PDA

View Full Version : سوال: استفاده از notepad++ در حالت پیشرفته

idocsidocs
یک شنبه 27 آذر 1390, 17:43 عصر
من وقتی توی ادیتور notepad++ فارسی تایپ می کنم، و بخوام از وسط خط یه کلمه رو انتخاب کنم، نمی تونم این کار رو انجام بدم. چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

مسئله دیگه اینکه چطور می تونم قابلیت شناسایی خودکار توابع، کلاسها و متغیرهای PHP رو به این ادیتور اضافه کنم؟

mtchabok
یک شنبه 27 آذر 1390, 22:12 عصر
این مشکل در npp وجود داره و فقط میتونید با تغییر سمت متن مشکلت رو حل کنی .
کلید Ctrl + Alt + R رو بزن و بعدش میتونید متنت رو انتخاب کنی و برای برگردوندن هم از کلید ترکیبی Ctrl + Alt + L استفاده کن .
این قابلیت وجود داره و فقط کافیه که Ctrl + Space رو بزنی و لیست توابع و برخی متغیرها می آد .

idocsidocs
یک شنبه 27 آذر 1390, 23:39 عصر
کلید Ctrl + Alt + R رو بزن و بعدش میتونید متنت رو انتخاب کنی و برای برگردوندن هم از کلید ترکیبی Ctrl + Alt + L استفاده کن .
این قابلیت وجود داره و فقط کافیه که Ctrl + Space رو بزنی و لیست توابع و برخی متغیرها می آد . چطور می شه این دو رو اتوماتیک کرد ؟

mtchabok
دوشنبه 28 آذر 1390, 11:40 صبح
تا اونجایی که میدونم فک نکنم برای راست به چپ کردن اتوماتیک کلمات فارسی راهی وجود داشته باشه ولی برای اومدن توابع به صورت اتوماتیک به این مسیر برو :

Settings/Preferences/"Backup/Auto-Completion"
و در قسمت Auto-Completion تیک Enable auto-completion * رو بزن .
در ضمن تیک Function Parameters hint * رو هم بزن .

eshpilen
دوشنبه 28 آذر 1390, 12:03 عصر
CTRL+Enter هم متغییرهای برنامه رو میاره.

idocsidocs
دوشنبه 28 آذر 1390, 19:09 عصر
CTRL+Enter هم متغییرهای برنامه رو میاره.

و در قسمت Auto-Completion تیک Enable auto-completion * رو بزن .
در ضمن تیک Function Parameters hint * رو هم بزن .
چطور می تونم متغیرها رو بصورت اتوماتیک بیارم؟

تا اونجایی که میدونم فک نکنم برای راست به چپ کردن اتوماتیک کلمات فارسی راهی وجود داشته باشه ولی برای اومدن توابع به صورت اتوماتیک به این مسیر برو :
برای این مشکل راهی نیست؟

mtchabok
دوشنبه 28 آذر 1390, 20:11 عصر
چطور می تونم متغیرها رو بصورت اتوماتیک بیارم؟
من که ندیدم متغیرهایی که توی فایل مینویسی رو بیاره شاید پلاگینی باشه که اینکارو بکنه .

برای این مشکل راهی نیست؟
برای این مشکل هم شاید پلاگینی باشه . ولی ندیدم تا الان .

در ضمن اینقدر روی npp (http://notepad-plus-plus.org/) متمرکز نشو برو یه نرم افزار دیگه که به صورت اختصاصی برای php هس استفاده کن . برای انتخاب هم توی تاپیکها که بگردی کلی نرم افزار معرفی شده .

idocsidocs
دوشنبه 28 آذر 1390, 20:44 عصر
در ضمن اینقدر روی npp (http://notepad-plus-plus.org/) متمرکز نشو برو یه نرم افزار دیگه که به صورت اختصاصی برای php هس استفاده کن . برای انتخاب هم توی تاپیکها که بگردی کلی نرم افزار معرفی شده .

چرا؟
----------------------

mtchabok
دوشنبه 28 آذر 1390, 20:50 عصر
چونکه npp فقط برای یه ویرایش ساده خوب هس نه اینکه بتونی باهاش کاری انجام بدی . چونکه حداقل امکاناتی که باید یه برنامه داشته باشه اینه که متغیرهای فعلی رو نمایش بده ، بتونه کلاسها و توابع اون زبان رو با توضیحات نشون بده و خیلی چیزای دیگه که از اینا فقط نمایش توابع رو npp داره. برای همین گفتم که بهتره برای کار روی php از یه نرم افزار تخصصی استفاده کنی .

idocsidocs
دوشنبه 28 آذر 1390, 21:07 عصر
چونکه npp فقط برای یه ویرایش ساده خوب هس نه اینکه بتونی باهاش کاری انجام بدی . چونکه حداقل امکاناتی که باید یه برنامه داشته باشه اینه که متغیرهای فعلی رو نمایش بده ، بتونه کلاسها و توابع اون زبان رو با توضیحات نشون بده و خیلی چیزای دیگه که از اینا فقط نمایش توابع رو npp داره. برای همین گفتم که بهتره برای کار روی php از یه نرم افزار تخصصی استفاده کنی .

بخاطر سبکی این ادیتور ازش استفاده می کنم. می تونید توی 1 دقیقه 30-40 بار این ادیتور رو باز و بسته کرد !

برای براورده کردن این نیازها، ادیتور زند استادیو چطوره؟

mtchabok
دوشنبه 28 آذر 1390, 21:32 عصر
زند استادیو که خیلی عالیه .
در اصل نحوه انتخاب یه نرم افزار برای کار باهاش ، کاملا صلیقه ای هس و شما باید چندتا از نرم افزارها رو ببینید و تستشون کنید و با هرکدوم که راحتتر بودین همونو انتخاب کنید برای همین هم اکثر نرم افزارهای تجاری قابلیت demo و یا نسخه های رایگان 15 روزه و... دارن تا افراد بتونن تست کنن و اگه خوششون اومد ازش استفاده کنن .
مثلا برای php چندین نرم افزار تخصصی وجود داره که همشون خوبن ولی بعضیاشون خوبترن : مثلا چندتاشون رو که طرفدارای بیشتری داره رو در زیر مینویسم :
Zend Studio , php designer , netBeans , EClipse , Aptana Studio , Rapid php , NuSphere PhpED , VS.Php for Visual Studio و ... ( از طرفدارای نرم افزارای دیگه ببخشید الان اینا فقط یادم بود )