PDA

View Full Version : توضیحاتی راجع به دیتابیس sql

negar.rafie
پنج شنبه 24 آذر 1390, 20:59 عصر
سلام دوستان
من با دیتابیس اکسس کار کردم و بدون مشکل از ان استفاده می کردم
تو سایت گشتم ولی هنوز جواب سوالم را پیدا نکردم که سوال خیلیا هم هست که اگر تو این تاپیک کاملا توضیح داده بشه مشکل خیلی از تازه کارا حل میشه.

من می خوام با sql کار کنم ولی چندتا سوال دارم که دوستان لطف کنن جواب بدن
1-منظور از اتچ کردن دیتابیس چیست؟ایا اتچ کردن دیتابیس یعنی دیتابیس را روی خود فایل اجرایی برنامه اتچ کنیم؟
2-ایا مثلا اگر من یه دیکشنری ساده هم نوشتم باید روی سیستم کاربر sql server نصب بشه؟

دوستان لطفا در هر دو مورد برنامه ای که تحت شبکه است و برنامه ای که تحت شبکه نیست توضیح بدید

zarrinnegar
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:08 عصر
1 - منظور از اتچ کردن چیست
در sql وقتی دیتابیسی ساخته میشه به قول معروف اون رو باز نگه میداره حتی زمانی که شما sql رو میبندید ویندوز سرویس sql ، اون دیتابیس رو باز نگه میداره تا کاربران بهش متصل بشن اینکار بخاطر اینه که هی فایل باز و بسته نشه و سرعت عملکرد سیستم بالا بره
پس وقتی یک دیتابیس ساخته میشه اون فایل رو sql باز میکنه به این کار میگن attach
حالا attach کردن یعنی فایل mdf و ldf مربوط به sql رو به sql بدیم برامون باز کنه و آماده استفاده نگه داره و زمانی این کار انجام میشه که قبلا دیتابیس رو ساختیم و فایلهای اون رو کپی کردیم

یه نکته مهم
وقتی فایل mdf و ldf بانک اطلاعاتمون رو کپی میکنیم قبل از کپی کردن اون ها باید dettach بشن
از روی سرور چون که اگه دیتابیسی باز باشه و شما فایلش رو کپی بگیرید توی sql دیگه attach نمیشن

2 - بله باید نصب بشه ولی نه نسخه کاملش ، حداقل نسخه express که همراه setup برنامه ای که مینویسی میتونی بزاری خودش نصب کنه و فایل رو بهش اتچ کنه و قابل استفاده کنه

NasrEsk
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:09 عصر
سلام. هم ميتوني با سرور SQL كار كني
هم ميتوني بصورت لوكال از ديتابيس استفاده كني
ولي پيشنهاد من اينه كه براي برنامه اي مثل ديكشنري از XML استفاده كني

negar.rafie
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:21 عصر
دوستان ممنون

کاربر دیتابیس را کجا و چطوری اتچ کنه ؟ روی sql express

zarrinnegar
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:25 عصر
sql express برنامه مدیریت sql نداره باید با کد از توی برنامه اون فایل رو اتچ کنی
درباره نحوه اتچ کردن هم 2-3 صفحه همین تالار رو عقب برگردی کلی مطلب دوستان نوشته بودن و جواب گرفتن

negar.rafie
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:30 عصر
یعنی وقتی sql express همراه با ستاپ برنامه نصب می کنیم باید با خود برنامه دوفایل mdf و ldf را به sql express کنیم و یک بار که ات کنیم کافی است؟

zarrinnegar
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:31 عصر
یعنی وقتی sql express همراه با ستاپ برنامه نصب می کنیم باید با خود برنامه دوفایل mdf و ldf را به sql express کنیم و یک بار که ات کنیم کافی است؟

آره کافیه توی setup سازی میتونی بگی اون ها رو اتچ کن و دیگه تمومه
این هم لینک جدید اتچ کردن
http://barnamenevis.org/showthread.php?318204-attach%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

این هم آموزش ساخت setup

7924579246792477924879249

negar.rafie
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:32 عصر
تو یکی از پست ها دیدم که اگر از کانکشن استیرینگ زیر استفاده کنیم دیگه لازم نیست دیتابیس را اتچ کنیم ایا درسته؟

"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\bank.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

zarrinnegar
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:35 عصر
7925079251

negar.rafie
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:37 عصر
تو یکی از پست ها دیدم که اگر از کانکشن استیرینگ زیر استفاده کنیم دیگه لازم نیست دیتابیس را اتچ کنیم ایا درسته؟

"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\bank.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

negar.rafie
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:40 عصر
دوست عزیز دیگه جواب نمیدی؟

zarrinnegar
پنج شنبه 24 آذر 1390, 21:47 عصر

من تست نکردم شاید جواب بده و اینکه آیا پس از اجرا اون فایل attach میمونه یا نه باید تست کنم شما هم میتونید تست کنید