PDA

View Full Version : supertabcontrol از devcomponent

hattarzadeh
یک شنبه 27 آذر 1390, 14:08 عصر
سلام دوستان
من می خوام تو برنامه از supertabcontrol استفاده کنم به این شکل که در ابتدا هیچ tabی ندارم و بعد از انتخاب یکی از گزینه های منو یک tab جدید باز بشه
سوال: چون tab در هنگام اجرای برنامه ایجاد میشه من نمیدونم چه جوری باید توی اون طراحی کنم

اگه ممکنه راهنماییم کنید

zarrinnegar
یک شنبه 27 آذر 1390, 14:24 عصر
داخل tab چی میزاری ؟
اونها رو هم باید بسازی

پیشنهاد میکنم tab ها رو بسازی و نمایش ندی و آیتم که انتخاب شد بگی تون tab نمایش داده بشه

hattarzadeh
یک شنبه 27 آذر 1390, 14:33 عصر
داخل tab یک سری تکست باکس و لیبل و ... که البته بعضی از اونا به database ربط پیدا می کنن
مشکل ساختن tab و نمایش دادن بعدش اینه که اگه tab رو باز کردی و بستیش و دوباره خواستی بازش کنی با پیغام خطا مواجه می شی.

hattarzadeh
دوشنبه 28 آذر 1390, 14:51 عصر
کسی نبود کمک کنه!!!!!!!!!!!!!!:گریه:
من سوالم رو عوض می کنم اگه ممکنه به من بگید اشکال کارم چیه
در ابتدا وقتی روی گزینه های منو کلیک می کنم برای اولین بار مشکلی وجود نداره ولی وقتی tab رو می بندم و دوباره روی گزینه منو کلیک می کنم پیغام خطای زیر رو می ده
Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection.
Parameter name: index

az.heidarzadeh
دوشنبه 28 آذر 1390, 15:34 عصر
هه خب گفته که was out of range شده دیگه... خیلی سوالت مبهمه اما حتما از tabindex طوری استفاده کردی که دچار خطا میشه اگه دقیق توضیح بدی که چطور داری از tab استفاده میکنی بهتر میتونیم کمکت کنیم، درباره سوال اولت هم همونطور که دوستمون گفتن شما همه طراحی تو انجام بده و فقط visible رو false بزار هرموقع لازمت شد اونارو true کن البته از tabs.Add و tabs.Remove هم میتونی استفاده کنی....

hattarzadeh
سه شنبه 29 آذر 1390, 08:39 صبح
با تشکر از شما
ولی مشکل من زمانی هست که دکمه ضربدر روی عنوان tab زده می شه وقتی ضربدر رو میزنم tab بسته میشه ولی دوباره باز نمی شه و پیغام خطای بالا رو می ده من میخوام بدونم که چه طوری می تونم بگم هر وقت دکمه ضربدر زده شد visible رو false کن
امیدوارم که متوجه منظورم شده باشین

az.heidarzadeh
پنج شنبه 01 دی 1390, 12:41 عصر
مگه supertabcontrol دکمه close روی tab هاش داره نکنه منظور شما supertabstrip ؟