PDA

View Full Version : فوری: dropdown های وابسته به هم

computer-mag
پنج شنبه 24 آذر 1390, 11:32 صبح
سلام
من میخواستم که دوتا dropdownlist در صفحم داشته باشم که اولی استان های ایران و دومی شهرهای ایران رو شامل بشه که با انتخاب استان از اولی شهرهای اون استان در دومی لود بشه بدون نیاز به لود مجدد صفحه . این کار در asp.net سادس اما چون من دارم با php وبسایت رو توسعه می دم فکر کنم این کارو باید با جاوا اسکریپتی چیزی انجام داد. لطفا اگه همچین چیزی رو دارید برام بزارید . یه چند مدل هم روی نت پیدا کردم ولی کار نمی دادن. ممنون میشم خیلی نیاز هست به اینها:بوس::قلب:

maryamm_20
شنبه 26 آذر 1390, 16:59 عصر
http://ryanfait.com/resources/custom-checkboxes-and-radio-buttons

تو این صفحه دوتا لیست هست که دقیقا نیاز شما زو برآورده می کنه.

کامل توضیح داده باز اگر سوالی بود،بپرسین!!!

computer-mag
دوشنبه 28 آذر 1390, 00:44 صبح
مرسی ولی تا اونجا که من دیدمو فهمیدم این چکباکس و رادیو باتن های سفارشیه نه اونچه که من مد نظرم بودا

maryamm_20
دوشنبه 28 آذر 1390, 18:53 عصر
درسته به سفارشی بودنش دقت نکید:لبخند:
قسمتی که 2 تا لیست هست همین کاری که شما می خواستین و انجام میدن!

computer-mag
چهارشنبه 30 آذر 1390, 19:59 عصر
خدایی من که توشون وابستگی ای نمی بینم! باانتخاب از لیست اول تو لیست دوم تغییری انجام نمیشه ها!

computer-mag
پنج شنبه 01 دی 1390, 18:54 عصر
کمک کمک کمک کمک کمک

M.Rahi
پنج شنبه 01 دی 1390, 19:41 عصر
سلام دوست عزیز
با Ajax کارت راه میفته.
ابتدا باید یه لیست باکس نمایش بدی که آیتم های آن، رکوردهای جدول استان ها در دیتابیس هستند. (به همراه ID هر استان)
بعد باید برای لیست باکس استان یک onchange تعریف کنی و مقدار لیست باکس (ID) را برای تابع جاوااسکریپت بفرستی.
در قسمت تابع، مقدار لیست باکس را گرفته و از طریق Ajax میفرستی واسه فایل php تا وصل بشه به دیتابیس و اطلاعات شهرهایی که ID استان آنها در جدول استان هست را بیاره و اطلاعات هر رکورد را بین دستور <option></option> قرار میدی.
حالا کاربر هر استانی که انتخاب میکنه، شهرهای آن، در لیست باکس دیگری نمایش داده میشه.
البته خیلی مختصر توضیح دادم. امیدوارم متوجه شده باشی.

php که بلدی؟ کافیه javascript یاد بگیری (به خصوص بحث Ajax)
موفق باشی

computer-mag
یک شنبه 04 دی 1390, 20:46 عصر
سلام مرسی از راهنماییت می دونم مراحل همینه ولی مشکلم اینه که الان موقعیت جاوااسکریپت و اینا رو ندارم که کا رکنم کل پروژه php هستش، حالا میخام همچین کاری کنم اگه کدی چیزی آماده دارین بزارید واسم چون همین الانم پروژه دیر شده دیگه بسه این همه تاخیر :(