PDA

View Full Version : سوال در مورد اتچ کردن دیتابیس sql server

esrasol
چهارشنبه 23 آذر 1390, 14:30 عصر
سلام دوستان
میخواستم بدونم اگر من از connection strings زیر استفاده کنم ایا باز هم نیاز است که در کامپیوتر کاربر دیتابیس را اتچ کنم

"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\bank.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

esrasol
چهارشنبه 23 آذر 1390, 15:10 عصر
دوستان اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

mohammad kafiyan
چهارشنبه 23 آذر 1390, 15:26 عصر
سلام دوست عزیز کدی که شما نوشته ای مربوط به ارتباط با sqlserver و برای اتصال یک Query sp هست
این هم Query

string str = "use master;" + "EXECUTE sp_attach_db @dbname = N'SaynaDB' , " +
" @filename1 = N'" + System.Environment.CurrentDirectory + "\\Data\\SaynaDB.mdf'," +
"@filename2 = N'" + System.Environment.CurrentDirectory + "\\Data\\SaynaDB_log.ldf'" ;

ma.rad
چهارشنبه 23 آذر 1390, 15:34 عصر
لینک:
http://www.connectionstrings.com/

esrasol
چهارشنبه 23 آذر 1390, 15:34 عصر
یعنی اون چیزی که من نوشتم مشکل داره؟

esrasol
چهارشنبه 23 آذر 1390, 15:46 عصر
من با دیتابیس اکسس مشکلی ندارم ولی شنیده بودم که اگر از اس کیو ال استفاده کنم باید دیتابیس را اتچ کنم ولی من از کانکشن استرینگ بالا استفاده کردم مشکلی نداشت حالا می خوام بدونم که برنامه بدون مشکل کار می کنه و لازم نیست دیتابیس را اتچ کنم؟

ma.rad
چهارشنبه 23 آذر 1390, 15:59 عصر
ببین دوست من اگر برنامه تحت شبکه نیست چیزی که نوشتید درسته وباید زمان نصب برنامه sql express هم نصب بشه
اما اگر تحت شبکه هست باید روی سرور sql server نصب بشه و دیتابس تون اتچ کنید
وکانکشن استرینگ مورد نظر رو از لینک بالا استفاده کن

az.heidarzadeh
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:13 عصر
خب کاری نداره که، برو دیتابیست رو detach کن بعد برنامه تو اجرا کن ببین خطا میده یا نه...

esrasol
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:18 عصر
دوست عزیز ma.rad از راهنماییت خیلی ممنون متوجه شدم
فقط یه سوال دیگه:
کلا منظور اتچ کردن اینه که روی سرور sql server را نصب کنیم و دیتابیس را داخل خود sql اتچ کنیم و اصلا برای اتچ کردن کاری به نرم افزار نداریم و در نرم افزار در زمان برنامه نویسی کانکشن استرینگ مورد نظر را استفاده کنیم درسته؟

ma.rad
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:22 عصر
بله همینطوره-فقط اتچ می کنید

abdullah20
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:47 عصر
من هم وقتی برنامم تحت شبکه نیست از کانکشن اسرینگ esrasol استفاده میکنم و دیتابیس را اتچ نمی کنم و مشکلی هم پیش نمیاد