رو برای اون گیرنده ذخیره کنیم؟