PDA

View Full Version : سوال: فرم آزمون درC#‎ با استفاده ازdatagrid view

somayehmaleknasab
جمعه 25 آذر 1390, 11:21 صبح
سلام دوستان
من یه فرم آزمون با استفاده از datagridviewدرست کردم که جواب هرسوال به صورت comboBox نمایش داده میشه وشخص میتونه یکی از جوابها رو انتخاب کنه.هرجواب برای خودش یک امتیاز خاص داره که در آخرباید امتیازها باهم جمع بشن.من نمیدونم چطوری برنامه اش رو بنویسم.لطفاًکمکم کنید

gilas1368
جمعه 25 آذر 1390, 11:27 صبح
با sql یا با linq می خواین بنویسین

somayehmaleknasab
جمعه 25 آذر 1390, 12:17 عصر
باsqlمیخام بنویسم

alimanam
جمعه 25 آذر 1390, 12:34 عصر
با سلام

یک راهش اینه که شما در بانک خودتون و در جدول مورد نظر( جدول سوال ها ) 4 تا فیلد داشته باشید 1- اندیس سوال 2- سوال 3- جواب ( این جواب خودش از جدول جواب ها استخراج بشه یعنی جدول سوال ها با جدول جواب ها در فیلد جواب در ارتباط باشه ) 4- اندیس جواب درست .

در جدول جواب هم 2 فیلد کفایت میکنه 1- اندیس سوال 2- جواب احتمالی

مابقی کارها دیگه کد نویسی ساده است که باید خودتون بنویسین اگر بلد نیستین که دیگه صورت سوال مشکل دار میشه .

موفق باشید ./

somayehmaleknasab
جمعه 25 آذر 1390, 13:34 عصر
ممنون ولی این ازمون یه جور تست شخصیته وبه صورت کاملا پویا باید نوشته بشه.در سوالت مختلف جوابهای یکسان امتیازهای متفاوتی دارن
(البته من تازه یادگیری C#,sql رو شروع کردم)

gilas1368
جمعه 25 آذر 1390, 14:54 عصر
یعنی چطوری یه سوال رو که دو نفر پاسخ یکسان بهش میدن امتیازای متفاوتی داره؟

somayehmaleknasab
جمعه 25 آذر 1390, 18:08 عصر
شما منظور منو اشتباه متوجه شدید!
در واقع هر کدوم از سوالات دارای پنج حالت پاسخ هستند:کاملاًموافقم،موافقم نظری ندارم،مخالفم وکاملاًمخالفم.
در هرسوال این گزینه ها دارای امتیازات متفاوت هستند. مثلاً در یک سوال "مخالفم" دارای امتیاز 5 و در سوالی دیگر دارای امتیاز 3 است.
همچنین سوالات گروه بندی شدن ومن بایدبعد از پاسخ به سوالات امتیاز هر گروه روجداگانه محاسبه کنم