PDA

View Full Version : کمک در طراحی جداول

mohsenm66
چهارشنبه 23 آذر 1390, 19:34 عصر
من میخواهم اطلاعات مربوط به شهریه دانشجویان را در جدول ذخیره کنم .
برای این کار یک جدول با فیلدهای شماره دانشجویی - نیمسال - شهریه ثابت - شهریه متغیر و ... ایجاد کرده ام .
یک جدول دیگر برای ثبت پرداخت ها ایجاد کرده ام شامل فیلدهای کد - مبلغ پرداخت شده - تاریخ پرداخت - شماره فیش واریزی - کد بانک
یک جول هم برای وام ایجاد کرده ام که در آن لیست افرادی که تقاضای وام داده اند و با وام آنها موافقت شده است ثبت گردیده است و شامل فیلدهای کد - شماره دانشجویی - و فیلد استفاده از وام است که در صورتی که دانشجو از وام استفاده کند برابر true می شود.
مشکل من در اینجاست که اگر بخواهم وام یک دانشجو را در سیستم ثبت کنم و مبلغ وام را جزء پرداختی های دانشجو داشته باشم نمیدانم آن را در کجا و چه جدولی باید ثبت کنم و آیا اصلا باید در جدول جداگانه ثبت کنم یا در همان جدول پرداخت ها و یا باید کاری دیگر انجام دهم .
از کلیه دوستانی که در این زمینه مهارت دارند درخواست کمک دارم .

soroushp
چهارشنبه 23 آذر 1390, 20:11 عصر
چون جدول پرداخت ها مربوط به شهریه دانشجو هست بهتره تو همون جدول وام فیلد های : مبلغ وام ، پرداخت شده ، باقی مانده رو در نظر بگیری که که بدونی در این تاریخ x پرداختی داشته و البته همون طور که می دونی باید فیلد update بشه، احتمالا برای دانشگاه آزاد هست حتما فیلد شماره تلفن بذار که زرت و زرت زنگ بزنند:بامزه: