PDA

View Full Version : تشخیص فایل از پوشه

barnamenevisjavan
یک شنبه 27 آذر 1390, 22:17 عصر
سلام
يک مشکلي دارم ، به طور مثال من يک فايل به نام new دارم ، و يک فولدر به نام new نيز دارم، حالا مي خواهم برنامه تشخيص دهد که اين دو نام شبيه هم است و فايل را به داخل همان فولدر کپي کند، و نام فايل را به mahdi تغيير دهد. کسی میتونه سورسی در اختیارم بزاره؟

Hossis
یک شنبه 27 آذر 1390, 22:36 عصر
این که ساده هست
این یک راه و شاید غیر اصولی ولی کار آمد برای تشخیص هست
If IO.Directory.Exists("c:\new") Then
MsgBox("این یک پوشه است!")
ElseIf IO.File.Exists("c:\new") Then
MsgBox("این یک فایل است!")
Else
MsgBox("چنین فایل یا پوشه ای وجود ندارد!")

End If

Hossis
یک شنبه 27 آذر 1390, 22:40 عصر
این سوال شما دو اشکال دارد
اول این که در یک مسیر, امکان ندارد که فایل و پوشه هم نام باشد
دوم این که فایلها معمولا پسوند دارند که شما اشاره ای به پسوند فایل نکردید.
حالا فرض می گیریم که فایل بدون پسوند در درایو C و پوشه, در مسیر جاری برنامه تان است :
If IO.Directory.Exists("c:\new") Then
MsgBox("این یک پوشه است!")
ElseIf IO.File.Exists("c:\new") Then
MsgBox("این یک فایل است!")
IO.File.Move("c:\new", Application.StartupPath & "\new\Mahdi.txt")
Else
MsgBox("چنین فایل یا پوشه ای وجود ندارد!")

End If

azarakhsh.gr
دوشنبه 28 آذر 1390, 09:38 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید

در صورتیکه دو اشکالی که فرمودید به صورت زیر حل شود ،لطف میکنید بفرمایید کد برنامه به چه صورت خواهد بود ؟

در مسیر درایو D یک فولدر به نام new داریم که داخل آن فایل هایی با پسوند PDF موجود می باشد ، این فایلها دارای نامهایی هستند که فولدرهای هم نام آنها نیز در درایو D یا C (فرقی نمی کند) وجود دارد .
حال می خواهیم برنامه ، فایلهای هم نام با فولدرها را تشخیص و آن فایل را در فولدر هم نام خود کپی کرده و نام آن فایل را به IPA تغییر دهد .

به طور مثال:

- در فولدر new فایلی به نام EXP.pdf داریم
- یک فولدر هم خارج فولدر new داریم به نام EXP ، (برای ساده شدن برنامه ، مهم نیست این فولدر کجا باشد ، هر جائیکه تعریف نمایید می توانم آن را منتقل کنم)
- برنامه فایل EXP.pdf موجود در فولدر new را در فولدر EXP کپی کرده و نام فایل را به IPA.pdf تغییر دهد .

خیلی ممنونم می شم اگه کمکم کنید .