PDA

View Full Version : سوال: راهنمای نوشتن یک کد با نمایش پیغام ساده

iman65
یک شنبه 27 آذر 1390, 09:54 صبح
سلام دوستان
یک راهنمایی می خواستم
یک کد می خواستم با C بنویسم که تو CMD اول 4 تا منو میاد و این منوها با فلش های بالا و پایین کیبورد قابل انتخاب شدن هستن و اگر رو اولین منو باشه فلش بالا رو بزنم میره رو آخرین منو و اگر رو آخرین منو هم باشه میاد رو اولین منو
بعدش هر منویی که انتخاب میشه پشتش یک فلش به صورت <-- مثل شکل نشون میده الان رو این منو هستم
و وقتی Enter رو هر منویی زده بشه به کاربر یک پیغام نشون میده
مثلا برای منوی Meno 1 به کاربر میگه You have select Meno 1 ممنون میشم راهنمایی کنید
شکل:

http://1.vped.comule.com/images/1b6f2857fb6d.jpg

hajizadeh.m
یک شنبه 27 آذر 1390, 10:02 صبح
خب باید منویی که الان هست رو همیشه توی یه متغیر نگه داره.از کد های Ascii هم میتونی برای زذن دکمه جهت ها از کاربر استفاده کنی و بفهمی کدوم دکمه رو زده و بعد صفخه رو پاک کنی و صفخه جدید رو نمایش بدی.
نمیدونم توضیحم کامل بود؟

iman65
یک شنبه 27 آذر 1390, 12:50 عصر
سلام دوستان
یک راهنمایی می خواستم
یک کد می خواستم با C بنویسم که تو CMD اول 4 تا منو میاد و این منوها با فلش های بالا و پایین کیبورد قابل انتخاب شدن هستن و اگر رو اولین منو باشه فلش بالا رو بزنم میره رو آخرین منو و اگر رو آخرین منو هم باشه میاد رو اولین منو
بعدش هر منویی که انتخاب میشه پشتش یک فلش به صورت <-- مثل شکل نشون میده الان رو این منو هستم
و وقتی Enter رو هر منویی زده بشه به کاربر یک پیغام نشون میده
مثلا برای منوی Meno 1 به کاربر میگه You have select Meno 1 ممنون میشم راهنمایی کنید
شکل:

http://1.vped.comule.com/images/1b6f2857fb6d.jpg

ممنون میشم دوستان با نمونه کد راهنمایی کنن

NIMA_1981
یک شنبه 27 آذر 1390, 14:01 عصر
ببن از این کد استفاده کن هر چی که میخوای بساز - فقط باید چند تا شرط قرار بدی کار سختی نیست

#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;
int main() {
int key;
while (1) {
if (kbhit()) {
key = getch();

if (key == 27) cout<<"naeim"<<endl;
if (key==72 ) cout<<"up"<<endl;
if (key==80 ) cout<<"down"<<endl;
}
}
}

iman65
یک شنبه 27 آذر 1390, 15:00 عصر
ببن از این کد استفاده کن هر چی که میخوای بساز - فقط باید چند تا شرط قرار بدی کار سختی نیست

#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;
int main() {
int key;
while (1) {
if (kbhit()) {
key = getch();

if (key == 27) cout<<"naeim"<<endl;
if (key==72 ) cout<<"up"<<endl;
if (key==80 ) cout<<"down"<<endl;
}
}
}

من کد رو برای C لازم دارم
این تابع kbhit در برنامه C هم پشتیبانی میشه ؟

iman65
یک شنبه 27 آذر 1390, 16:56 عصر
علامت <-- رو چطور باید قبل از منوها چاپ کنم ؟

NIMA_1981
دوشنبه 28 آذر 1390, 01:26 صبح
#include <iostream>
#include <conio.h>
#include <windows.h>
using namespace std;
int main() {
string menu[3]={"Menu1","Menu2","Menu3"};
int key,c=0;
while (1) {
if (kbhit()) {
key = getch();

if (key==72 && c==0){system("cls");cout<<menu[0]<<endl;cout<<menu[1]<<endl; cout<<"-->"; c=2;key=0;cout<<menu[2]<<endl;}
if (key==72 && c==1){system("cls"); cout<<"-->"; c=0;key=0;cout<<menu[0]<<endl;cout<<menu[1]<<endl;cout<<menu[2]<<endl;}
if (key==72 && c==2){ system("cls");cout<<menu[0]<<endl;cout<<"-->"; c=1;key=0;cout<<menu[1]<<endl;cout<<menu[2]<<endl;}

if (key==80&& c==0){system("cls"); cout<<"-->"; c=1;key=0;cout<<menu[0]<<endl;cout<<menu[1]<<endl;cout<<menu[2]<<endl;}
if (key==80 && c==1){system("cls"); cout<<menu[0]<<endl;cout<<"-->"; c=2;key=0;cout<<menu[1]<<endl;cout<<menu[2]<<endl;}
if (key==80 && c==2){ system("cls");cout<<menu[0]<<endl;cout<<menu[1]<<endl;cout<<"-->"; c=0;key=0;cout<<menu[2]<<endl;}

}
}
}

ببین دوست من کاری نداره من وقت نداشتم تست کنم اما باید اینحوری باشه یک مقدار روی همین کد کار کن مشکلت حل میشه