PDA

View Full Version : چک کردن اتوماتیک پایگاه داده

behzad_rainy
سه شنبه 22 آذر 1390, 11:53 صبح
دوستان من یه سری اطلاعات توی پایگاه داده دارم که دارای تاریخ انقضا هستش میخوام هر روز به صورت اتوماتیک اطلاعاتی که تاریخ انقضاشون تموم شده پاک بشن حتی اگه کسی از سایت بازدید نکنه
ممنون میشم کمکم کنید

smm2006sh
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:21 عصر
سلام دوست من
فک نکنم کار مشکلی باشه ! میتونی موقع درج اون اطلاعات توی پایگاه داده که تاریخ را درج میکنی بیاد یه فیلد تاریخ انقضا هم درج کنه و هر روز تاریخ درج را با تاریخ انقضا مقایسه کنه و با یه دستور ساده if چک کنه و وقتی اون دوتا با هم مساوی شدند (داخل دستورif) دستور حذف از بانک اطلاعاتی صادر بشه .

موفق باشید
یا علی

behzad_rainy
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:31 عصر
سلام دوست من
فک نکنم کار مشکلی باشه ! میتونی موقع درج اون اطلاعات توی پایگاه داده که تاریخ را درج میکنی بیاد یه فیلد تاریخ انقضا هم درج کنه و هر روز تاریخ درج را با تاریخ انقضا مقایسه کنه و با یه دستور ساده if چک کنه و وقتی اون دوتا با هم مساوی شدند (داخل دستورif) دستور حذف از بانک اطلاعاتی صادر بشه .

موفق باشید
یا علی
دوست عزیز من همه اون کارا رو انجام دادم مشکل من اینه که چطوری به صورت اتوماتیک اطلاعات پاک شه بدون اینکه صفحه ای لود شه
دستور حذف رو کجای برنامه بنویسم؟

smm2006sh
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:38 عصر
بدون اینکه صفحه ای لود شه
دوست من چرا بدون لود صفحه ؟؟؟ خوب اگه دستورات حذف از بانک را توی لود صفحه اصلی بنویسی وقتی اولین کسی که توی تاریخ انقضا به سایت شما مراجعه کرد دیگه اون مثلا خبر تاریخ گذشته را نمیبینه .
من نمیدونم چرا روی لود نشدن تاکید داری؟؟؟ !!!!!:متعجب:

meisam3322
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:42 عصر
دوست عزیز باید یه رویدادی اتفاق بیفته که کدهای موجود در اون رویداد اجرا شه یا نه ؟؟؟؟؟ راههای زیادی هست. یه صفحه طراحی کن توی رویداد لود صفحه کدهای پاک کردن رو بنویس. حالا یه Application طراحی کن که یه Web Browser ساده داخلش باشه و آدرس اون صفحه رو به Web Browser بده. اون Application رو توی Startup کامپیوتر بذار که هروقت سیستم روشن شد برنامه شما هم اجرا بشه. حالا یه Timer توی Application ی ساختی بذار مثلا برای هر 20 ثانیه Web Browser داخل Application اون صفحه رو باز کنه. خیلی راحت اطلاعات پاک میشن. اینم یه ابتکاره....راههای زیادی هست...

behzad_rainy
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:46 عصر
دوست عزیز باید یه رویدادی اتفاق بیفته که کدهای موجود در اون رویداد اجرا شه یا نه ؟؟؟؟؟ راههای زیادی هست. یه صفحه طراحی کن توی رویداد لود صفحه کدهای پاک کردن رو بنویس. حالا یه Application طراحی کن که یه Web Browser ساده داخلش باشه و آدرس اون صفحه رو به Web Browser بده. اون Application رو توی Startup کامپیوتر بذار که هروقت سیستم روشن شد برنامه شما هم اجرا بشه. حالا یه Timer توی Application ی ساختی بذار مثلا برای هر 20 ثانیه Web Browser داخل Application اون صفحه رو باز کنه. خیلی راحت اطلاعات پاک میشن. اینم یه ابتکاره....راههای زیادی هست...
این شد یه جواب درست و حسابی
یاشاسن:چشمک:

Saman Hashemi
سه شنبه 22 آذر 1390, 13:34 عصر
اینم ازون کارا بودا چرا آخه وقتی ابزار هست ازین کارا میکنید؟
به اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?189271-Task-Scheduler-in-Asp.net)مراجعه کنید...!

meisam3322
سه شنبه 22 آذر 1390, 16:19 عصر
اینم ازون کارا بودا چرا آخه وقتی ابزار هست ازین کارا میکنید؟
به اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?189271-Task-Scheduler-in-Asp.net)مراجعه کنید...!

سامان جان این از اون کارا نیست. فقط 3 تا 4 خط کد لازم داره توی Application با یه Timer. این بنده خدا رو چرا درگیر وب سرویسها می کنی

Saman Hashemi
سه شنبه 22 آذر 1390, 16:26 عصر
اولا وب سرویس نیست در ثانی اگه اینجوریه کار شما هم اضافه دستی اینکار بکنند یا آدرس HomePage مرورگر بذارن روی اون آدرس که میخوان...!
در آخر هم من این پست گذاشتم که اگه کسی خواست اصولی کار کنه روششو بدونه و الا راههای عجیب و غریب زیاده...!