PDA

View Full Version : افت کیفیت تصاویر

Farhad.B.S
جمعه 29 فروردین 1382, 16:19 عصر
سلام.
اگه دقت کرده باشین وقتی که یک عکس رو داخل VB وارد میکنید از کیفیت اون کلی کاسته میشه .
من برای برنامم به یه splash screen نیاز دارم و به همین دلیل عکس مورد نظر رو روی یه فرم معمولی قرار میدم اما کیفیت اون خیلی پایین تر از سطح معمول میشه ؟
علتش چیه ؟

ممنون.

Vahid_Nasiri
جمعه 29 فروردین 1382, 20:23 عصر
من زیاد با شما در مورد افت کیفیت موافق نیستم.
ولی بهتر است از فرمت gif استفاده کنی چون 256 رنگ است. این موضوع خیلی مهم است. بهتر است تست کنید و نتیجه بگیرید . و در ضمن برای قرار دادن تصویر روی فرم بهتر است از کنترل های تصویری استفاده کنید و نه اینکه خاصیت تصویر فرم را مقدار دهی کنید.

Farhad.B.S
شنبه 30 فروردین 1382, 11:08 صبح
خیلی ممنون از پاسختون. افت کیفیت معمولا زمانی اتفاق می افته که تصویر از طیف های رنگی تشکیل شده باشه و این افت هم در کنترل های تصویر و هم در عکس پس زمینه فرم دیده میشه. :wink:
یه سوال دیگه هم داشتم ... در مورد فارسی بودن کنترل ها ... همونطور که فرمودید تو ویندوز های 2000 & XP مشکلی نداره بلکه مشکل بعد از انتقال اونها به روی ویندوز های پایینتر مثل ملنیوم و .. است.چطور میشه این مشکل رو حل کرد ؟

ممنون. :roll:

Vahid_Nasiri
شنبه 30 فروردین 1382, 11:13 صبح
هیچ راه حلی ندارد! فقط باید این آیتم ها را در دیتا بیس ذخیره کرد چون یونیکد ذخیره می کند. و حالا هر بار که برنامه اجرا می شود آنها را از دیتا بیس خواند. روی تمام ویندوزها با هر نگارشی و هر زبانی کار می کند.

Abbas Arizi
شنبه 30 فروردین 1382, 12:15 عصر
سلام
در مورد فارسی من نمیدونم دقیقا منظورتون چیه. ولی فکر کنم بد نباشه یه سر به این مقاله بزنید:

http://barnamenevis.net/magalat/M81_327.asp

Vahid_Nasiri
شنبه 30 فروردین 1382, 18:43 عصر
دوست عزیز
بحث ما هیچ ارتباطی به کیبورد فارسی نداشت!

Abbas Arizi
شنبه 30 فروردین 1382, 20:22 عصر
ببخشید :oops: :oops: :oops: :oops:
شرمنده ام :oops: :oops: :oops: :oops:
معذرت میخوام :oops: :oops: :oops: :oops:

Abbas Arizi
شنبه 30 فروردین 1382, 20:36 عصر
آقا من گفتم اگه مشکلتون اینه که متنای فارسی که تو برنامه تون توی ویندوز XP یا 2000 نوشتید و بعد میارید تو مثلا 98 اجراش میکنید و می بینید قاطی داره راه حلش اینه. اگه نه همونایی که بالا گفتم

Vahid_Nasiri
یک شنبه 31 فروردین 1382, 00:26 صبح
عباس جان
زود جوش نیار برادر ( مثل من! :wink: ) :twisted:
در ضمن کدوم بالا! رو گفتی ؟!

Abbas Arizi
یک شنبه 31 فروردین 1382, 01:22 صبح
اونو بی خیال
حالا میشه بگید اصلا بحث سر چی بود. بلکه من مفلوکم یه چیزی حالیم بشه

Vahid_Nasiri
یک شنبه 31 فروردین 1382, 01:50 صبح
وقتی یک فایل exe را در ویندوز عربی یا عربی به زور فارسی شده (!) می سازید فارسی نویسی آن در ویندوز انگلیسی به هم می ریزد و برعکس........

Farhad.B.S
یک شنبه 07 اردیبهشت 1382, 15:38 عصر
سلام.
شما برای نشون دادن رکورد های اون بانک از کنترل های استاندارد VB استفاده میکنید ؟
در ضمن ‌چطور میشه رکورد ها رو به صورت یونیکد وار ذخیره کرد ؟ :roll:
ممنون. :D

Farhad.B.S
دوشنبه 08 اردیبهشت 1382, 17:28 عصر
:cry: