PDA

View Full Version : جلوگیری از دانلود مستقیم flv

zootos
یک شنبه 27 آذر 1390, 10:27 صبح
سلام
می خواستم بدونم چطوری می شه یه فایل flv رو که با پلیر پلی می شه رو از حالت لینک مستقیم دربیاریم یعنی
نزاریم اگر کسی لینک دانلود فیلم رو پیدا کرد جای دیگه ای استفاده که و لینک مستقیم واسه دانلود شه.

کسی راه کاری داره
مثل چیزی که به ذهن خودم رسید یکی با htaccess که کار کرد ولی پلیر نتونست شناسایی کنه و کار نکرد
یا تمپ فایل بود که اونم یه سرور غولی می خواد که راه به نظر خوبی نیست

کسی راه حل دیکه ای داره ممنون می شم کمکم کنید

zootos
یک شنبه 27 آذر 1390, 14:28 عصر
کسی نبود جواب بده
منتظرم ها ......

mtchabok
یک شنبه 27 آذر 1390, 22:32 عصر
سلام
راه حلی برای جلوگیری وجود نداره و زیاد وقت نزار روش چونکه بزرگترین سایتها هم نتونستن کاری بکنن ...

ayub_coder
دوشنبه 28 آذر 1390, 19:36 عصر
اگه میشد سایت یوتیوب اینکارو می کرد. !!! برای فایلایی که پخش می شن نمیشه کاری کرد . :متفکر:

mtchabok
دوشنبه 28 آذر 1390, 20:20 عصر
ببخشید فقط یه راهی هس و اونم اینه که برای هر فایل flv ای یه پلیری درست کنی که در خود پلیر آدرس فایل وجود داشته باشه .
هر چند که با اینکار دیگه برنامه های دانلودی موجود نمی تونن فایل ویدئویی رو تشخیص بدن ولی بازم کاربرای حرفه ای متونن با بررسی پهنای باند آدرس فایل رو پیدا کنن .
البته این روشی که گفتم همونطوریکه میدونی اصلا منطقی نیس ولی میتونه خیل عظیمی از دانلود مستقیم رو جلوشو بگیره .

ayub_coder
دوشنبه 28 آذر 1390, 20:50 عصر
مثلا اگه 120،002 تا فایل واسه نمایش داشته باشیم. 120،002 تا پلیر مجزا درست کنیم؟ :متعجب:

mtchabok
دوشنبه 28 آذر 1390, 21:09 عصر
آره ... این تنها راه حلیه که میتونه تا حد خیلی زیادی جلوی دانلود مستقیم رو بگیرید . :لبخند: البته همونطوریکه گفتم اصلا منطقی نیس ولی توی این دنیا همه چی که منطقی نیس ... :چشمک:

zootos
یک شنبه 18 دی 1390, 08:42 صبح
چی میگید عزیزانم
سایتی مثله یوتیوب سرور تمپ داره و یه راه حل توپه اما واسه من امکانش نیست یه روش با htaccess پیدا کردم ولی هنوز یه کوچولو ارور داره حل شد می زارم تو سایت حال کنید عزیزان دل
فعلا

mtchabok
یک شنبه 18 دی 1390, 10:27 صبح
یه روش دیگه رو پیدا کردم که دوستمون ( zootos (http://barnamenevis.org/member.php?29692-zootos) ) روششون رو که گفتن ، می گم .

zootos
یک شنبه 18 دی 1390, 10:33 صبح
روش شما هم htaccess یا نه روشش جوره دیگشت

mtchabok
یک شنبه 18 دی 1390, 10:48 صبح
یه روش خیلی ساده اس که هیچ فشاری رو به سرور وارد نمی کنه و نیازی به سرور قوی نیس .
خوب میگم :
ما میتونیم یه پلیر طراحی کنیم که شاخص فایل رو به صورت رمز شده بگیره و از حالت رمز در بیاره و در انتها آدرس فایل رو بسازه و فایل رو بگیره . این روشی که گفتم می تونید حتی برای سرورهای عادی و حتی برای سرورهای قوی هم استفاده بشه . ( این روش رو در برخی از سایتها دیدم و روش خودم نیس )
البته یه نکته ای هم هس و اونم اینکه میتونید در پلیر یه رمزی رو قرار بدید تا در هنگام درخواست فایل رمز هم ارسال بشه تا سرور فقط برای پلیر فایل رو ارسال کنه .
اگه کمی رو این این روش کار بشه میتونید به شیوه های خیلی جدیدتری هم برسید .

