PDA

View Full Version : محاسبه کارکرد پرسنل تو نرم افزارهای حضور و غیاب

zohre gorji2
جمعه 25 آذر 1390, 18:05 عصر
با سلام مجدد
کارکرد مربوط به هر فرد (پرسنل تعریف شده در نرم افزار حضور و غیاب) رو کجا باید حساب کرد؟
من تقویمو ایجاد کردم - پرسنل و ورود و خروجشون هم مشخصه اما نمیدونم محاسبات مربوط به تاخیر و تعجیل و اضافه کاریشونو کجا حساب کنم ؟

mahan77
جمعه 25 آذر 1390, 23:29 عصر
با سلام مجدد
کارکرد مربوط به هر فرد (پرسنل تعریف شده در نرم افزار حضور و غیاب) رو کجا باید حساب کرد؟
من تقویمو ایجاد کردم - پرسنل و ورود و خروجشون هم مشخصه اما نمیدونم محاسبات مربوط به تاخیر و تعجیل و اضافه کاریشونو کجا حساب کنم ؟
با سلام.
تأخیر و تعجیل هم باید در کنار ساعت ورود و خروج یه جا ثبت بشه.

AliSaeedi_v
جمعه 25 آذر 1390, 23:31 عصر
سلام بهتره یه جدول شامل کد پرسنلی-ورود-خروج-اضافه کاری-تاخیر و... ایجاد کنی واطلاعات رو اونجا دسته بندی کنی که انجام محاسبات ساده تر میشن!(البته اگه منظور سوالت رو درست فهمیده باشم.)

zarrinnegar
جمعه 25 آذر 1390, 23:35 عصر
معمولا این جور محاسبات رو میزارن توی قسمت کارکرد پرسنل انجام میدن
بخاطر اینکه همون تاخیر میتونه با یک برگ مرخصی یا ماموریت از حالت تاخیر خارج شه و یا ممکنه که کارمندی وسط روز بدون برگ مرخصی یا ماموریت از شرکت بیرون بره
این جور کارها رو اپراتور کارگزینی میاد در طول ماه انجام میده و منتظر ورود هر نوع برگه ای مربوط به اون ماه هست
بنابر این آخر ماه با توجه به اطلاعاتی که تا اون موقع ثبت کرده سیستم میاد و محاسبات رو انجام میده

ممکنه برای هر شخصی یک ورود و خروج و یا 5 ورود و خروج ثبت شه که مربوط به یک روز باشه

تازه اگه طرف شیفت کار 24 ساعت 48 نباشه
چون طرف میاد و 24 ساعت کار میکنه و 48 ساعت میره خونش بعد ساعت ورود و خروج اون توی 2 روز اون هم ناقص ثبت میشه اون وقته که شیفت تعریف میکنن و
برنامه نویس حسابی می افته تو زحمت

حضور و غیاب یکی از پر دردسر ترین برنامه هاییه که من دیدم
و پر از کنترل و محاسبه

zohre gorji2
شنبه 26 آذر 1390, 18:40 عصر
کجا اطلاعات مربوط به هر پرسنل ثبت میشه که تو کارکرد محاسبش کنم؟
مثلا من تو تقویم تعریف میکنم ساعت ورود 8 صبح ساعت خروج 16 - پرسنلم از این تقویم ارث میبرن حالا هر فردی ممکنه یه ساعتی بیاد و یه ساعتی هم بره - سوال من اینجاست که اطلاعاتش کجا باید ثبت بشه ؟باید برای هر فرد جدول در نظر بگیرم ؟یا یه جدول برای همگی بذارم ؟نمی دونم چیکار کنم

zarrinnegar
شنبه 26 آذر 1390, 23:41 عصر
کجا اطلاعات مربوط به هر پرسنل ثبت میشه که تو کارکرد محاسبش کنم؟
مثلا من تو تقویم تعریف میکنم ساعت ورود 8 صبح ساعت خروج 16 - پرسنلم از این تقویم ارث میبرن حالا هر فردی ممکنه یه ساعتی بیاد و یه ساعتی هم بره - سوال من اینجاست که اطلاعاتش کجا باید ثبت بشه ؟باید برای هر فرد جدول در نظر بگیرم ؟یا یه جدول برای همگی بذارم ؟نمی دونم چیکار کنم
یه جدول میزاری برای ورود و خروج کلیه افراد بر اساس تاریخ و ساعت ورود و خروج در نظر میگیری برای مثلا 10 نوبت ورود و خروج بعد از جدول ساعت ها اطلاعات رو میخونی و توی این جدول درج میکنی ، ساعتهای هر شخص رو به تاریخ روز روبری هم
میشه اطلاعات ورود و خروج

معمولا ساعتهای کارت زنی این کارها رو انجام میدن بعد دیتا رو میدن بعد شما برنامه نویسی میکنی
نکنه کار ساعت رو هم میخوای انجام بدی ؟

در اون صورت یک جدول دیگه هم میخوای که اطلاعات ساعت رو اول توش ذخیره کنی برای هر ورود و یا خروج یک رکورد

بعدش میای ساعتهای مابین هر ورود و خروج رو در میاری حالا باید ببینی مرخصی خورده ، ماموریت خورده و یا هیچکدوم که تاخیر و تعجیل و اضافه کاری و ... محاسبه میشه

یخورده پیچیده است شرمنده ، فکر میکنم گیج کننده است ( گفتم که پر از محاسبه و کنترله اگه مجبور به نوشتن نیستی یه برنامه دیگه انتخاب کن این جور برنامه ها اگه عشق برنامه نویسی همراهت نباشه پاک خسته ات میکنه )

jafar39
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:32 عصر
دوست عزیز منم مشکل شما رو داشتم ولی مشکلم را اینجوری حل کردم که یکی از ستونهای جدول گذاشتم برای اینکه مشخص بشه مرخصیه، اضافه کاریه، ساعات کار معمول و .. بعد یک ستون از نوع اینت گذاشتم که تعداد دقیقه ها رو توش ثبت کنم . در برنامه و توی فرم از تاریخ و ساعت شروع و تاریخ و ساعت پایان استفاده کردم و سپس اختلاف این دوتا را به دقیقه تبدیل کردم و در بانک ذخیره کردم. هر موقع هم بخوام گزارش بگیرم دقیقه های یاد شده را به همراه نوع مرخصی یا اضافه کار تبدیل به روز، ساعت و دقیقه میکنم و در هرماه گزارش میگیرم . امیدوارم به دردت خورده باشه