PDA

View Full Version : آموزش: تحلیل و بررسی فنی یک وب سایت با پلتفرم Asp.Net 3.5

spotlight00
سه شنبه 29 آذر 1390, 19:40 عصر
مشخصات : #asp.net 3.5 - jquery - sql2008 - c

لطفا بخشهای مختلف این سایت را از نظر کد نویسی ، سئو ،گرافیگ و .... بررسی کنید، تا از تجربیات دوستان، نکات ضعف و قوت آشکار شود....

http://www.amirreza-azami.ir

jaykob
سه شنبه 29 آذر 1390, 20:15 عصر
مشخصات : #asp.net 3.5 - jquery - sql2008 - c

لطفا بخشهای مختلف این سایت را از نظر کد نویسی ، سئو ،گرافیگ و .... بررسی کنید، تا از تجربیات دوستان، نکات ضعف و قوت آشکار شود....

http://www.amirreza-azami.ir

با سلام دوست عزیز

امید وارم از انتقاد ها ناراحت نشوید :

1 - طراحی - گرافیک (css-html) فوق العاده ضعیف

2 - seo از 10 می توان 1 داد

3 - کد نویسی هم چیز خاصی ندیدم که بشه در رابطه باهاش نظر کاملی داد فقط یکسری فرم ورود اطلاعات بود اما توی کد ها هیچ ساختار کنترلی ندیدم مخصوصا داخل یک کوئری استرینگ که داخل مقالات بود .

smm2006sh
سه شنبه 29 آذر 1390, 20:49 عصر
با سلام و احترام

1 - طراحی - گرافیک (css-html) فوق العاده ضعیف

2 - seo از 10 می توان 1 داد

3 - کد نویسی هم چیز خاصی ندیدم که بشه در رابطه باهاش نظر کاملی داد فقط یکسری فرم ورود اطلاعات بود اما توی کد ها هیچ ساختار کنترلی ندیدم مخصوصا داخل یک کوئری استرینگ که داخل مقالات بود .

دوستمون بهتر بود به جای اعلان لفظ" ضعیف بودن" موارد که میتونه دوستمون را برای طراحی هرچه بهتر در آینده کمک کنه را بیان میکردند و راهنمایی خودشون را بهتر بیان میکردند .
اما موردی که من به چشمم خورد توی نگاه اول یه مورد خیلی مهم بود و اون اندازه صفحه اصلی شماست . به نظر من برای یه طراح حرفه ای باید عرض صفحه را حدود 920-950 پیکسل میگرفت تا اسکرول نخوره و این خودش یه ضعف محسوب میشه

موفق باشید
یا علی

jaykob
سه شنبه 29 آذر 1390, 21:05 عصر
با سلام و احترام

دوستمون بهتر بود به جای اعلان لفظ" ضعیف بودن" موارد که میتونه دوستمون را برای طراحی هرچه بهتر در آینده کمک کنه را بیان میکردند و راهنمایی خودشون را بهتر بیان میکردند .
اما موردی که من به چشمم خورد توی نگاه اول یه مورد خیلی مهم بود و اون اندازه صفحه اصلی شماست . به نظر من برای یه طراح حرفه ای باید عرض صفحه را حدود 920-950 پیکسل میگرفت تا اسکرول نخوره و این خودش یه ضعف محسوب میشه

موفق باشید
یا علی

سلام دوست عزیز

ممنون از نکته ای که فرمودید من به این شکل گفتم چون این دوست بزرگوار داخل سایتشون تمامی این مواردی که گفته شده بود رو تدریس می کردند به همین دلیل من فقط نظر دادم و گفتم شاید راهنمایی کردن ایشون رو ناراحت کنه .

در هر صورت منظور خاصی نداشتم . و پیشاپیش پوزش می طلبم .

موفق باشید

meisam3322
چهارشنبه 30 آذر 1390, 00:59 صبح
با سلام،

عرض صفحه زیاد هست. شما نباید عرض صفحه رو با کامپیوتر خودتون بسنجین. باید اینرو در نظر بگیرید، روی اینترنت چند میلیون آدم مختلف سایتو میبینن، پس 800 تا 900 خوبه، یا میتونی از % برای Table ها استفاده کنی، تا مرورگر کاربر صفحه سایت شما رو تمام صفحه ببینه،

کد نویسی هم چیزه خاصی نداره که بشه دربارش بحث کرد.

