PDA

View Full Version : سوال: آیا شناسه تراکنش هر بانک مخصوص به همون بانکه یا همه بانکها از یه استاندارد خاص پیروی می کنن؟

idocsidocs
دوشنبه 21 آذر 1390, 01:56 صبح
همونطور که می دونید به هر تراکنش آنلاین یه شناسه اختصاص داده می شه. می خوام بدونم که این شناسه بر چه اساس ساخته می شه، مدت اعتبار این شناسه چقدره و....

سوال دیگه:
آیا شناسه تراکنش هر بانک مخصوص به همون بانکه یا همه بانکها برای ایجاد این شناسه تراکنش از یه استاندارد خاص پیروی می کنن؟

لطفا در این مورد توضیح بدید.

pejman_view
دوشنبه 21 آذر 1390, 02:01 صبح
سلام

کد رهگیری مربوط به همان بانک است،چون من چندین بار از کارت بانک ملی از درگاه سامان خرید کردم کد رهگیری که به من داد رو بانک ملی قبول نکرد. البته شاید درگاه بانک سامان اینطوری بوده.

idocsidocs
دوشنبه 21 آذر 1390, 11:43 صبح
کد رهگیری مربوط به همان بانک است،چون من چندین بار از کارت بانک ملی از درگاه سامان خرید کردم کد رهگیری که به من داد رو بانک ملی قبول نکرد. البته شاید درگاه بانک سامان اینطوری بوده.
کدهای رهگیری تراکنش ها تا چه مدت اعتبار دارن؟

pejman_view
دوشنبه 21 آذر 1390, 13:54 عصر
سلام

فکر کنم اعتبارشون نامحدود چون بانک ها گزارش سالیانه هم دارند اما اگر خریدی اشتباه انجام شد 72 ساعت بعد پولش برنگشت تو حسابتان هر چه سریعتر پیگیری کنید بهتر است.

با آرزوی موفقیت

امیـرحسین
دوشنبه 21 آذر 1390, 14:55 عصر
برای بانکها فرق داره. مثلا سامان میتونه حرف و عدد و علامت باشه و پارسیان باید یک عدد حداکثر ۱۰ رقمی باشه.
من سر همین موضوع کلی مشکل داشتم....

idocsidocs
دوشنبه 21 آذر 1390, 15:00 عصر
من سر همین موضوع کلی مشکل داشتم.... می شه بگید چه مشکلاتی داشتید؟

امیـرحسین
سه شنبه 22 آذر 1390, 15:10 عصر
اینکه من اول براساس کدی که قبلا برای سامان نوشته بودم داشتم برای پارسیان اسکریپت می‌نوشتم و اونجا از کارکتر استفاده کرده بودم و بانک خطای نامعلوم میداد. کلی اینور و اونور رو چک کردم چرا خطا میده تا اینکه توی فایل XMLاش خیلی اتفاقی دیدم باید int ده رقمی باشه.
به عدد ۱۰ رقمی تبدیل کردم دیدم باز هم خطا میده! فهمیدم منظورش از ۱۰ رقمی یعنی حداکثر تا اولین عدد ۱۰ رقمی (x <= 1,000,000,000).

idocsidocs
جمعه 25 آذر 1390, 14:39 عصر
اینکه من اول براساس کدی که قبلا برای سامان نوشته بودم داشتم برای پارسیان اسکریپت می‌نوشتم و اونجا از کارکتر استفاده کرده بودم و بانک خطای نامعلوم میداد. کلی اینور و اونور رو چک کردم چرا خطا میده تا اینکه توی فایل XMLاش خیلی اتفاقی دیدم باید int ده رقمی باشه.آیا شناسه های تراکنش برای همه مبالغ پرداخت، با یه استاندارد ایجاد می شه؟

مثلا پرداختها بالای 100 هزار تومن با یه استاندارد باشن و زیر 100 هزار تومن با یه استاندارد؟