PDA

View Full Version : مبتدی: داینامیک کردن دستور

masud8002k
سه شنبه 22 آذر 1390, 22:15 عصر
سلام دوستان
این کد رو من چطوری میتونم داینامیکش کنم
یعنی با ورود هر کاربر به پنلش هر کاربر بتونه خبر مربوط به خودش رو بخونه
string str = "select * from TBL_PMGROUP where groupid=7 and idgroupm=6 ";

اگر توجه کنید الان اینجا پیام فقط فردی با idgroupmوgroupid
در پنل نمایش داده میشه حالا میخوام این دومورد که هر کاربر که نام کاربری خاصی داره با ورود به پنلش حالا یا با استفاده از نام کاربریش شناسایی بشه و idgroupmوgroupidاون مشخص بشه و پیامهاش نمایش داده بشه
چیکار میتونم بکنم؟

راهنمایی بیشتر:
ما دوپنل جدا داریم یکی کاربر عادی که میاد سوال ارسال میکنه
که در دراپ دان اول گروه رو مشخص میکنه مثلا ارسال سوال به گروه رایانه و...
و بعد از انتخاب دراپ دان دومم اسم اشخاص مربوط به گروه رو میاره و بعد از ارسال سوال
idgroupmوgropidهم ارسال میشه که الان در کد بالا میبنید

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

mo.esmp
چهارشنبه 23 آذر 1390, 04:22 صبح
سؤال رو پيچوندين. من متوجه نشدم که idgroup و groupid مربوط به کاربر هست يا به گروه و انجمنی که بايد سؤال بهش رسال بشه. اگه مربوط به کاربره با استفاده از ASP.NET Profile ميتونيد 2 تا فيلد هم برای idgroup و groupid در نظر بگيريد و هنگام ثبت نام کاربر و مقدار دهی کنيد

masud8002k
چهارشنبه 23 آذر 1390, 17:06 عصر
خیر مربوط به کاربر نیست
ببینید کاربران میان در پنل خودشون که دارای دو دارپ دان و یک تکست باکس هست
اول از دراپ دان اول انتخاب میکنند مثلا ارسال سوال به گروه(رایانه،مالی،دانشجویی و...)
و بعد از انتخاب دراپ دان دومی که وابسته به اون نوشتم اتوماتیک باز میشه و اگر مثلا گروه رایانه رو انتخاب کرده لیست 5 نفر کارمندی که در قسمت رایانه هستند نمایش داده میشه و یکی از اونها رو انتخاب میکنه و سوال رو ارسال میکنه
که وقتی روی دگمه ارسال کلیک میکنه
idgroupm
و
groupid
رو هم از دارپ دان میخونه و ارسال میکنه به جدول پیام ها
حالا هر کارشناسی که میخواد بیاد وارد پنل خودش میشه که میخوام پیام های مربوطه به خودش نمایش داده بشه
مثلا
string str = "select * from TBL_PMGROUP where groupid=7 and idgroupm=6 ";

وقتی اینجوری نوشته میشه پیام های فقط یک کارشناس پاسخگویی نمایش داده میشه من میخوام طوری باشه که هر کارشناس که یوزر و پسورد رو وارد کرد و اومد
idgroupm
و
groupid
اتوماتیک بخونه و پیام مربوط به اونو رو نشون داد
حتی دیروز سعی کردم با اضافه کردن به سشن بنویسم که کد زیر را نوشتم اما جواب نداد

string str = "select * from TBL_PMGROUP where groupid=" + Session["groupid"].ToString() + " and idgroupm=" + Session["idgroupm"].ToString() + " ";

خواستم از رو سشن بخونه اونم نشد
اگر راهنمایی کنید یکی از بزرگترین مشکلاتم رو پاسخ دادین
ممنونم

alireza_rashvand
چهارشنبه 23 آذر 1390, 17:48 عصر
سلام
اميدوارم درست متوجه شده باشم وجواب درستي بدم
شما به همراه سوال به غير از گروه كد همان شخص را نيز ثبت كنيد
اگر اين كار را كرده ايد كه هيچ وگرنه همان كه گفتم را اجرا كنيد .
بعدت زمان نمايش براي او چك كنيد كه كد اين فرد كه لاگين كرده با كدام سوال هم خواني دارد نمايش دهيد .
در كل :شما گروه اصلي را انتخاب مي كنيد بعد نوع گروه مثلا كامپيوتر را زده فرد مورد نظر را انتخاب مي كنيد بايد ان فرد كدش مشخص باشد تا همرا با گروه هاي ذكر شده نيز ثبت شود .

masud8002k
چهارشنبه 23 آذر 1390, 18:23 عصر
درست متوجه شدید ولی حالا چیکار کنم
من به همراه سوال به غیر از گروه کد همان کارشناسی که قراره جوابگو باشه رو هم ثبت میکنم تا اینجا مشکلی نیست حالا
موند وقتی کارشناسا وارد میشن وارد پنل خودشون هر کدوم سوال هایی مربوط به خودشون رو ببین
اینجار چیکار کنم اگر دقیق توضیح بدید ممنون میشم

الان کد هایی که نوشتم رو مرور کنید!

alireza_rashvand
چهارشنبه 23 آذر 1390, 18:31 عصر
شما مي توانيد وقتي فرد وارد شد كد او را ثبت كنيد بعد دستور خود را به اين صورت بنويسيد:

select * from [نام جدولي كه سوال ثبت شده ]where [ كد فرد وارد شده ]=[كد فرد كه گفتم ثبت كن ]
مثلا:
select Comment from tbComment where idMember=IdmemberLogin
حال اگر مي خواهي كه جواب داده يا نه از اين كار ها بايد فيلدي داشته باشي كه true or fals بودن ان را نيز چك كنيد كه پيامي كه ديده رو دوباره نبينه

مثلا:
select Comment from tbComment where idMember=IdmemberLogin and visit='False'

masud8002k
چهارشنبه 23 آذر 1390, 18:47 عصر
ممنون
کدش رو با سشن ثبت کنم؟
فرمودید
((وقتي فرد وارد شد كد او را ثبت كنيد))

در ضمن این راه چرا جواب نمیده که من با سشن اطلاعات رو ادد میکنم با این کد میخوام بخونم
string str = "select * from TBL_PMGROUP where groupid=" + Session["groupid"].ToString() + " and idgroupm=" + Session["idgroupm"].ToString() + " ";

alireza_rashvand
پنج شنبه 24 آذر 1390, 16:03 عصر
سلام دوباره
احتمالا در زمان مقدار دهي به سيشن دچار اشكال شده ايد.
بهتر است سيشن را در متغير بريزي بعد استفاده كني .