PDA

View Full Version : سوال: لود کردن Defult Value از داخل جدول

Rasool-GH
سه شنبه 29 آذر 1390, 21:06 عصر
سلام
من در یک فرم برای یکی از تکست باکسها مقدار پیش فرضی دارم که برای چند فرم دیگه هم باید استفاده بشه و برای اینکه برای ویرایش برنامه لازم نباشه توی همه فرمها دست ببرم میخوام که این مقدار پیشفرض از داخل یک جدول لود بشه .
ایا امکانش هست ؟
فرض کنید از جدول 1 فیلد 1 رو برای پیشفرض بخوام قرار بدم در اپشن Defult Value تکست باکس چه عبارتی باید بنویسم

Abbas Amiri
سه شنبه 29 آذر 1390, 21:16 عصر
Dim rs As Recordset
Dim DF
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset("TableName")
DF = rs.Fields("FieldName").DefaultValue
Set rs = Nothing

Rasool-GH
سه شنبه 29 آذر 1390, 22:13 عصر
اینو تو کدوم روال بزارم
form load ?

Abbas Amiri
سه شنبه 29 آذر 1390, 22:26 عصر
می توانید یک فانکشن در یک ماژول تعریف کنید .

Public Function GetDefaultValue(td As String,fd As String)
Dim rs As Recordset
Dim DF
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset(td)
GetDefaultValue = rs.Fields(fd).DefaultValue
Set rs = Nothing
End Function

خصوصیت DefaultValue =GetDefaultValue("TableName","FieldName")

Rasool-GH
پنج شنبه 01 دی 1390, 09:21 صبح
ُسلام
اقا اين كد كار نكرد . امكان داره يه نگاهي به نمونه بندازي

Rasool-GH
پنج شنبه 01 دی 1390, 09:34 صبح
من الان از يك روش ديگه استفاده ميكنم كه كارم رو راه ميندازه ولي براي گسترش اين كار نياز دارم كه بتونم به يك فيلد خاص در يك جدول خاص و در صورت امكان يك فيلد از يك ركورد مشخص اشاره بشه

=Dmax("TableName","FieldName")

در حال حاضر كد بالا كار منو راه ميندازه . ولي براي تعريف مقادير بيشتر حتما بايد تابع ديگه اي نوشته بشه كه در اون ارگومانهاي ورودي شامل نام جدول نام فيلد و شماره ركورد باشه

Abbas Amiri
پنج شنبه 01 دی 1390, 12:21 عصر
در Table1 مقدار Default Value فیلد Onvan خالی است

Rasool-GH
پنج شنبه 01 دی 1390, 14:08 عصر
ظاهرا یه اشتباه کوچیک پیش اومده . من نمیخوام مقدار پیش فرض یک فیلد رو بخونم . من میخوام مقدار درج شده در یک فیلد مشخص از یه جدول که قابل تغییر برای کاربر باشه رو به عنوان مقدار پیش فرض یک فیلد دیگه تعریف کنم .

Abbas Amiri
پنج شنبه 01 دی 1390, 14:14 عصر
خب برای از چه شرطی برای پیدا کردن فیلد مورد نظرتان باید استفاده شود؟ بزرگترین ، کوچکترین ، میانگین ،مقدار خاص

Rasool-GH
پنج شنبه 01 دی 1390, 14:54 عصر
من در حال حاضر از بزرگترین و کوچکترین برای دو مقدار موجود در جدول استفاده میکنم . ولی نیاز به تابعی دارم که بتونم نام جدول نام فیلد و شماره رکورد رو بدم و مقدار داخل فیلد رو به دست بیارم . اگه چنین تابعی وجود داره معرفی کنید اگه نیست در خصوص نوشتن تابع کمک کنید

Abbas Amiri
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:47 عصر
ازتابع DLookup استفاده کنید

MyVar=DLookup("FieldName","TableName","SomeField=" & SomVar)

Rasool-GH
پنج شنبه 01 دی 1390, 16:04 عصر
ممنون اقای امیری . اصلا به ذهنم نرسیده بود . خیلی فکر کردم :بامزه:
ممنون از راهنمایی شما
کد قبلی شما هم مورد استفاده یک قسمت دیگه در نرمافزار قرار گرفت . راهنمایی خوبی بود در مورد خوندم مقادیر پیشفرض فیلدها

mohammadekhah
پنج شنبه 14 دی 1396, 18:36 عصر
سلام برای اینکه بتونم تابع dlookup رو در یک حلقه با متغیر i استفاده کنم و شرط dlookup هم همون متغیر i باشه باید چه کاری انجام بدم؟؟؟ اصلا این کار شدنیه؟؟