بوک مارک صفحه رو اون بالا سمت راست کنار بنر اصلی وب سایت نمیزارن، یعنی مطلب مهمتر نبود که شما اونو اونجا گذاشتین. در مورد بنر سایت هم ، حتما فایل گرافیکی قوی تری رو انتخاب کنین، اون حالت به نظرم بی معناست و اصلا جالب نیست.

زیر تبلیغ آبی رنگ، چرا همه چیزو در هم نوشتی ؟ لینک ها یه طرف و متن ها یه طرف، سفارش طراحی سایت رو هم میتونستی با یه تصویر گرافیکی زیبا بسازی که کاربر رو جذب کنه. من نمیدونم چرا فکر میکنن نمایش تعداد کاربران آنلاین و یا نمایش آی پی کاربر چرا واسه همه مهمه؟ لزومی نداره باشه ؟ توی کدوم سایت حرفه ای دیدی اینهارو به کاربر نمایش بدن، اون هم اون بالا که مطالب و لینکهای مهم جا داده میشن. دوست من اطلاعات و چیدمان هر سایت بر اساس اولویت قرار میگیره. چون نمایش صفحات وب به صورت آبشاریه .

فضای بین مطالب و بنر آبی رنگ خیلی زیاده، اگه بشه به همون حالت پرافیکی لینکهای بالا رو هم با هم ادغام کنی بهتر میشه.

از تبلیغاتی که حالت انیمیشن دارن، جداً خودداری کن، اگر هم استفاده لازمهف باید حرکت بین فریمها طوری تنظیم بشه که چشم کاربر رو خسته نکنه، این خیلی مهمه. اون تبلیغ دوم ، که دامین رو تبلیغ میکنه از اوناست که چشم رو خسته میکنه و نمیزاره کاربر مطالب مهمتر از اون رو ببینه.

شما برای هر تبلیغ اومدی بالای هرکدوم داخل کادر قرمز رنگ نوشتی تبلیغ. لز.می نداره بنویسی، هر ننه قمری میدونه اینها تبلیغن.

پایین صفحه هم دو تا لینک باز نشدین که پایان کار صفحه اول رو داغون کرده، خوب سریعتر اونهارو جمع کن.

این همه انتقاد کردم حالا چند تا نکته میگم :

آیکون های توئیتر و فیسبوک و ... در پایین صفحه جالب کار شده.

اقا شما اومدین هر لینک و گفتی فقط برای کاربران مجاز و اعضا. اینکه نشد. یه امکاناتی هم برای مهمان ها در نظر بگیر. باقی مطالب خوب چیدمان شده.

موفق باشی

طراحی - گرافیک (css-html) فوق العاده ضعیف

با این نکته موافقم

یک وب سایت خوب ، ابتدا گرافیک و زیبایی برای کاربر ، بعد باقی قضایا

fakhravari
چهارشنبه 30 آذر 1390, 02:10 صبح
با سلام
معلوم که تازه کاری . من خودمم تازه کارم اما باید این توجه کنی که ابتدا باید قالب خوبی برای سایت پیدا کنی بعد به دنبال برنامه نویسی بگردی.
برای مثال دوستان برای این سایت نظر بدین> http://a-velayat.com
منتظر نظرهاتون هستم
قیمت گذاری کنید.

spotlight00
چهارشنبه 30 آذر 1390, 17:53 عصر
مشکل گرافیکی سایت قبول دارم .مثل شرکتهای ict یه گروه گرافیست باید بشینن و مستر پیج رو بسازن و برنامه نویس هم کار خودشو بکنه . آقای jaykob (http://barnamenevis.org/member.php?133240-jaykob) درست گفتن.

spotlight00
چهارشنبه 30 آذر 1390, 17:56 عصر
با سلام،

عرض صفحه زیاد هست. شما نباید عرض صفحه رو با کامپیوتر خودتون بسنجین. باید اینرو در نظر بگیرید، روی اینترنت چند میلیون آدم مختلف سایتو میبینن، پس 800 تا 900 خوبه، یا میتونی از % برای Table ها استفاده کنی، تا مرورگر کاربر صفحه سایت شما رو تمام صفحه ببینه،

کد نویسی هم چیزه خاصی نداره که بشه دربارش بحث کرد.

