PDA

View Full Version : تعریف تقویم در نرم افزار حضور و غیاب

zohre gorji2
جمعه 25 آذر 1390, 17:35 عصر
سلام
من رو یه برنامه حضور و غیاب دارم کار میکنم تو قسمت تعریف تقویم ، تقویم یک سال باید تعریف بشه .
من میخام کاربر چند روز رو که تعریف کرد (مثلا یه هفته رو ) بعد این یه هفته رو تکرار کنه توی بازه زمانی که خود کاربر میخاد حالا 1ماه یا 1سال اینو تکرار کنه . حالا نمیدونم چه جوری این کارو انجام بدم؟ اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

mahan77
جمعه 25 آذر 1390, 23:34 عصر
سلام
من رو یه برنامه حضور و غیاب دارم کار میکنم تو قسمت تعریف تقویم ، تقویم یک سال باید تعریف بشه .
من میخام کاربر چند روز رو که تعریف کرد (مثلا یه هفته رو ) بعد این یه هفته رو تکرار کنه توی بازه زمانی که خود کاربر میخاد حالا 1ماه یا 1سال اینو تکرار کنه . حالا نمیدونم چه جوری این کارو انجام بدم؟ اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم
چرا می خواهید اینکارو انجام بدید. من یه پیشنهاد دارم:
در هنگام ثبت ساعت کاری یک روز خاص ، همانجا نوع روز مشخص بشه از لحاظ عادی یا تعطیل بودن.

zarrinnegar
جمعه 25 آذر 1390, 23:44 عصر
باید یک جدول برای تقویمت درست کنی و برای 365 روز توشو پر کنی
ساختش راحته از سیستم کمک میگیری و هی تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل میکنی فقط موقع درج روز ها توی جدول چک میکنی که روز جمعه است یا برایر با یکی از روزهای تعطیلی شمسی که ثابته هست یا نه
بعد یه فیلدشو true میکنی که تعطیله مابقی اصلاح تقویم رو میزاری به عهده کاربر

راه دوم اینه که فقط توی جدولت تعطیلات رو ذخیره کنی که لازمه بعد کاربر هم بتونه یه تعطیلی بهش اضافه یا کم کنه بعد ازش استفاده کنی

چون که تو برنامه حضور و غیاب فقط تعطیلاته که مهمه بقیه روز ها روز عادی کاریه

zohre gorji2
شنبه 26 آذر 1390, 18:26 عصر
ممنون از راهنمایتون سوال من دقیقا مربوط به نحوه پر کردن این 365 روزه برای تعطیل کاری یه فیلد گذاشتم- کاربر که نمیتونه بشینه 365 روزو خودش ایجاد کنه . میخام جند روزو که تعریف کرد مثلا ساعت ورود ساعت خروج اینارو مشخص کرد بیاد با انتخاب تاریخ بقیه روزهارم به همین ترتیب ایجاد بشه دیگه کاربر خودش دستی نزنه .
اگه سوالمو خیلی مفهوم نیست عکس فرممو بذارم

zarrinnegar
شنبه 26 آذر 1390, 23:44 عصر
چرا اینکارو میکنی یه دکمه بزار و بگو ساخت تقویم سال ؟ سال رو بگیر از ورودی
بعد یه حلقه بزار و هی رکورد اضافه کن
اگه منظورت کده باید بنویسم و برات بزارم یخورده طول میکشه

zohre gorji2
سه شنبه 29 آذر 1390, 14:45 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنماییهای خوبت . حالا خودم سعی میکنم درستش کنم اما اگه بتونی کدشو برام بذاری لطف میکنی

Tiam121
شنبه 11 خرداد 1392, 12:57 عصر
من قبلا این کار کردم.کافیه یه جدول واسه برنامه نمونت داشته باشی و اطلاعات رو یک بار که وارد شد در این جدول هم ذخیره کنی بعد هر وقت که خواستی اونو دوباره واکشی کنی