PDA

View Full Version : سوال: یکسان نبودن شمای اولیه برنامه دسکتاپ در netbeans با فایل اجرا شده

asgtav
سه شنبه 22 آذر 1390, 15:52 عصر
سلام دوستان

من تو netbeans 7 یه واسط گرافیکی طراحی کردم(java desktop application) اما مشکل اینه که شمای اولیه یا همون preview که netbeans به من نشون می ده کاملا با فایل اجرا شده متفاوته. یعنی تو شمای اولیه همه اجزا
بسیار قشنگ هستند اما وقتی برنامه اجرا می شه همه فیلدها مثلا باتن ها تبدیل به باتن های بی ریخت awt
می شن. راستش به نظرم می یاد که netbeans یه سری کتابخونه رو در مسیر یا classpath اجراییش نداره اما نمی دونم مسیرش کجاست یا چه جوری می شه چیزی بهش اضافه کرد.
ممنون می شم اگه کسی کمک کنه. اگه اطلاعاتی که دادم کامل نبود یاداوری کنید

spiderman200700
سه شنبه 22 آذر 1390, 21:43 عصر
سلام به شما.
من احتمال میدم که مشکل از LookAndFeel برنامه است.
LookAndFeel رو تغییر بدید، شاید درست بشه.
اگه نشد، عکس برنامه رو در موقع اجرا اینجا بذارید.
شاید بتونیم مشکل رو حل کنیم

asgtav
پنج شنبه 24 آذر 1390, 14:45 عصر
سلام و ممنون از وقت و جوابتون
برای تغییر lookAndFeel تو netbeans باید plugin های مربوطه رو دانلود و بهش اضافه کرد که متاسفانه همه سایت های بزرگوار اجازه دانلود به ما نمی دن.
راه دیگه هم استفاده از خود کد جاوا و بعد هم اضافه کردن فایل jar مربوط به lookAndFeel به classpath است که حقیقتش می ترسم کلا netbeans
دچار مشکل بشه. هر چند پیدا کردن فایل jar هم به این سادگی نیست.
اگه پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال می شم که بشنوم.

spiderman200700
پنج شنبه 24 آذر 1390, 20:18 عصر
لازم به دانلود چیزی نیست.
خود netbeans فکر میکنم 4 یا 5 تا lookAndFeel در اختیارتون میذاره.
مثلا میتونی با این کد lookAndFeel برنامه رو به nimbus تغییر بدی که واقعا زیبا میشه.

try {
UIManager.setLookAndFeel("com.sun.java.swing.plaf.nimbus.NimbusLookAndFeel");
} catch (InstantiationException ev) {
} catch (ClassNotFoundException ev) {
} catch (UnsupportedLookAndFeelException ev) {
} catch (IllegalAccessException ev) {
}

asgtav
جمعه 25 آذر 1390, 10:47 صبح
ممنون از جوابتون
بله حق با شماست در این مورد جواب اما من چند مورد خیلی زیبای دیگه هم دانلود کردم. فایل jar رو به برنامه تون اضافه می کنید و اسمش رو هم در قسمت مربوطه که شما در جواب قبلی فرستادید اضافه می کنیم.
در هر صورت بسیار ممنون از همون اشاره ای که به look and feel در جواب اولتون کردید.
یک دنیا تشکر

راستی شما می دونید look&feel که خود netbeans برای برنامه های دسکتاپ استفاده می کنه منظورم همینیه که تو preview از برنامه به ما نشون می ده اسمش چیه یا اصلا کجاست

spiderman200700
جمعه 25 آذر 1390, 12:19 عصر
اسمش Metal هست.