بوک مارک صفحه رو اون بالا سمت راست کنار بنر اصلی وب سایت نمیزارن، یعنی مطلب مهمتر نبود که شما اونو اونجا گذاشتین. در مورد بنر سایت هم ، حتما فایل گرافیکی قوی تری رو انتخاب کنین، اون حالت به نظرم بی معناست و اصلا جالب نیست.

زیر تبلیغ آبی رنگ، چرا همه چیزو در هم نوشتی ؟ لینک ها یه طرف و متن ها یه طرف، سفارش طراحی سایت رو هم میتونستی با یه تصویر گرافیکی زیبا بسازی که کاربر رو جذب کنه. من نمیدونم چرا فکر میکنن نمایش تعداد کاربران آنلاین و یا نمایش آی پی کاربر چرا واسه همه مهمه؟ لزومی نداره باشه ؟ توی کدوم سایت حرفه ای دیدی اینهارو به کاربر نمایش بدن، اون هم اون بالا که مطالب و لینکهای مهم جا داده میشن. دوست من اطلاعات و چیدمان هر سایت بر اساس اولویت قرار میگیره. چون نمایش صفحات وب به صورت آبشاریه .

فضای بین مطالب و بنر آبی رنگ خیلی زیاده، اگه بشه به همون حالت پرافیکی لینکهای بالا رو هم با هم ادغام کنی بهتر میشه.

از تبلیغاتی که حالت انیمیشن دارن، جداً خودداری کن، اگر هم استفاده لازمهف باید حرکت بین فریمها طوری تنظیم بشه که چشم کاربر رو خسته نکنه، این خیلی مهمه. اون تبلیغ دوم ، که دامین رو تبلیغ میکنه از اوناست که چشم رو خسته میکنه و نمیزاره کاربر مطالب مهمتر از اون رو ببینه.

شما برای هر تبلیغ اومدی بالای هرکدوم داخل کادر قرمز رنگ نوشتی تبلیغ. لز.می نداره بنویسی، هر ننه قمری میدونه اینها تبلیغن.

پایین صفحه هم دو تا لینک باز نشدین که پایان کار صفحه اول رو داغون کرده، خوب سریعتر اونهارو جمع کن.

این همه انتقاد کردم حالا چند تا نکته میگم :

آیکون های توئیتر و فیسبوک و ... در پایین صفحه جالب کار شده.

اقا شما اومدین هر لینک و گفتی فقط برای کاربران مجاز و اعضا. اینکه نشد. یه امکاناتی هم برای مهمان ها در نظر بگیر. باقی مطالب خوب چیدمان شده.

موفق باشی

با این نکته موافقم

یک وب سایت خوب ، ابتدا گرافیک و زیبایی برای کاربر ، بعد باقی قضایا

آقای meisam3322 (http://barnamenevis.org/member.php?144242-meisam3322) خیلی دقیق بررسی کردن متشکرم. پایین صفحه دو تا اسکریپت فیسبوک برای کامنت و لایک بود که اینترنت حلال باز نکرده ! حرفتون درسته.

spotlight00
چهارشنبه 30 آذر 1390, 18:01 عصر
با سلام
معلوم که تازه کاری . من خودمم تازه کارم اما باید این توجه کنی که ابتدا باید قالب خوبی برای سایت پیدا کنی بعد به دنبال برنامه نویسی بگردی.
منتظر نظرهاتون هستم
قیمت گذاری کنید.

فخرآوری جان خواستم مسترپیج رو خودم طراحی کنم گویا هیچ کس نپسندیده و باید رفت سراغ تمپلیت های آماده...آیا مسترپیج آماده سراغ دارین . من گوگل کردم نیافتم.

meisam3322
چهارشنبه 30 آذر 1390, 18:24 عصر
منتظر نظرهاتون هستم

سلام مجدد.

