PDA

View Full Version : سوال: آیا نوع چیدمان لینکهای ایندکس شده در گوگل کدنویسی خاصی داره؟

mehdi-ghafari
سه شنبه 29 آذر 1390, 18:13 عصر
سلام دوستان
همون طور که از سوال پیداست من می خوام بدونم که برای زیبا شدن لینکهای وب سایت در گوگل آیا به کدنویسی خاصی نیاز داره یا ...
یه مثال میزنم .
بالفرض ما کلمه "وب سایت اول" را در گوگل سرچ می کنیم و گوگل میاد لینکهای ایندکس شده را به صورت سری برای ما نمایش میده :
عنوان اول
توضیحات
عنوان دوم
توضیحات
.
.
.
در حالت دوم ما مثلاً "وب سایت دوم" رو سرچ می کنیم و گوگل میاد اینجور نمایش میده :
عنوان وب سایت
شاخه اول شاخه دوم
شاخه سوم شاخه پنجم
شاخه ششم شاخه هفتم

من می خوام بدونم چطور بعضی از وب سایتها از جمله برنامه نویس خودمون (جستجو کنید برنامه نویس) لینکهاش توی جستجوی گوگل اینجور میشه ؟؟؟

با تشکر از شما

rahmatr
سه شنبه 29 آذر 1390, 21:46 عصر
اگر سایت شما مشکلی از لحاظ seo نداشته باشد و معتبر باشد، وقتی کسی مطلبی در گوگل جستجو کند و گوگل تشخیص دهد که سایت شما برای آن مطلب غنی است یعنی مطالب مرتبط بیشتری دارد نسبت به سایتهای دیگری که در نتیجه جستجو آمده اند، سایت شما را به صورت شاخه شاخه نشان می دهد.

مثلا اگر در گوگل عبارت علی کشاورز را جستجو کنید، اولین سایت از نتیجه جستجو همین سایت برنامه نویس است اما به صورت یک سطر معمولی نشان می دهد. زیرا سایت برنامه نویس برای این عبارت غنی نیست.
اما اگر عبارت برنامه نویسی دات نت را جستجو کنید. سایت برنامه نویس در نتیجه حستجو می آید به صورت شاخه شاخه. زیرا گوگل می داند که این سایت مطالب زیادی در مورد برنامه نویسی دات نت دارد و می خواهد جستجو کننده را بیشتر راهنمایی کند.

بنابراین کار خاصی لازم نیست شما انجام دهید. فقط سایت را درست طراحی کنید.

mehdi-ghafari
سه شنبه 09 اسفند 1390, 15:31 عصر
ممنون از پاسختون
ولی من تو این مدت به سایتهای زیادی سر زدم و کلمات مختلفی رو در موتورهای جستجو روی آنها تست کردم. و فکر میکنم چیزی فراتر از اونچه شما گفتید هست.
اینا باید یه کار خاصی رو حالا یا تو کد نویسی سایت یا بالاخره با خرید یه چیزی از مثلا گوگل یا ... اینکار رو کرده باشن؟؟

mehdi-ghafari
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 17:27 عصر
دوستان میشه لطفا یه نظر در مورد این بدید
ممنونم

elham1611
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 23:22 عصر
دوستمون درست گفتن این کار گوگل پولی نیست و بسته به مقدار و محتوای سایتت داره. مثلا سایت بانک ملی رو رو شاخه ای نشون میده ولی یه بانک سطح پایین رو ممکنه نده.این یک امتیاز از طرف گوگل به سایتهای پرمراجعست

mehdi-ghafari
جمعه 19 اسفند 1390, 10:02 صبح
دوستان ممنونم از راهنماییتون
پس من خیالم راحت باشه ار اینکه هروقت گوگل خودش تشخیص داد سایت رو شاخه ای نشون میده

ولی در مورد سئو، ایا منبع معتبری سراغ دارید به من معرفی کنید؟ مقاله، سایت و ... که من بتونم مسائل حقیقی و کاربردی سئو رو مطالعه کنم؟

بازم ممنونم

Saber Mogaddas
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:16 صبح
سلام
شما می تونید لینک ها تون رو خودتون پیشنهاد بدید به گوگل در وب مستر گوگل در قسمت سایت site Configuration گزینه sitelinks هست اونجا می تونی هرچند تا دلت خواست لینک پیشنهاد بدی..ولی توصیه می کنم بیشتر از 4 تا ندی چون در هر صورت 4تاش انتخاب میشه با دادن پیشنهاد زیاد گوگل خودش تشخیص میده کدوم 4 تا ..البته بعد از 90 روز درخواست شما عملی میشه..
موفق باشی..