PDA

View Full Version : سوال: چگونگی ذخیره کردن DataGridView به صورت اتماتیک

NasimBamdad
سه شنبه 29 آذر 1390, 17:45 عصر
سلام .

من به صورت عادی زمانی که می خواهم یک دیتاگرید رو در DB ذخیره کنم از 3 دکمه برای Insert , Update, Delete استفاده می کنم .

یعنی کد Insert رو در دکمه Insert می نویسم و کاربر برای هر خط ( هر رکورد ) دکمه Insert رو میزنه .

و همین کار برای Update و Delete انجام میدم .

حالا می خواهم بدانم بدون این Button ها هم میشه کار Insert , Update , Delete رو انجام داد ؟

یعنی مثلا وقتی روی یک Record دکمه Delete رو زدم دیگه اتوماتیک خودش Delete کنه ( یعنی کوری Delete اجرا شود ) .

زمانی که مقدار یک Cell رو تغییر میدم ، کوری Update اجرا شود .

برای Insert هم مثلا زمانی که کل سطر رو پر کردم و با زدن دکمه Enter به خط بعدی رفت ( یا همچین چیزی ) کوری INSERT اجرا شود .

آیا این طور چیزی امکان پذیر هست ؟ میشه راهنمایی کنید ؟

NasimBamdad
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:08 عصر
کسی از دوستان نظری نداره ؟

az.heidarzadeh
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:28 عصر
بله اگه همین چیزی که گفتید مدنظرتونه میتونید روی قسمت های مختلف گریدتون کد کوئری رو بنویسید تا اجرا بشه مثلا توی CellEndEdit برای ویرایش یا KeyPress گرید وقتی enter برای insert یا وقتی delete برای delete اما پیشنهاد میکنم این کارو نکنید...

NasimBamdad
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:37 عصر
بله اگه همین چیزی که گفتید مدنظرتونه میتونید روی قسمت های مختلف گریدتون کد کوئری رو بنویسید تا اجرا بشه مثلا توی CellEndEdit برای ویرایش یا KeyPress گرید وقتی enter برای insert یا وقتی delete برای delete اما پیشنهاد میکنم این کارو نکنید...

چرا پیشنهاد می کنید که این کار رو نکنم ؟

az.heidarzadeh
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:51 عصر
خب چون امکان خطا خیلی زیاد میشه مثلا کاربر خواست مدام اینتر بزنه مدام کد اجرا میشه یا اومد ویرایش کرد اما مطمئن نبود اشتباه کرد دوباره نوشت کدهمش اجرا میشه پدر سیستم در میاد اگه میخوای اتومات تغییرات انجام بشه حالت rowAdded و rowDeleted و edit رو برای کاربر فعال کن بعد که کاربر همه کاراشو کرد یه دکمه تایید بزنه و تغییراتش اعمال بشه تازه اینم برای گریدهایی هست که خیلی زیاد داده نداشته باشن یعنی نهایتا 20 30 تا سطر...

NasimBamdad
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:57 عصر
اگه میخوای اتومات تغییرات انجام بشه حالت rowAdded و rowDeleted و edit رو برای کاربر فعال کن بعد که کاربر همه کاراشو کرد یه دکمه تایید بزنه و تغییراتش اعمال بشه

میشه این روش رو یکم بیشتر توضیح بدی ؟

این 3تا Event رو که گفتی دیدم ، دقیقا باید چی کار کرد ؟

az.heidarzadeh
پنج شنبه 01 دی 1390, 16:46 عصر
این یه نمونه کده امیدوارم بدردت بخوره...
79539

programerinfonet
پنج شنبه 01 دی 1390, 17:16 عصر
سلام دوست عزیز
این کد می تونه کمکت کنه
http://s1.picofile.com/file/7221247204/Database_1.rar.html