دوست گل من ، بزرگترین مشکل وب سایت شما ، اینه که ، منه کاربر اومدم توی سایت شما، صفحه در حال دانلود شدنه ولی کامل نشده، حالا میخوام یکی از گزینه های منو رو انتخاب کنم. زیر منوها نمایش داده میشه ولی با حرکت دادن ماوس برای انتخاب محو میشه، این حالت ادامه داره تا اینکه سایت دانلود کامل بشه. شاید کاربر در زمان دانلود صفحه که هنوز تمام نشده عنوان مورد نظر خودشو پیدا کرده و میخواد اونو انتخاب کنه و با باقی مطالب هم کاری نداره .

با این حالت ، میگه ، بی خیال و Close .... !!!

تم وب سایت عالی بود. بهتر میشد اگر از اون گرافیک بالای صفحه (بنر) هم در طول صفحه استفاده میشد. فکر کنم اینطوری سایت شما بهتر حالت تم خودشو حفظ میکرد.

قیمت هم نمیشه گفت. خودت بهتر میدونی توی این تالار سر مسئله قیمت و تخمین اون خیلی بحث شده. من نمیدونم توی هر شهری قیمت ها فرق میکنه و مربوط میشه به فرهنگ مردم هر شهر. این وسط طراح و برنامه نویس فلک زده ، باید 1 ماه وقت بزاره و زحمت بکشه، اونوقت نتیجه کار این میشه که یه عنکبوت میاد و توی جیبش تار میبافه !!!

اگر تمامی اون بخش ها مدیریت محتوا داشته باشه و مدیریت سیستم سطح بندی باشه ، 800 تا 1 و دویست .

فقط یادت نره که اگر سرح بنر در طول سایت باشه . منظورم تم خودشو توی ادامه صفحه حفظ کنه . راستی اون پلیر زیر اسلاید شو خیلی ضایع کرده سایتو ، بهترش نبود جایگزین کنی ؟؟

داداشه گلم ، سعی میکنم انتقاد کنم تا کار بهتر بشه. یه موقع فکر نکنی همش دارم ایراد میگیرم یا خدای نکرده دارم .... :گیج:

موفق باشی. کارت حرف نداشت حاجی :تشویق:

fakhravari
چهارشنبه 30 آذر 1390, 18:30 عصر
با سلام
بله شرمنده که اسم نمیبرم.
چون نمیشه اسم برد از لحاظ کپی رایت میگم .
چون شرکت ایرانی بودن
ارسال پیام خصوصی:خجالت:

سلام داش میثم
بله درست میگید .
ولی برا منو دیگه فکر کنم خیلی زود رفتی روش چون بزاشتی اون js حد اقل لود بشه :خجالت:.
بله در مورد بنر موافقم.
برای پلیرم : زنگامیزیش به اسلاید میخورد دیگه جوره هم شدن .
کنترل پنل درست کردم و هر بخش جداست . 2 بخش مدیریت و یوزر داره.
چون سایت گرافیکی دیگه حق بدین سرعت کمی برای لود زیاد باشه .
صفحه اول همه xml کار کردم که از مدیریت کنترل میشه . و دیگه برای لود دردسر نداشته باشیم:لبخند:
در آخر : مجانی بود برای هئییت

Rohollaes
چهارشنبه 30 آذر 1390, 18:46 عصر
سلام آقا فخرآوری
قالب سایتتون قشنگه ، ام یکی اینکه از viewstate خیلی استفاده کردید، اگه سورس صفحه رو یه نگاه بندازید متوجه میشید. و اینکه استاندارد های html رو به خوبی رعایت نکردید مثلا تگ img رو نبستید یا ul رو قبل از li بسته کردیش، به نظر من یه نگاه به تگهای فرمت بنداز
بقیه موارد جالب بود . موفق باشید

fakhravari
چهارشنبه 30 آذر 1390, 19:42 عصر
بله درس میگید در مورد viewstate .
ولی در مورد تگها img ,li
چون من زیاد منو و زیر منو دارم ولی مشکلی نداره چون اگر بسته نشده باشه در نمایش مشکل میخوره.

Rohollaes
چهارشنبه 30 آذر 1390, 21:47 عصر
اون منوهات که درست کار نمیکنند فکر کنم به خاطر همین درست نبودن تگها باشه، منم از جی کوئری استفاده می کنم اما همچین مشکلی نداره ، اگه یه تست validation از سایتت بگیری می بینی کجاها تگها رو اشتباهی ای:چشمک:تفاده کردی.:چشمک: