PDA

View Full Version : سوال: مشکل با Ajax Extensions

zeos_man
یک شنبه 20 آذر 1390, 12:04 عصر
سلام

آقا چرا روی سیستم من با اینکه من دی ال ال مربوطه رو به پروژه اضافه کردم نمیتونم از امکانات Ajax Controls Toolkit استفاده کنم ملاحضه بفرمائید !!! مشکل از کجاست ؟ در صورتی که در سیستم دیگه هیچ مشکلی نداره !!

این تصویری هست که Ajax Controls اونجا مشکلی نداره :

http://up1.iranblog.com/images/o1mj5du7dqgqfk6zx25.jpg

و این هم سیستمی هست که من روش کار میکنم و مشکل داره :

http://up1.iranblog.com/images/01b8egqwkmp7l8529vlg.jpg

http://up1.iranblog.com/images/r8012jvv884eiklqjipm.jpg

لطفا یکی بیاد راهنمایی کنه کارم بد جور گیره این Ajax Controls افتاده :افسرده:

fakhravari
یک شنبه 20 آذر 1390, 12:16 عصر
ax باز نمیشه.
Ajax Controls Toolkit چه ورژنی و با چه ورژنی از ویژال کار میکنید.

zeos_man
یک شنبه 20 آذر 1390, 12:24 عصر
Ajax Control Toolkit 3.5
و ویژوال استودیو 2008

البته روی سیستمی که مشکل نداره ورژن ویژوال استودیو 2010 هستش

یکی از دوستان(fakhravari) محبت کردن منت گذاشتن راهنمایی کردن با توضیحاتی که دادن ایشون گفتن که کلا Ajax Toolkit نسخه 3.5 با ویژوال استودیو کمی مشکل داره و باید از نسخه ویژوال 2010 استفاده کنم حالا سوال بنده اینه که آیا میشه من دات نت فرم ورک 4 رو نصب کنم و از این فرم ورک در ویژوال استودیو 2008 بهرمند بشم ؟ آیا این شدنی هستش ؟

fakhravari
یک شنبه 20 آذر 1390, 14:56 عصر
نه فکر نکنم چون 2008 تا 3.5 قبول داره.

bftarane
یک شنبه 20 آذر 1390, 15:00 عصر
سلام.
در مورد مشکل اولتون من یه پیشنهاد دارم.
این رو امتحان کنید ببینید جواب میده؟
به جای اینکه از حالت Design استفاده کنید از Source استفاده کنید و به صورت دستی Extender مورد نظرتون رو اضافه کنید.
مثلاً فرض کنید یه TextBox در فرم انداخته ایم. به Source می ریم و از قسمت Toolbox یه کنترل ColorPickerExtender میندازیم زیر این TextBox. بعد در این Extender

TargetControlID="TextBox1"رو اضافه میکنیم.
مثل کدهای زیر:

<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server"></asp:TextBox>
<asp:ColorPickerExtender ID="ColorPickerExtender1" runat="server" TargetControlID="TextBox1">
</asp:ColorPickerExtender>

در مورد سوال دومتون تا جایی که من می دونم با Vs2008 نمیشه از دات نت فریم ورک 4 استفاده کرد.

zeos_man
یک شنبه 20 آذر 1390, 16:44 عصر
خیلی ممنون از شما اما من میخوام مثلا یک باتن در قسمت UpdatePanel1 بزارم که ابتدا مقادیر تکس باکس ها رو چک کنه که مثلا اگه خالی بودن دیگه صفحه رفرش نشه و یک متنی ظاهر بشه این رو چکار کنم ؟ البته من کد اینا رو بلدم ولی مشکل همونه که در پست اولم دادم به هیچ صراطی هم مستقیم نیست :گریه: راستی وقتی ما یه UpdatePanel1 به فرم یا همون Page خودمون اضافه میکنیم مگه نباید این خط از کد خودش اتوماتیک اضافه بشه ؟ ولی واسه من نمیشه ؟!!

<%@ Register assembly="AjaxControlToolkit" namespace="AjaxControlToolkit" tagprefix="asp" %>

باید دستی بنویسم ؟

Saman Hashemi
دوشنبه 21 آذر 1390, 07:45 صبح
toolkit 3.5 فقط با فریمورک 3.5 و قبل از آن کار میکنه و toolkit 4.0 با فریمورک 4...!
درضمن برای استفاده از امکانات updatepanel نیازی به toolkit نیست...!
بعدم نیازی نیست همه DLL هارو اضافه کنید فقط همونی که توی روت فولدر toolkit هست کفایت میکنه...!
راستی شما toolkit به toolbox اضافه کردید؟

bftarane
دوشنبه 21 آذر 1390, 10:57 صبح
سلام. این مشکل رو من هم دارم یعنی
غیر فعال بودن Smart Tag.
ولی بیخیالش شده بودم و با روشی که در بالا گفتم کارم رو انجام می دادم.

با مطرح شدن این تاپیک خیلی سرچ زدم. تو سایتای خارجی خیلیا با این مشکل مواجه بودن. ولی آخرشم نتونستم به جواب برسم. من شخصاً
این لینکی که آدرسش رو می زارم به نظرم بهترین موردیه که پیدا کردم ولی خودم نتونستم مشکل رو از طریق اون حل کنم. (هرچی هست ظاهراً مشکل مربوط به ورژن میشه)
از افرادی که تجربه دارن خواهش می کنم یه نگاهی بندازن ببینن میتونن مشکل رو ریشه یابی و حل کنن.
http://forums.asp.net/p/1187595/2030555.aspx#2030555
خیلی ممنون.

راستی اینم ورژن های برنامه های من
Vs
9.0.21022.8

نت فريم ورک
3.5 SP1

AjaxToolkit
File Version و Assembly Version
هر دو
3.5.50731.0

fakhravari
دوشنبه 21 آذر 1390, 12:36 عصر
toolkit 3.5 فقط با فریمورک 3.5 و قبل از آن کار میکنه و toolkit 4.0 با فریمورک 4...!
درضمن برای استفاده از امکانات updatepanel نیازی به toolkit نیست...!
بعدم نیازی نیست همه DLL هارو اضافه کنید فقط همونی که توی روت فولدر toolkit هست کفایت میکنه...!
راستی شما toolkit به toolbox اضافه کردید؟

مشکل نیومدن تگ چطوری حل کنیم . به صورت دستی هم اروور میده:متفکر:

bftarane
دوشنبه 21 آذر 1390, 19:03 عصر
راستی وقتی ما یه UpdatePanel1 به فرم یا همون Page خودمون اضافه میکنیم مگه نباید این خط از کد خودش اتوماتیک اضافه بشه ؟ ولی واسه من نمیشه ؟!!

<%@ Register assembly="AjaxControlToolkit" namespace="AjaxControlToolkit" tagprefix="asp" %>

باید دستی بنویسم ؟

من وقتی کنترل ToolkitScriptManager رو اضافه می کنم اون خط کد به طور اتوماتیک خودش اضافه می شه.