PDA

View Full Version : سوال: کدامیک از سیستم های مدیریت محتوای رایگان از لحاظ سئو بهتره

moferferi
یک شنبه 20 آذر 1390, 18:02 عصر
با سلام
من خودم اکثر cms هی رایگان را نصب کردم و باهاش کار هم کردم.ولی میخوام از دوستانی که در امر سئو تخصص دارن بگن ایا توی این cms ها فرقی از لحاظ سازگاری و رعایت اصول سئو تفاوتی داره یا نه.
مثلا توی جوملا واسه هر صفحه میشه کلمه کلیدی تعریف کرد.
من سایتی دارم که استاتیکه ولی چون میخوام تعداد صفحاتش را افزایش بدم مجبورم یه cms نصب کنم.کدومش را پیشنهاد میدین.

Saber Mogaddas
یک شنبه 20 آذر 1390, 18:42 عصر
سلام
بهینه سازی برای موتورها بیشتر با کلمات کلیدی امکان پذیر هست ..و نحوه انتخاب اونا که کاملا به شما مربوط میشه و cms هیچ کاره هست ..
حالا امکان داره یه cms ایی باشه که ساختار و استاندارد تگ هارو رعایت کنه ..ولی به نظرم سئو چیزیه که باید روش وقت گذاشت و چیزی به اسم سایتی که بهینه سازی آماده و خودکاره وجود نداره..
موفق باشی..

sara_aryanfar
یک شنبه 20 آذر 1390, 18:53 عصر
قدر مسلم دوستان اطلاعات بیشتری از من دارن اما گوگل در تغییرات جدیدی که در الگوریتم خودش داده تاثیر کلمات کلیدی رو کمتر کرده البته این کلمات همچنان مورد توجه هستند اما نه مثل قبل به جای اون گوگل از موارد دیگری برای سنجش و اعتبار سایت بهره می بره برخی از این موارد قبلا هم مورد توجه گوگل بودن اما موارد جدید مثل سرعت بارگذاری صفحات امتیاز پلاس صفحات شاید بشه گفت جدید هستند در مورد cms وردپرس دارای پلاگین های آماده زیادی در ضمینه سئو هست اما خب مشکلاتی رو هم داره موویل تایپ از لحاظ سئو خوب هست اما کار کمی باهاش مشکله اکثر سایت های دانلود از سیستم موویل تایپ استفاده می کنند

Saber Mogaddas
یک شنبه 20 آذر 1390, 19:05 عصر
گوگل در تغییرات جدیدی که در الگوریتم خودش داده تاثیر کلمات کلیدی رو کمتر کرده البته این کلمات همچنان مورد توجه هستند اما نه مثل قبل به جای اون گوگل از موارد دیگری برای سنجش و اعتبار سایت بهره می بره برخی از این موارد قبلا هم مورد توجه گوگل بودن اما موارد جدید مثل سرعت بارگذاری صفحات امتیاز پلاس صفحات شاید بشه گفت جدید هستند در مورد cms وردپرس دارای پلاگین های آماده زیادی در ضمینه سئو هست

سلام
شما این اطلاعات رو از کجا آوردین؟ که کلمه کلیدی مهم نیست؟منبع رو به من هم بگید..
انتخاب keyword مناسب و آنالیز اون یکی از مهمترین گزینه ها برای رتبه با لا در نتیجه جستوجوی موتورها هست..چرا؟ چون کاربر توسط همین keyword ها به سایت شما دسترسی پیدا میکنه..

moferferi
یک شنبه 20 آذر 1390, 20:45 عصر
در دات نت استفاده از کوئری استرینگ ها چه مقدار در سئو تاثیر داره.؟
همون طور که میدونید در دات نت و در صفحات داینامیک پارامتر ها را از طریق کوئی استرینگ ارسال میکینم.
که به صورت مثلا
pages.aspx?param=pagetitle
نوشته میشه.در این حالت کلمه ای که به عنوان مقدار پارمتر در نظر گرفته میشود ایا درسئو تاثیر داره؟
.و ایا اگه به عنوان پارامتر اضافی چند کلمه کلیدی را هم ارسال کنیم چه تاثیری در سئو داره.
البته جایی خوندم که کلماتی که بعد از علامت سوال میاید توسط موتور های جستجو تاثیر نداره(نمیدونم صحت داره یا نه)

سوال دیگه هم داشتم و این که ایا صفحات html نسبت در صورت رعایت قوانین سئو به صفحات aspx و php برتری دارند یا نه؟
در کل صفحات html استاتیک نسبت به صفحاتی که اطلاعاتشان را از دیتابیس میگیرن برتری دارند؟

hamidre13
یک شنبه 20 آذر 1390, 21:37 عصر
دوست عزیز معموملا پیشنهاد میدن که چه در دات نت چه در پی اچ پی url ها رو باز نویسی کنید و اخر اونها هم از پسوند htm. استفاده کنید تا بهتر توسط روبات ها ثبت شه مثلا به جای :

pages.aspx?param=pagetitle
بنویسید

pages/pagetitle.htm
در ضمن هنوز هم کی ورد ها مهمترین شاه=خص هستند!
من به شما پیشنهاد میدم که کی ورد ها رو از سیستم گوگل ادورد قسمت کی ورد واسه سایتتون استخراج کنید

moferferi
یک شنبه 20 آذر 1390, 22:36 عصر
باری بازنویسی url این روش را تایید میکنید

protected void Application_BeginRequest(object sender, EventArgs e)

{

string url = Context.Request.Url.AbsolutePath;

if (url.Contains("ads-"))

{

System.Text.RegularExpressions.Match myMatch = Regex.Match(url, @"soft-\d+.aspx");

string urlSplit = myMatch.Value;

urlSplit = urlSplit.Replace("soft-", "");

urlSplit = urlSplit.Replace(".aspx", "");

Context.RewritePath("~/index.aspx?softid=" + urlSplit);

}

}

hamid_shrk
دوشنبه 21 آذر 1390, 08:29 صبح
باری بازنویسی url این روش را تایید میکنید

protected void Application_BeginRequest(object sender, EventArgs e)

{

string url = Context.Request.Url.AbsolutePath;

if (url.Contains("ads-"))

{

System.Text.RegularExpressions.Match myMatch = Regex.Match(url, @"soft-\d+.aspx");

string urlSplit = myMatch.Value;

urlSplit = urlSplit.Replace("soft-", "");

urlSplit = urlSplit.Replace(".aspx", "");

Context.RewritePath("~/index.aspx?softid=" + urlSplit);

}

}

اگه از دات نت 4 استفاده میکنید url routing خیلی ساده تره.
http://barnamenevis.org/showthread.php?317763-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-url-routing-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA-4

Saber Mogaddas
دوشنبه 21 آذر 1390, 16:41 عصر
سوال دیگه هم داشتم و این که ایا صفحات html نسبت در صورت رعایت قوانین سئو به صفحات aspx و php برتری دارند یا نه؟
در کل صفحات html استاتیک نسبت به صفحاتی که اطلاعاتشان را از دیتابیس میگیرن برتری دارند؟

نه همه تو سئو یکین فقط باید اصولی و طبق قوانین از تگ ها استفاده کنی..