PDA

View Full Version : سوال: نحوه ساخت صفحه ارائه درس و اخد نمره

atoorpatkan
چهارشنبه 23 آذر 1390, 13:01 عصر
سلام دوستان.من یه سایت مدرسه میخوام طراحی کنم که تو یه قسمتش گیر کردم.مثلا میخوام صفحه ای باشه که دانش آموز وقتی کد دانش آموزیشو وارد میکنه بر اساس دیتابیسمون مقطع تحصیلیشو تشخیص بده و لیست دروسی که برای اون مقطع وجود داره رو نشون بده و دانش آموز بتونه هر کدوم از درسهارو که میخواد انتخاب کنه و بعد با فشار دادن کلید اون درسهای انتخاب شده براش ثبت بشه.من مثلا برای انتخاب درسها یه listcheckbox رو انتخاب کردم.حالا از دوستان میخوام بهم بگن بهترین راه برای طراحی این قسمت از سایت چیه؟ممنون میشم.

jaykob
چهارشنبه 23 آذر 1390, 14:44 عصر
سلام دوستان.من یه سایت مدرسه میخوام طراحی کنم که تو یه قسمتش گیر کردم.مثلا میخوام صفحه ای باشه که دانش آموز وقتی کد دانش آموزیشو وارد میکنه بر اساس دیتابیسمون مقطع تحصیلیشو تشخیص بده و لیست دروسی که برای اون مقطع وجود داره رو نشون بده و دانش آموز بتونه هر کدوم از درسهارو که میخواد انتخاب کنه و بعد با فشار دادن کلید اون درسهای انتخاب شده براش ثبت بشه.من مثلا برای انتخاب درسها یه listcheckbox رو انتخاب کردم.حالا از دوستان میخوام بهم بگن بهترین راه برای طراحی این قسمت از سایت چیه؟ممنون میشم.

سلام دوست عزیز

در مرحله اول شما یک جدول لیست دروس دارید که هر درس یک کد شناسه باید داشته باشد و یک فیلد هم داشته باشید که کلاسی که اون درس براش نوشته شده باشه درج شده باشه .
برای مرحله بعد شما بعد از ورود دانش آموز یک کوئری بزنید و کلاس تحصیلیش رو بدست بیارید و در نهایت یک کوئری دیگه بزنید که تمامی رکورد هایی رو برگردونه که کلاس تحصیلیشون مقدار شما باشه و اونا رو می تونید در یک grid view نشون بدید .

برای اخذ درس هم شما یک جدول دیگه احتیاج دارید که لیست درس های اخذ شده توسط دانش آموزان مختلف درونش نگه داری می شه که یک فیلد شماره دانش آموزی را حتما باید داشته باشد . برای اخد واحد هم یک دکمه itemtemplate می تونید بزارید که شناسه درس رو برگردونه و این شناسه به همراه کد دانش آموزی و دیگر اطلاعات رو وارد جدول کنه .

برای نمایش لیست دروس انتخابی هم یک کوئری ساده با شرط کد دانش آموزی می زنید . راه های زیادی برای این امر وجود دارد و بر اساس کار خودتون بهینه ترین رو می تونید انتخاب کنید

موفق باشید

atoorpatkan
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:02 عصر
مرسی دوست عزیز.من تا حالا این دکمه itemtemplate رو استفاده نکردم.ببینم میتونم ازش استفاده کنم یا نه.