zootos
یک شنبه 18 دی 1390, 11:12 صبح
یه روش خیلی ساده اس که هیچ فشاری رو به سرور وارد نمی کنه و نیازی به سرور قوی نیس .
خوب میگم :
ما میتونیم یه پلیر طراحی کنیم که شاخص فایل رو به صورت رمز شده بگیره و از حالت رمز در بیاره و در انتها آدرس فایل رو بسازه و فایل رو بگیره . این روشی که گفتم می تونید حتی برای سرورهای عادی و حتی برای سرورهای قوی هم استفاده بشه . ( این روش رو در برخی از سایتها دیدم و روش خودم نیس )
البته یه نکته ای هم هس و اونم اینکه میتونید در پلیر یه رمزی رو قرار بدید تا در هنگام درخواست فایل رمز هم ارسال بشه تا سرور فقط برای پلیر فایل رو ارسال کنه .
اگه کمی رو این این روش کار بشه میتونید به شیوه های خیلی جدیدتری هم برسید .

روش خوبیه ، من این کار رو با اتی اکسس خواستم هی پسورد جنریت شه و اتوماتیک پسورد موقع لود پلیر وارد کنه این کار رو هم کردم با فایر فاکس جواب می ده ولی با ie ی گردن شکسته کار نمی ده.

mtchabok
یک شنبه 18 دی 1390, 11:23 صبح
البته این روشی که گفتم باید روی خود پلیر اعمال کرد یعنی اینکه خود پلیر کد فایل رو بگیره و دیکد کنه و ... ( البته راجع به پلیرهای جاوا اسکریپتی که در html5 هس دیگه نمی دونم که میشه یا نه ولی روی پلیرهایی که با فلش درست میکنیم میدونم که میشه اینکارو کرد )

Net So
یک شنبه 18 دی 1390, 18:33 عصر
چه کاریه ؟ دوست عزیز از الگوریتم HotLink ایده بگیر. یعنی فایل تو درخواست هایی که توی سرور هستن ( مثل خوندنش توسط یه پلیر که توی سرور هست ) جواب میده ولی درخواست های out source رو Redirect میکنه .

zootos
سه شنبه 20 دی 1390, 11:25 صبح
چه کاریه ؟ دوست عزیز از الگوریتم HotLink ایده بگیر. یعنی فایل تو درخواست هایی که توی سرور هستن ( مثل خوندنش توسط یه پلیر که توی سرور هست ) جواب میده ولی درخواست های out source رو Redirect میکنه .

نه دیگه این طوری نیستش عزیز گون پلیر جاوا اسکریپتی هستش و تحت کلاینت باید دایرکت باشد و ریفر نداره واسه همین نمی شه از هات لینک استفاده کرد ، هاتلینک سی پنل هم می یاد تو فولدر اچتی داکس ، اچتی اکسسزش رو می زنه همین.

davoodi
دوشنبه 20 آذر 1391, 21:32 عصر
سلام.
من این کار میخوام انجام بدم اما برای فایل زیپ هست.
لطفا راهنماییم کنید. ممنونم.

mtchabok
سه شنبه 21 آذر 1391, 12:27 عصر
سلام.
من این کار میخوام انجام بدم اما برای فایل زیپ هست.
لطفا راهنماییم کنید. ممنونم.
میشه بیشتر توضیح بدید . دقیقا می خواید چه کاری انجام بدین .