PDA

View Full Version : سوال: مشکل عجیب در مقایسه متن دو label

atoorpatkan
دوشنبه 28 آذر 1390, 20:46 عصر
سلام دوستان.من با دستور select مقدار یه فیلد از جدول دیتابیسم رو داخل یه label گذاشتم. البته این فیلدم داخل جدول به صورت فارسی نوشته شده . حالا وقتی میخوام متن این لیبل رو با یه متن دیگه با استفاده از دستور if مقایسه کنم این دستور if انگار اجرا نمیشه.یعنی انگار متن ها مساوی هم نیستن.در حالی که هستن.مثلا من مقدار فیلدم داخل جدول "دبیرستان" هستش.حالا اینو با selectداخل مثلا label1 گذاشتم. الان مینویسم

if (label1.text=="دبیرستان")

textbox1.text="دبیرستان"
حالا انگار این if اجرا نمیشه.چون مقدار textbox تغییر پیدا نمیکنه.به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟
نوع فیلد داخل جدولم هم از نوع text هستش.

fakhravari
دوشنبه 28 آذر 1390, 21:06 عصر
TextBox1.Text.Trim()

atoorpatkan
دوشنبه 28 آذر 1390, 22:20 عصر
این یعنی چی؟ این خط کد رو کجا باید بنویسم.

rahmatr
دوشنبه 28 آذر 1390, 23:25 عصر
به جای دبیرستان، کلمه دبرستان را امتحان کن.
اگر جواب داد پس احتمالا به خاطر حرف ی با هم برابر نیستند و باید هر دو ی رو یکی کنی. چون دو تا ی (عربی و فارسی) داریم. (مثل ک)

atoorpatkan
سه شنبه 29 آذر 1390, 00:01 صبح
جناب rahmatr دقیقا فکر کنم مشکل از همینجا بود.حالا چطوری میتونم هر دوتا ی رو یکی کنم.؟ من که اصلا تا بحال باش برخورد نکردم.

hamid_shrk
سه شنبه 29 آذر 1390, 08:43 صبح
جناب rahmatr دقیقا فکر کنم مشکل از همینجا بود.حالا چطوری میتونم هر دوتا ی رو یکی کنم.؟ من که اصلا تا بحال باش برخورد نکردم.
این مشکل بخاطر کیبورد عربیه ، باید زبان دیتا بیستون رو عربی کنید و نوع فیلدتون nvarchar یا فکر میکنم ntext

rahmatr
سه شنبه 29 آذر 1390, 09:27 صبح
دقیقا فکر کنم مشکل از همینجا بود.حالا چطوری میتونم هر دوتا ی رو یکی کنم.؟ من که اصلا تا بحال باش برخورد نکردم.

باید دو کار را انجام بدید :
یکی در برنامه قبل از ذخیره اطلاعات، ی و ک عربی را به فارسی تبدیل کنید.
و دیگر اینکه رکوردهای بانک اطلاعاتی را هم یکبار اصلاح کنید و ی و ک عربی آنها که قبلا وارد شده است با دستور replace به ی و ک فارسی تبدیل کنید.

توی تالار sql جستجو کنید جوابتون رو پیدا می کنید. مثلا :
مشکل در جستجوی فارسی (http://barnamenevis.org/showthread.php?314597-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C)