PDA

View Full Version : مبتدی: چگونه این نوع از پایگاه داده که مد نظر دارم را بسازم؟

secondstriker
جمعه 25 آذر 1390, 15:53 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
در حال حاضر این نوع از پایگاه داده ام را با استفاده از فایل متنی ایجاد کرده ام. بدین شرح:

عدد 1.5 2 3 7 10. . .
5 4 6 7 10 15
7 8 9 9 16 25
10 2 23 70 5 26
.
.
.

یک شی لازم داریم. 2 تا عدد می گیرد و یک عدد به عنوان خروجی می دهد.
یکی از اعداد گرفته شده از میان ردیف اول افقی انتخاب می شود. عدد دوم هم از ردیف اول عمودی انتخاب می شود. مثلاً اگر 7 عدد اول و 7 عدد دوم نیز باشد، عدد 16 به عنوان خروجی داده می شود. قابلیت میان یابی هم دارد. مثلاً اگر عدد اول 9 و عدد دوم 7 باشد خروجی آن 22 می شود. برای عدد دوم هم باید قابلیت میان یابی داشته باشد.

سوال اینجاست که چگونه جدولی مثل بالا را با استفاده از پایگاه داده می توان ایجاد کرد؟
و چگونه می توان از آن استفاده کرد(کد)؟
با تشکر

baktash.n81@gmail.com
جمعه 25 آذر 1390, 16:11 عصر
سلام

اگه درست فهمیده باشم شما می خواین یک ماتریس n در n رو تو بانک نگهدارید ... یکی از روش ها اینه که شما یک جدول درست می کنید که 3 تا ستون داره x , y , value که نشان دهنده مکان و مقدار داخل او هست ...

حالا اگه یکم بیشتر توضیح بدید شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم ...

secondstriker
جمعه 25 آذر 1390, 16:25 عصر
سلام

اگه درست فهمیده باشم شما می خواین یک ماتریس n در n رو تو بانک نگهدارید ... یکی از روش ها اینه که شما یک جدول درست می کنید که 3 تا ستون داره x , y , value که نشان دهنده مکان و مقدار داخل او هست ...

حالا اگه یکم بیشتر توضیح بدید شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم ...

بله درسته. این ماتریس باید قابلیت اضافه کردن سطر و ستون جدید را هم داشته باشد.
اما نکته اینجاست که کد هم باید جوری باشد که قابلیت میان یابی نیز داشته باشد.(البته این موضوع حل شد!)
حالا ما در واقع یک ماتریس n در n لازم داریم که قابلیت اضافه شدن مقادیری به سطر و ستون داشته باشد. یعنی هم بشود از روی آن خواند و هم روی آن نوشت.
این ماتریس را چگونه در نرم افزار طراحی پایگاه داده بنویسم و چگونه از آن در #C استفاده کنم؟

soroushp
جمعه 25 آذر 1390, 19:35 عصر
اگر در هر سطر جدولت 3 فیلد x , y , z داشته باشی و یک فیلد value که ماتریس 3 بعد با این ابعاد این مقدار ذخیره بشه ، اما اگر بخوای جداولت به صورت دینامیک ایجاد بشند باید بچه های دیگه توضیح بدند !

secondstriker
جمعه 25 آذر 1390, 19:57 عصر
مشکل حل شد:لبخند:

http://www.codeproject.com/KB/cs/Excel_and_C_.aspx