PDA

View Full Version : سوال: زیر منوهای آیتمهای واقع شده در وسط منو در IE دوسطری میشوند

majid784
یک شنبه 20 آذر 1390, 09:28 صبح
سلام دوستان
من توی سایتم یک منوی افقی دارم که زیرش یک بنر فلش قرار داره. زیر آیتمهای مربوط به برخی از آیتمهای منو که مثلا 3 کلمه ای هستند دوسطری میشه یهنی مثلا دو کلمه بالا و یک کلمه پایین قرار میگیره. در حالی که مثلا برای آیتمهای آخر، با وجود این که عبارت زیرمنوها خیلی طولانیتره این اتفاق نمیفته
قبلا آیتمهای منو زیر فلش هم میرفتند که با قرار دادن مقدار transparent پارامتر wmode مربوط به فلش اون مشکل حل شد ولی این مشکل همچنین باقی موند. جالب اینجاست که روی دوتا کامپیوتر که IE9 وصله رو یکیشون این مشکل به وجود میاد و روی دیگری نه.

Saber Mogaddas
یک شنبه 20 آذر 1390, 12:18 عصر
سلام
فایل تون رو ضمیمه کنید تا بررسی کنم..

majid784
دوشنبه 21 آذر 1390, 10:40 صبح
فرستادن کدها یه خرده دردسره. ببینید آیتمهای منو را داره از دیتابیس میخونه. باید یه پروژه جدید بسازم و table مربوطه به منو در دیتابیس را با کدها بفرستم. منو هم توی یک user control با توجه به نوع افقی یا عمودی ساخته میشه.
کلا نمیشه یه دستور css داد که width درنظر گرفته شده برای زیرمنوی هر آیتم منو متناسب با width مورد نیاز طولانیترین زیرآیتم تنظیم بشه؟

hamid_shrk
دوشنبه 21 آذر 1390, 11:01 صبح
زیر آیتمهای مربوط به برخی از آیتمهای منو که مثلا 3 کلمه ای هستند دوسطری میشه یهنی مثلا دو کلمه بالا و یک کلمه پایین قرار میگیره. در حالی که مثلا برای آیتمهای آخر، با وجود این که عبارت زیرمنوها خیلی طولانیتره این اتفاق نمیفته

مشکل از عرضی هست که برای آیتم هاتون در نظر میگیرید.
برای آیتم ها nowrap="true" بزارید که خط رو نشکونه.

majid784
دوشنبه 21 آذر 1390, 13:52 عصر
آقا واقعا ممنون. ItemWrap مربوط به منو را false کردم و درست شد. :لبخندساده:

majid784
دوشنبه 21 آذر 1390, 13:59 عصر
فقط یه چیز دیگه. این اشکال رو هم میتونین برطرف کنین. الان در مورد زیر آیتمها سمت چپشون رو با سمت چپ آیتم Parent اش، Align میکنه. با وجود این که هم direction مربوط به div در بردارنده منو، و هم direction خود منو rtl هست. direction مربوط به آیتمهای منو را هم rtl کردم ولی فرقی نکرد. چیکار کنم که بتونم از سمت راست align کنم.