PDA

View Full Version : سوال: تغییر دیتا گرید یک فرم در فرم دیگر.....

afshines
یک شنبه 27 آذر 1390, 12:34 عصر
تغییر دیتا گرید یک فرم در فرم دیگر.....

من یک برنامه حساب داری نوشتم ولی در یکجا به مشکل برخوردم و این آن است که چطور میشود در یک جدول که اطلاعات در آن نوشته شده و در یک فرم قرار دارد با انتخاب ردیف وزدن دکمه ویرایش وارد فرم ویرایش شد

البته تا اینجا رو ساختم ولی بعد از ویرایش و زدن دکمه ثبت در فرم ویرایش میخواهم آن جدول در فرم دیگر نیز به روز شود ولازم نباشد که فرم راببندم

ودوباره باز کنم

مشکل من اینجاست که چطور به همان جدول در آن فرم اشاره کنم طوری که دیگر لازم نباشد که شی از فرم را دوباره در فرم ویرایش ایجاد کنم

و بتوانم روی همان شی دست کاری کنم

امید دارم منظور بنده را متوجه شده باشید :متفکر:

gilas1368
یک شنبه 27 آذر 1390, 12:42 عصر
توی خاصیت Activated فرمی که می خواین گریدش تغغیرات رو نمایش بده با SELECT تمام اطلاعات رو واکشی کنین و توی گرید نمایش بدین

az.heidarzadeh
یک شنبه 27 آذر 1390, 13:33 عصر
سلام
شما باید همیشه برای پر کردن گریدتون از یه تابع استفاده کنید که وقتی فرم رو باز میکنید صداش بزنید و اون تابع گرید رو پر کنه، حالا سطر مورد نظر رو انتخاب کردید و دکمه ویرایش رو میزنید، فرم ویرایش حتما باید بصورت ShowDialog باز بشه خط بعد از showDialog همیشه دوباره صدا زدن تابع پر کردن گریدتونه بنابراین وقتی شما فرم ویرایش رو باز میکنید تغییرات رو انجام میدید و با دکمه تایید اونا توی database ذخیره میشن فرم ویرایش شما بسته میشه و بعد از اون تابع صدا زده میشه و همیشه بعد تز تغییرات گرید شما بروزه...